Superkim

Superkim

SUPERKİM YENİ ÜRÜN
ARAYIŞLARINDA ÇEVRECİ
YAKLAŞIM DAN YANA!

Superkim Kurucusu – Ahmet Akçelik  / Çevreye olan hassasiyetimizden dolayı, hem kendimiz hem de birlikte çalıştığımız firmalar ile birlikte AR-GE çalışmaları yürütüyoruz. Bunun son örneği olarak SACI Inverter Pompalar çok ciddi enerji tasarrufu sağlayarak hem çevreye hem de kullanıcının bütçesine dost olarak söylenebilir. Mayıs ayındaki fuarda bizzat SACI bu ürünü standımızda müşterilerimize anlatacak.

Geçtiğimiz sezon Superkim açısından nasıldı?

Şirketimiz yeni planlamalar ile 2015 yılını ciddi bir büyüme ile tamamlamış, özellikle yeni bölge depoları, lojistikteki geliştirme çalışmalarına yeni ürünler katınca iyi bir pazar yakalamış ve gelecek yıl için ötelemiş olduğumuz stratejiler ile ilgili çalışmaları daha kolay yapabilme arzusuna kavuşmuş olduk.

Firmanızdaki yenilikler/gelişmeler neler?

Firmamızda bu yıl özellikle depo/sevkiyat/satıcı niteliğinde ve niceliğinde yeniliklere gidildi. Yeni filo, satıcı sayısında artış, sevkiyatlar ve depolar ile ilgili düzenlemeler, daha hızlı ve daha kaliteli hizmet verebilmek için yapıldı. Bunun yanında portföyümüze yeni bakanlık onaylı kimyasallar katıldı. Ürün geliştirme adına sürekli araştırmaktayız.

Fuar katılımlarına epey önem veriyorsunuz, yurtdışı fuarlarındaki gözlemleriniz nasıl?

Yurtdışı fuarlarına katılım amacımız tedarikçilerimizi, dostlarımızı ziyaret etmek, sektörün nabzını tutmak ve yeni ürünleri/ teknolojileri gözlemlemek. Son ziyaret ettiğimiz Barselona fuarında herhangi bir gelişme, yeni ürün gözlemimiz olmadı. Sektör bu noktada bir doygunluğa ulaşmış olabilir. Biz firma olarak artık daha spesifik ürünlerin peşindeyiz. Çevreci ürünler gibi.

Yurtdışındaki fuarları düşünecek olursak, bizim havuz fuarımızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yurtdışındaki fuarlarla yarışır nitelikte fuarları da ülkemizde yapabilir durumdayız. Tek eksik olarak ziyaretçi proflini verebiliriz şu anda. Katılımcılara bakıldığında dünya devleri fuarımızda, dünyada pazarda var olan tüm ürünler tanıtılabilir. Ancak özellikle yurtdışı ziyaretçi profili her sene beklentinin altında kalıyor.

Havuz sektöründe çevreci çözümler tüm dünyada epey gündemde, ülkemizde de yeterli bir pazar payına sahip mi sizce?

Kesinlikle değil. Çevreye olan hassasiyetimizden dolayı, hem kendimiz hem de birlikte çalıştığımız firmalar ile birlikte ARGE çalışmaları yürütüyoruz. Bunun son örneği olarak SACI Inverter Pompalar çok ciddi enerji tasarrufu sağlayarak hem çevreye hem de kullanıcının bütçesine dost olarak söylenebilir. Mayıs ayındaki fuarda bizzat SACI bu ürünü standımızda müşterilerimize anlatacak.

Yeni sezonla ilgili beklentileriniz/hedefleriniz neler?

Ülkemizdeki politik sorunlar piyasa etkisi yaratarak her sektörü zor duruma düşürebilir fakat bu sorunu aşacak güçte
bir ülkeyiz. Bizim de bu etkiden kurtulup yatırımların bol, satışların iyi olacağı bir sezon beklemekteyiz.

Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz, sizce sektör nasıl etkileniyor?

Zor dönemden geçen sadece ülkemiz değil, bölge ülkeleri ve dünya ülkeleri de zor bir dönemden geçmektedir. Bölgesel doğal zenginlikler ve insan gücü cazibesi kapitalizmin iştahla bölgemize saldırmasına neden olmaktadır. Vatanımzı seveceğiz, değerlerimize sahip çıkacağız, çok çalışacağız ve etki kalmayacak diye düşünüyorum.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


yedi − üç =