Nefis Tasarımlı Kapalı Havuzlar

Nefis Tasarımlı Kapalı Havuzlar

NEFİS TASARIMLARIYLA KAPALI HAVUZLAR

Kapalı bir havuz, kelebek ve kurbağalama yüzüş stilinizi kış aylarında da geliştirmenize olanak tanımak ya da iç mekânınızın ambiyansını zenginleştirmek gibi pek çok işleve sahip. Estetik ve ergonomiyi nefes kesici bir düzlemde buluşturduğu da kesin. Bu yaratıcı kapalı havuzlar lüks iç mekân SPA’larınıza parıltı katıyor ve egzersiz alanınızı stil ve şıklıkla tamamlıyor. Kimi aşırı cüretli kimi mütevazi, buyurun sizi büyüleyecek 20 nefes kesici kapalı havuz fikri…

Nefis-kapali-havuzlar-1

Nefis-kapali-havuzlar-2

Nefis-kapali-havuzlar-3

Nefis-kapali-havuzlar-4

Nefis-kapali-havuzlar-5

Nefis-kapali-havuzlar-6

Nefis-kapali-havuzlar-7

Nefis-kapali-havuzlar-8 SÖZ KONUSU KAPALI HAVUZ OLDUĞU ZAMAN, TASARIMLA BİRLİKTE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMASI GEREKEN PEK ÇOK FAKTÖR VAR 

Havuz tasarımları, açık havuz ve kapalı havuz arasında farklılık göstermese bile kapalı havuz tasarımlarında çok daha hassas davranılması gerekir. Kapalı yüzme havuzları, havuzun konumlanacağı mekâna uygun olacak en estetik şekilde tasarlanmalıdır. Genel olarak sağlıklı koşullara sahip bir havuzun projesinde göz önünde bulundurulması gereken havuzun kullanım amacı, havuz tasarımı, elektrik ve ekipmanların tesisatı, ideal dezenfeksiyon koşullarının sağlanabilmesi için gerekli kapasite gibi etmenlerin her biri kapalı havuzlar için de önemlidir. Ancak kapalı yüzme havuzlarında bunun yanında havuz iklimlendirilmesinde de hassas davranılmalıdır. Havuz suyu sıcaklığı hesaba katılmalı, gerekirse su ısıtma sistemi projeye dâhil edilmelidir.

Nefis-kapali-havuzlar-9

Ortamdaki nem oranı standart değerlere göre ayarlanabilmelidir, havuz dezenfeksiyonu için kullanılan havuz kimyasallarının kokusu kullanıcıların sağlığını riske atmamalıdır. Sağlıklı ve güvenilir kapalı havuzlarda kayma riski de göz önünde bulundurulmalı ve havuz kenar ekipmanları en uygun şekilde seçilmelidir.

Kapalı havuzlarda sıklıkla kullanılan çeşme ve şelaleler, havuzunuzu çok daha keyifli bir hale getirmek için harika bir seçenek. Farklı biçim ve boyutlarda pek çok şelale bulunuyor. Kimisi altına geçip rahatlamak içinken, bazısı şiddetli su akımı ile omuzlarınıza masaj yapıyor. Kapalı havuzdaki su akımı, havuzun hissiyatını büyük ölçüde değiştiriyor. Havuz ortasına yerleştirilen dev fiskiyeler de son dönemde sıkça kullanılmaya başlandı.

Nefis-kapali-havuzlar-10

Nefis-kapali-havuzlar-11

Nefis-kapali-havuzlar-12

Nefis-kapali-havuzlar-13

Nefis-kapali-havuzlar-14

Nefis-kapali-havuzlar-15

Nefis-kapali-havuzlar-16

Nefis-kapali-havuzlar-17

 

Yeni nesil teknolojiler sayesinde, havuzunuzu tasarlarken kapalı ya da açık tercihi yapmak durumunda değilsiniz artık. Hem kapalı hem açık olarak dizayn edebilirsiniz havuzunuzu. Yaz günü yeşil tepeler kış günü yıldızlar süsler manzaranızı. 

 

Nefis-kapali-havuzlar-19

 

Nefis-kapali-havuzlar-20

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× beş = kırk beş