Peyzaj&Mimari&Tasarım

Yakıcı Aydınlık

Yakıcı Aydınlık NEDEN ŞÖMİNELER ARTIK DAHA SICAK? “Su gece yatağına gittiğinde, ateş oyun oynamak için dışarıya çıkar.” Sayıları fazla olmasa da bazı kişiler havuz sektöründe şömine satışlarının uzun vadede başarılı olmalarının nedenini sorgulayacaktır. Havuz kenarında bulunan egzotik bir şöminenin bugünlerde projelerde yaygın olarak kullanılan bir ilave olduğunu görüyoruz. Şömine ürünleri imâlatçısı Grand Effects’in CEO’su Kevin Doud şöyle söylüyor, “Birkaç yıl ... Devamını Oku »

Uçurumda Bir Futurist

ÇILGINCA VE OLAĞANÜSTÜ BİR YAKLAŞIMLA  UÇURUMDA BİR FUTURİST Hayatınız boyunca görebileceğiniz en fantastik mimari örneklerden biriyle karşılaşmaya hazır mısınız? Ege Denizi’ne tepeden bakan bu fütürist yapının tam olarak ne olduğunu ilk anda algılaması bile oldukça zor. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan bu eşsiz eser bir uçurumun kenarına kurulu ve üstelik gördüğünüz havuzdan da ibaret değil. Gökyüzünden ve havuzdan akan ışık olağanüstü bir atmosfer yaratıyor içeride. ... Devamını Oku »

Villa K

Villa K MİNİMALİST TASARIMIYLA KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETEN EV Paul de Ruiter Architects tarafından tasarlanan Villa K, Almanya-Thuringia’da yer alıyor. Kendi enerjisini üreten bu ev, güney tarafına bakarak hem güneş enerjisinden faydalanıyor hem de basamaklı tepe yamacı görünümünün panaromik manzarasından yararlanıyor. Paul de Ruiter Architects firması, Villa K’yı minimalist bir estetik algıyla tasarlamasına rağmen projeye bir yüzme havuzu dahil ederek minimalist tasarımın ayak izlerine duygu katmayı ... Devamını Oku »

Cam Zeminli Havuz

CAM ZEMİNLİ HAVUZ Denizanası ismi verilen Cam Zeminli Havuz lu evde, Wiel Arets Architects, yüzerken görüş alanı komşu evlerle sınırlanan bir alanda, panaromik manzaraya sahip bir ev yaratma görevini üstlendi. Çözüm, evin dört tarafından birden görülen manzaraya sahip bir çatı yüzme havuzu yapmaktı ve konut Akdeniz sahilindeki İspanya-Marbella’da bulunduğu için, olabilecek en güzel manzaraya sahip. Havuzu çatıya konumlandırma kararı sonucu, evin içerisinden alışılmış havuz ... Devamını Oku »

Modern Akdeniz Villası

YARATICILIKLA KUŞANMIŞ MODERN AKDENİZ VİLLASI Cool Blue Villa, gerçekten oldukça “cool”. Sadece Akdeniz ile değil, aynı zamanda yemyeşil ve doğal bir tabiatla çevrelenmiş. Bu tatil villasının şöhreti sadece çevresindekilerden kaynaklanmıyor; içeride ve dışarıda, evin her bir odasında bulunan yaratıcı ve eşsiz detaylar da görsel olarak ilgiyi arttırmaya yetiyor. 123DV Modern Villas tarafından tasarlanan Cool Blue Villa, İspanya-Marbella’da plajın yakınında 1 hektar alana konumlandırılmış ... Devamını Oku »

Dış Mekan Yaşamı

DIŞ MEKÂN YAŞAMI ‘ NA NASIL GEÇERİZ? Söz havuz inşasına gelince, müşteriler sadece bir çukur oyup içinin suyla doldurulmasını istemiyorlar aslında. Pinterest ve Houzz’daki birçok havuz fotoğrafında güneşlenme terası olmadığını görüyoruz, neredeyse hepsi sadece içi su dolu bir çukurdan ibaret. Daha çok süslenmiş havuzlar görüyorsunuz çünkü herkes arka bahçesinde hoş bir şeyler görmeyi arzuluyor. Tecrübeli firmalar gidip bir havuz inşa ettikten sonra oradan hemen ayrılmıyor ... Devamını Oku »

Sınırların Ötesinde Dış Mekanlar

Sınırların Ötesinde  Dış Mekanlar  En iyi dış mekânlar sadece güzel görünenler değil aynı zamanda ev sahiplerinde, ev sahiplerinin ailelerinde ve arkadaşlarında o ortamda kalıp vakit geçirme isteği uyandıran konfor olanakları sunanlardır.  İşte bu yüzden bizim tasarım sürecimizde de öncelikli olarak ele alınan, ev sahibinin ilgili alanı nasıl değerlendirmek istediğidir. Bazı şirketler önce havuz şeklini belirleyip sonrasında havuzun etrafındaki alanların gelişimiyle ... Devamını Oku »

Dağ Evi

ZARİF VE SICAK İÇ TASARIMIYLA KONFORLU BİR DAĞ EVİ Seçkin bir kayak merkezi olan Fransız Courchevel bölgesinde, şehir merkezine oldukça yakın ama aynı zamanda dağ eteklerinde bulunan bu tipik Alp dağ evi ideal bir konuma sahip. Bu dağ evine dışarıdan bakan biri, sıradan bir sayfiye yeri olmadığını rahatlıkla söyleyebilir. Eden Chalet’in ağaç ve paslanmaz çelik çerçeveye sahip camla kaplı kapısı bile adeta insanı ... Devamını Oku »

Nefis Tasarımlı Kapalı Havuzlar

NEFİS TASARIMLARIYLA KAPALI HAVUZLAR Kapalı bir havuz, kelebek ve kurbağalama yüzüş stilinizi kış aylarında da geliştirmenize olanak tanımak ya da iç mekânınızın ambiyansını zenginleştirmek gibi pek çok işleve sahip. Estetik ve ergonomiyi nefes kesici bir düzlemde buluşturduğu da kesin. Bu yaratıcı kapalı havuzlar lüks iç mekân SPA’larınıza parıltı katıyor ve egzersiz alanınızı stil ve şıklıkla tamamlıyor. Kimi aşırı cüretli kimi mütevazi, buyurun sizi büyüleyecek ... Devamını Oku »