Yeni Ürünler – Mart 2015

Yeni Ürünler – Mart 2015

EN YENİ ÜRÜNLER 

Havuz, Sauna ve SPA sektörlerine ilişkin paylaşmak istediğiniz tüm haberleri ve yeni çıkan ürünlerinizi info@havuzsauna.com adresine göndererek haber sayfalarımızda yer alabilirsiniz.

 

Hexagone-Yeni-ürünler-mart-2015

HEXAGONE YENİ CHRONO MP4 HAVUZ TEMİZLEYİCİSİ

İnovasyonda öncülüğünü korumak ve kamusal/ticari havuzların kullanım ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak üzere Hexagone Chrono MP4 robotuna bir de Sony kamera ilave etti. Bu LED ve 7 inç ekranlı su geçirmez kamera su yolları, köprüleri, su animasyonları ve aktiviteleri, hareketli zeminleri olduğu için temizliği giderek güçleşen eğlence havuzlarının karşılaştığı yeni sorunlara çözüm üretmeyi kolaylaştırıyor.

ÇOK YÖNLÜ BİR SPA

Su bisikleti pratiği, ister fiziksel sağlık üzerine etkileri, isterse de kilo vermedeki rolüyle olsun, faydaları nedeniyle bolca övgü topluyor. BE SPA’nın yeni modeli 5 adet hidromasaj koltuğuna ilaveten, bir de su bisikleti keyfi sunuyor. Bu modelin en büyük avantajı, genelde su bisikleti için gerekli donanıma da sahip olan “Swim SPA”lara kıyasla çok daha makul boyutlarda oluşu. Pratikte bu SPA “sadece” 335×229 cm. boyutlarında, 137 cm. yüksekliğinde ve erişim basamaklarına sahip. Ayrıca 52 jeti ve 3 masaj pompası mevcut.

Be-SPA-Yeni-ürünler-mart-2015

Marlin-Havuz-Robotu-Yeni-ürünler-mart-2015

MARLİN, GÜÇLÜ HAVUZ ROBOTU KABLOYA İHTİYAÇ DUYMUYOR

Zucchetti Centro Sistemi S.p.A. en son inovasyonunu Lyon’da tanıttı; Marlin havuz robotu. Öncelikle Marlin suyun içindeyken endüksiyonla, bağımsız ve güvenli bir biçimde kendi kendini doğrudan şarj ediyor. Bu nedenle güç kablosuna ihtiyaç duymayarak tam hareket serbestliği kazanıyor. Aynı zamanda güçlü, yeni nesil fırçasız motorlara sahip olması, 50 metre uzunluk ve 10 metre derinliğe kadar çok büyük alanları temizleyebilmesini sağlıyor. Bu motorların komutalı transmisyonları manyetik conta kullanarak hareketi makinenin içinden dışına doğru tetiklediğinden, yakınlarda yüzenler için de herhangi bir risk teşkil etmiyor. Ayrıca gelişmiş entegre hareket algoritmaları sayesinde şarj tabanını da kendisi arayıp buluyor. Güçlü türbinleri saniyede 9 litreye kadar suyu arıtma kapasitesine ve dakikada 20 metre sürüş hızına sahip olsa da, filtre sistemi daha ağır çöpleri (0.5 mm üstü) içeri çekerken, daha küçük atıkları askıya alıp işi havuz filtrelerine havale ederek tıkanmasını engellemiş oluyor.

Üretiminde seçilen malzemeler robotun dayanıklılığının yanı sıra büyük ısı değişimi farklarına da daha iyi bir direnç sağlayacak şekilde özel olarak seçilmiş.
Kullanımı kolay bu robot bir uyguluma aracılığıyla programlanabiliyor ve yazılımı da aynı uygulama üzerinden güncellenebiliyor.

SWIM SPAS PLUS

Isı eşanjörü uzmanı Bowman daha küçük havuzları, SPA’ları ve jakuzileri hedefleyen yeni ultra kompakt ünitesini piyasaya sürüyor. EC80-5113-1 adı verilen yeni model bir uçtan bir uca (uç kapakları dâhil olmak üzere) 368 mm. boyutunda ve 25kW’a kadar ısı transferini kaldıracak şekilde tasarlanmış. Titanyum, paslanmaz çelik ve nikel bakırı tüp gövdeleri bulunan EC80-5113-1, daha büyük Bowman ısı eşanjörleriyle aynı performans avantajlarını sergilemesiyle tanınıyor. Daha hızlı havuz ısıtma süresi -diğer pek çok markaya göre üç kata kadar daha hızlı- enerji maliyetlerini de büyük oranda düşürüyor.

Isı-eşanjörü-yeni-ürünler-mart-2015

Havuz-sanitasyon-sistemleri-yeni-ürünler-mart-2015

WATERCO ALLERJİ DOSTU HAVUZ SANİTASYON SİSTEMLERİ

Waterco yeni Hydroxypure oksijenle zenginleştirilmiş havuz sanitasyon sistemini “klora gerçek bir alternatif” olarak piyasaya sunuyor. Hydroxypure klorsuz ve oksijenle zenginleştirilmiş, tuzsuz, kokusuz ve tatsız bir ürün; cilde karşı da duyarlı olduğu söyleniyor. Hydroxypure, sanitasyonu güçlü bir doğal oksitleyici yaratmak üzere, Hidrojen Peroksitin (H2O2) ile özel harmanlanmış bir formu olan Perox’la hibrit ozonu (O3) birleştiren Gelişmiş Oksidasyon İşlemi tabanlıdır (AOP). AOP bakteri tehditlerini piyasadaki mevcut diğer tüm oksidasyon işlemlerinden daha başarılı bir biçimde ortadan kaldırmaktadır.

MİNİ PROJEKTÖRLERDE PATLAMA

Tüketicilerin giderek artan daha küçük projektör talebine cevaben, aydınlatma uzmanı CCEI, kurulumu kolay iki mini projektör geliştirdi. Bunlar mevcut projektörleri Chroma ve Bahia’nın “mini” versiyonları. Atalarıyla aynı teknik ve estetik özelliklere sahip bu mini projektörler duvardaki kesintisiz beslemelere ya da tahliye hortumlarına vidalanabilecek şekilde tasarlanmış. Bu ürünler sütlü beyaz, gri ya da siyah renk seçenekleriyle mevcut ve özellikle betonarme havuzlar için çok uygun.

mini-projektör-yeni-ürünler-mart-2015

 

Pool-technology-yeni-ürünler-mart-2015

POOL TECHNOLOGY EKOLOJİ HAVUZCULUĞUN HİZMETİNDE

Pool Technology, havuz bakımını kolaylaştırırken çevreyi de koruyan yenilikçi çözümler sunuyor. Marka, ekolojik bir tasarım yaklaşımına sahip: malzeme kalitesi, bileşenlerin sayısının azaltılması, ürün performansında artış, taşımayı kolaylaştırmak üzere hacmin en aza düşürülmesi vs. Temel fikir daha az ama daha etkili iş yapmak! Ortaya çıkan sonuç, insanın uzun süre saklayabileceği, dayanıklı ve giderek daha verimli hale gelen akıllı ürünler. Çevre dostu ürünlerle paranızın karşılığını daha iyi alırken aynı zamanda gezegene de gereken saygıyı göstermiş olursunuz!

SPECK, GENİŞ YEDEK PARKA APLİKASYONLARINA SAHİP ESNEK BİR POMPAYI PİYASAYA SÜRÜYOR

Alman üretici Speck Pumpen’in yeni Badu EasyFit Eco VS ürünü Badu EasyFit’in başarısı ispatlanmış yapısını kalıcı bir manyetik motorla ve dahili kumandayla birleştirerek “yer kaplamayan tasarımıyla son derece verimli bir enerji paketi” oluşturan kendinden emişli bir devridaim pompası.

Diğer üreticilerin pek çok pompasının yerini alacağı duyurulan Badu EasyFit Eco VS’nin standart vidalı bağlantıları ve tercihe bağlı altı adet bağlantı setiyle büyük bir entegrasyon esnekliği sağladığı belirtiliyor. Şartlara uyum sağlayan, yüksekliği ayarlanabilen pompa ayakları, mevcut bir sisteme entegrasyon sırasında montajı kolaylaştırıyor. Sekiz düğmeli ve hiç çift fonksiyonu olmayan başarısı ispatlı bir kumanda paneli karmaşık olmayan ve sezgisel bir yönetim imkânı sunuyor. Pompanın parametreleri kolayca ayarlanabilirken emiş süresi ve motor hızı da bağımsız olarak ayarlanabiliyor.

Spec-Pumpen-yeni-ürünler-mart-2015

scp-pompa-yeni-ürünler-mart-2015

SCP’DEN POMPA VE TEMİZLEYİCİ

Havuz ve spa dağıtımcısı SCP’nin yeni ürünleri arasında değişken hızlı bir pompa ve bir otomatik havuz temizleyicisi de mevcut. İlki, hem yeni havuz inşaatı hem de yenisiyle değiştirme için ideal, yüksek verimlilikli, değişken hızlı bir pompa. Gerçek zamanlı enformasyon gösteren ekranı ve dokunmatik tuşlarıyla bir entegre kumandası da olan bu pompanın 10rpm’lik artışlarla 3 ayrı programlanabilir hız seçeneğinin yanı sıra 24 saatlik bir devirde ideal filtreleme oranı ayarları da mevcut.

HAYWARD PV50S OTOMATİK HAVUZ TEMİZLEYİCİSİ 

Hayward’ın PV50S otomatik havuz temizleyicisi harici bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan bağımsız olarak mükemmel bir biçimde çalışıyor ve türbinleri sayesinde havuz zemini ve eğimlerini kolayca temizliyor.
SCP ünitenin özel güdüm sistemi ve spiral hareketi temizleyicinin tutukluk yapmasını önlüyor. Gelişmiş ‘kapsüllü itiş gücü’ tekerlek ve kayış ihtiyacını ortadan kaldırarak istikrarlı bir performans ve uzun ömür sağlıyor. PV50S ‘sessiz’ olarak tanımlanıyor ve hiçbir alete ihtiyaç duymadan kolayca kurulabildiği söyleniyor.

Hayward-yeni-ürünler-mart-2015

mega-pool-saver-yeni-ürünler-2015

SON MODEL HAVUZ POMPASI TEKNOLOJİSİ HAVUZ SAHİPLERİNE YILDA £800 KAZANDIRIYOR

İngiltere merkezli Mega Pool Saver Ltd. kompakt, kullanıcı dostu, yüzme havuzunda enerji tasarrufu sağlayan ve son model motor kontrol teknolojisinden faydalanan Mega Pool Saver™’I piyasaya sürdüğünü duyurdu. Dâhili zamanlayıcısı 24 saatlik bir periyotta dört ayrı zaman aralığı kurma esnekliği ve programlanabilir 30 hız sağlıyor. Daha düzenli su akışı havuz pompasındaki aşınma ve yırtılmaların da önüne geçip pompa gürültü seviyelerini düşürürken pompanın ömrünü de uzatabilir.

VE KARŞINIZDA BİANCOPURO!

Bu, cilde faydalarıyla tanınan ve havuz suyunu berraklaştıran magnezyum tuzları karışımını baz alan yeni bir havuz suyu arıtma sistemi. Araştırmalar bu önemli mineralin deri yoluyla alımının vücut dengesini korumada çok etkili bir yol olduğunu ortaya koyuyor. BiancoPuro’nun sayısız faydası var: C.P.A.’ya göre konvansiyonel kimyasal katkılara ihtiyaç duymadan su temizliğini sağlıyor, enerjiyi artırıyor ve bir ferahlık hissi veriyor. Eklemler için faydalı olmanın yanı sıra cilt üzerinde de temizleyici bir etki gösteriyor.

biancopuro-yeni-ürünler-2015

lovibond-yeni-urunler-mart-2015

LOVİBOND FOTOMETREYE BLUETOOTH EKLENİYOR

The Tintometer® Group’un yeni PM 630 fotometresi şirketin mevcut PM 600 serilerine Bluetooth aktarım özelliği ekleyerek sonuçların akıllı telefon, tablet ve PC’lerden hızlı ve kolayca paylaşılmasını sağlıyor. Beraberinde ücretsiz gelen Lovibond AquaLX uygulaması (hem Android hem de İOS işletim sistemleri için mevcut) sonuçları, öngörülen sonuçlardan herhangi bir sapmanın kolayca görülüp acil tedbir alınabilmesini sağlayan kolay görüntülenebilir grafik görüntüler üzerinden doğrudan web sitesinde anında gözden geçirme, işleme ve değerlendirme imkânı sağlıyor.
GPS açık konumda olduğunda, AquaLX ayrıca operatörün tam konumunu da tanıyıp kaydediyor ve havuzun ve havuz mühendisinin adı gibi daha  kişiselleştirilmiş bilgiler de eklenebiliyor.

AQUA CREEK ÜRÜNLERİ

Aqua Creek’in yeni Güneş Enerjisi Şarj İstasyonu’yla yeşil enerjiye geçin. Güneş şarjı pil ömrünüzü uzatıyor ve şarj için pili çıkarmanız gerekmiyor. Havuz asansörünüzün mevcut civatalarını kullanarak güneş şarjını kolayca kurabilirsiniz. Daha az emek ve daha az enerji harcarken pilinizin ömrünü de uzatabilirsiniz.

Aqua-creek-yeni-urunler-mart-2015

Brio-Nis-yeni-urunler-mart-2015

TÜM HAVUZLARA UYGUN BİR ULTRA KOMPAKT NİŞ

Profesyoneller için projektör kurulumu ve bakımını kolaylaştırmak üzere CCEI bakım işlerinde yokluğu çok hissedilen ultra kompakt, her amaca uygun, çok sayıda kabloyu içine alabilen bir nişle geliyor.
Bu durumda artık tamir etmek ya da lambasını değiştirmek üzere projektörü çıkartmak için havuzu boşaltmanıza gerek kalmayacak. Ustaca hazırlanmış somunlu sabitleme sistemi sayesinde Brio nişi iki farklı boyutta LED projektörü içine alabiliyor.
Niş, yüzey kaplamasından bağımsız olarak, döşeme, kaplama, lambri vs. her türlü havuza uyacak şekilde tasarlanmış. Dahası kompakt ölçüleri -140 mm kalınlığında ve 125 mm çapında- kurulum sırasında duvarları kesmeyi sınırlamış oluyor. Kurulumu daha da kolay kılmak için CCEI aynı zamanda salmastra kutusu için bir kenetlenme anahtarı ve projektör için bir montaj anahtarı gibi araçlar da sunuyor.

KULLANIŞLI OLDUĞU KADAR EĞLENCELİ BİR ÖRTÜ KURULUM MEKANİZMASI

Otomatik havuz örtüleri konusunda uzmanlaşmış Belçikalı bir üretici olan COVREX POOL PROTECTION, çıtalı örtüyü havuzun zeminine kurarken onu koruyan mahfazayı da bank ya da dinlenme alanı kullanmayı sağlayan son inovasyonunu Piscine Global’de tanıttı. Böylelikle havuz örtüsü bir kapağın altında gizlenebiliyor. Havuzun dibindeki bu kurulum üçlü avantaj sağlıyor: estetik ve bakım kolaylığını buluştururken tüm havuz yüzey bitirmeleriyle de uyumlu. Ayna ya da sonsuzluk havuzları için biçilmiş kaftan. Havuz örtülerini hem mevcut havuzlara hem de onarım halindeki havuzlara entegre etmek için şirket 10 farklı alternatif geliştirdi.

covrex-yeni-urunler-mart-2015

US-Silica-yeni-urunler-mart-2015

U.S. SILICA

U.S. Silica MysticBlue antimikrobiyal işlem görmüş havuz filtesi kumunu sunar. Bu gelişmiş ürün yosun gelişimini önleyen ve bakteri, küf ve mildiyöyü kum filtresi yatağında tutan antimikrobiyal bir kaplama içerir ve bu da filtrelemeyi iyileştirerek suyu temiz, berrak ve taze tutar.

OASE OTOMATİK ÖRTÜLER İÇİN ‘DEVRİMCİ’ BİR RENK YELPAZESİ SUNUYOR

Belçikalı otomatik havuz örtüsü uzmanı OASE “devrimci tasarım renkleri paleti” adını verdiği daha geniş bir renk yelpazesini sunuyor. Üretici firmaya göre, ‘golf yeşili’ ve ‘bahçe yeşili’ gibi yepyeni modeller açık yüzme havuzlarına şık bir dokunuş katıyor ve paslanmaz çelik havuzlar için şeffaf gümüş havuz örtüsü tavsiye ediliyor.
Standard çıtalar PVC’den yapılıyor ve her türlü şarta karşı dayanıklı. Deluxe ve Prestige gibi daha sofistike çıtalı örtüler tamamen polikarbonattan yapılıyor ve son olarak patentli bir yosun önleyici şerit ve güneş ısıtmasıyla kaplanabiliyor. Polikarbonat havuz örtülerinde seçkin sınıfsa, ürün ömrünü uzatan, darbe direncini arttıran ve zamanla renkatmasını önleyen üçlü ekstrüksiyona sahip Top-UV serisi.

oase-yeni-urunler-mart-2015

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


sekiz − beş =