Yaptes

Yaptes

KURULUŞUNUN 37. YILINI KUTLAYAN YAPTES
KALİTE VE HİZMET ANLAYIŞINDAN ÖDÜN VERMİYOR!

yaptes- YAPTES A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akgün

Sektör kültürü, saygılı yaklaşım, bilgiye dayalı paylaşım, gelişmeye açık meslek içi eğitim bizleri dünya standartlarında çok önemli yerlere getirecektir. Milli gelirlerimizin artışı, disipline eden kurallara riayet, kazanımlarımızın kalıcı olmasını sağlıyacaktır.

 

2016 yılının başından itibaren, dünyaca ünlü “Wed Desing” konseptinin yaratıcısı olan firma tarafından projeleri oluşturulan, ABD, Dubai, Katar ve dünyanın birçok ülkesinde önemli işlere imza atmış bulunan, “Know How”ı kendilerine ait, 2 adet süs havuzunun hayata geçirilmesi ile ilgili Emaar Square projesi kapsamında, TAV-SERA kuruluşunun alt yüklenicisi olarak partnerliğe başladık. Kısa zamanda, tarafımızdan montajlarının gerçekleştirileceğine inandığımız bu özel dizayn ile, Türkiye’de ilk defa uygulanacak süs havuzları, ses, alev ve su animasyonları gerçekleşecek.

Bilindiği üzere Yaptes olarak 32 yıldır İsveç “PAHLEN” kuruluşunun da Türkiye distrübütörüğünü yapmaktayız. Tüm üretimleri ile dünyada kalitenin simgesi haline gelen bu markanın bronz, AISI 316L ve titanyumdan üretilmiş malzemeleriyle yıllardır havuzlarını yapmaktadır. Ayrıca Türkiye ve Türki Devletler pazarında satışlarının, kullanımlarının layık olduğu yere ulaşmasını sağlamaktadır.

Firmanızın yakın zamanda imza attığı önemli projeler neler?

Yaptes, kuruluşunun 37. yılını kutladığı 2016’ya, kalite ve hizmet anlayışından ödün vermeden geliştirmekte olduğu yeni projeleri ile başlamış bulunmaktadır. Firmamızın kültür ve hizmet ruhunu, ikinci jenerasyonumuzun dinamik ve titiz çalışma yapısı ile güçlendirmiş olarak, “YPTS” marka anlayışını sunmaya çalışmaktadır.

2011 yılından sonraki döneme, Grand Tarabya Otel havuzları, Güneşli Windam Otel yüzme ve süs havuzları çalışmaları ile, Simpaş Bosphorus yüzme ve süs havuzları, Saraylar yüzme ve süs havuzları projelerini tamamlamış olarak girmiştir.

Aynı dönemde Zorlu Center projesi kapsamında yer alan tüm açık yüzme havuzlarını, fıskiyeli havuzları, kaskatlı havuzları, kuru havuz ve kaya havuzları ile yansıma havuzlarını kendi özel anlayışımız ve dizayn geleneğimiz ile hayata geçirdik. Böyle bir prestij projesinin içinde yer almak ve hayata geçişini izlemek bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir.

Firmanızdaki yenilikler/gelişmeler neler?

Sektörün kurucularından birisi olma gururunu taşıyan firmamız ve çalışanlarımız, kendilerini her fırsatta geliştirme çabalarını sürdürmektedir. Sektör firmalarımızda, ikinci ve hatta üçüncü jenerasyonların eğitimli, düzeyli ve bilgili yapılarını görmenin onurunu yaşıyoruz. Yıllarca ithalat ve el yordamı ile yapmaya çalıştığımız mekanik ve elektronik unsurların birçoğunun ülkemizde üretilir hale gelmesinde ve dünyanın birçok yerine ihraç edilebilir olmasında ulaştığımız kalite ve standartların hepimizi daha çok mutlu edeceğine inanıyoruz. Derneğimiz UHE’nin, alınan bu yol üzerindeki olumlu katkıları, gün geçtikçe daha anlaşılabilir olacak ve sektörümüzü yönlendirici bir yol haritası sunacaktır diye umuyorum.

Yeni sezonla ilgili beklentileriniz/hedefleriniz neler?

Büyük projeler nedeniyle sektörümüz için sezon kavramı biraz farklılaşmış olsa da, yazın gelişi her zaman yoğun bir çalışma dönemini işaret etmektedir. İnsan sağlığı ile birinci dereceden ilişkili olan sektörümüzde, “Her şey para değildir!” anlayışının oturtulması çok önemli. Kalite standartlarına uygun malzeme ve hizmetin, hem müşteri memnuniyetini üst düzeylere taşıması hem de sektör kuruluşlarımızın büyüyerek, sağlıklı gelişerek ve kazanarak vizyonunu artırması dileklerimle meslektaşlarıma başarılar diliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


dört × = onaltı