Su Analiz Sistemleri

Su Analiz Sistemleri

SU ANALİZ SİSTEMLERİ – LOVIBOND TÜRKİYE

HAVUZ SUYU ANALİZLERİNDE DESTEKÇİNİZ OLMAKTAN MEMNUNUZ

%100 Alman Teknolojisi ile Üretilen Su Analiz Sistemleri

Köklü bir geçmişe sahip Alman Lovibond markasının 130 yıllık kalite ve güvenilirlik geleneğini Rank Lovibond Türkiye olarak 10 yılı aşkın bir süredir Türkiye pazarında faaliyet göstererek en iyi şekilde temsil etmekteyiz.

Rank Lovibond, su analiz sistemlerinde (içme suyu, endüstriyel sular, atıksu, proses suları) diğer sektörlerde olduğu gibi yüzme havuzu suları ve spa sektöründe de önemli bir yer edinerek kullanıcılarımıza ihtiyaçları olan her türlü desteği sağlamaktan gurur duyuyoruz.

Kullanıcılarımıza taşınabilir tasarımlı profesyonel cihazlarımız sayesinde yerinde ölçüm yapma, havuz kirliliklerine hızlı ve doğru bir şekilde müdahale etme imkânı sağlıyoruz. Bu kirlenmeleri önlemek ve havuz sularının kalitesini arttırmak amacı ile havuz firmalarının ihtiyaçları doğrultusunda birikimlerimizi hizmete sunarak, en iyi şekilde yönlendirmede bulunmak öncelikli ilkelerimizden biridir.

Havuz dezenfektanı ve diğer ilgili parametreleri analiz etmek temiz ve sağlıklı bir havuz sağlamanın başında gelir. Havuzlarda mikrobiyal ve fiziksel kirlilik; insan sağlığına doğrudan etki etmekte olup, bu kirliliklerin kontrol altına alınarak gerekli işlemlerin yapılması şart koşulduğu için havuz kalitesi açısından çok önemlidir. Havuz suyu analizi için diğer bir önemli husus da kullanılan reaktiflerin doğru seçilmesi ve güvenilirliği yüksek, belirli standartlara sahip cihazların kullanılmasıdır.

Bu çerçevede sizlere sunabileceğimiz üstün nitelikli cihazlarımız ve teknik ekibimiz, tam ve etkili bir dezenfeksiyon sağlamanıza yardımcı olarak, havuz suyu analizlerinde doğru adımlar atılmasını destekleyecektir.

Kullanıcılarımıza taşınabilir tasarımlı profesyonel cihazlarımız sayesinde yerinde ölçüm yapma, havuz kirliliklerine hızlı ve doğru bir şekilde müdahale etme imkânı sağlıyoruz.

LOVIBOND MD200 SERİSİ FOTOMETRE MODELLERİ

Öne Çıkan Özellikler

 • Hafıza Listesi
 • Otomatik kapanma
 • Gerçek zamanlı tarih/saat ayarı
 • Kalibrasyon Modu
 • Aydınlatmalı Ekran
 • Hafızaya Alma Özelliği
 • Tek Seferde Sıfırlama Özelliği (OTZ)
 • Su Geçirmez* (*) IP68 tanımlandığı gibidir 0.1 metrede 1 saat batmaz.

MD 200 fotometre gurubu en son teknolojik ihtiyaçları karşılamak için tasarlanmış olup, su analizi sektörünün her alanında kolayca kullanılabilir. Hassas optikler ve yüksek kalite girişim filtreleri için, ışık kaynağı olarak uzun ömürlü stabil LED’ler kullanılır. Herhangi bir hareketli parça içermemesinden dolayı, cihaz bütün olarak hiçbir bakım veya servis gerektirmez. Kısa bir zaman dilimi içerisinde kesin ve tekrarlanabilir analiz sonuçları elde edilir. Ünite; kullanıcı dostu olması, ergonomik tasarımı, kolay kullanılabilirliği ve kompakt boyutları ile öne çıkmaktadır.

MD 200 fotometre grubu en son teknolojik ihtiyaçları karşılamak için tasarlanmış olup, su analizi sektörünün her alanında kolayca kullanılabilir. Hassas optikler ve yüksek kalite girişim filtreleri için, ışık kaynağı olarak uzun ömürlü stabil LED’ler kullanılır.

Hafıza Kaydı (SM)

Çok parametreli cihazlar için çeşitli metodların sırası belirlenir. İstenilen test metodu için gereksiz kayıtlardan kaçınmak için, cihaz kapanmadan önce kullanılan en son test metodunu hafızaya alır. Cihaz tekrar açıldığında, hafıza listesi ilk olarak son kullanılan test metoduyla gelir. Bu, tercih edilen metoda daha hızlı erişim sağlar.

Sıfırlama (Zero) Ayarı (OTZ)

Yapılacak testlerde her defasında sıfırlama ayarı (Zero) gerekli değildir. Sıfırlama ayarı, cihaz kapanana kadar hafızada tutulur. (One Time Zero – OTZ). Sıfırlama ayarı ne zaman istenilirse konfirme edilebilir.

Veri Aktarımı

(Opsiyonel) İsteğe bağlı olarak temin edilebilen IRiM (kızılötesi arabirim modulü), MD 200 fotometreden 3 adet opsiyonlu arabirimden birine veri aktarımı için modern kızılötesi teknolojini kullanmaktadır. Bu arabirimler bilgisayara bağlanarak, USB yazıcı1) ile ya da alternatif olarak seri yazıcı2) ile kullanılabilir. IRiM ünitesi, verilerin bilgisayara hızlı ve kolay bir şekilde aktarımını sağlayan veri kaydı yazılımı ile komple bir set şeklinde tedarik edilir. Opsiyonlu olarak, veriler Excel sayfası ya da .txt dosyası olarak kaydedilebilir.

PM 600 ve PM 620 fotometre modelleri havuz testlerinde işletmeciler ve kullanıcıları bir sonraki seviyeye taşır.

LOVIBOND PM SERİSİ FOTOMETRE MODELLERİ

Öne Çıkan Özellikler

 • Ergonomik tasarım
 • Aydınlatmalı ekran
 • Türkçe, Almanca, İngilizce Fransızca Kullanım Kılavuzları
 • 1000 Test Sonucunu Hafıza Alabilme
 • Tek Seferde Sıfırlama (One Time Zero)
 • IRIM Ünitesi ile bilgisayar ara birim bağlantısı (PM 600 / PM 620)
 • Su Geçirmez* (*) IP68 tanımlandığı gibidir 0.1 metrede 1 saat batmaz.

PM 600 & 620 Fotometre

Lovibond PM 600 ve Lovibond PM 620 Fotometre modelleri yüzme havuzlarına uygun ve güvenilir testler için kullanılan bir fotometre serisidir. PM 600 ve PM 620 fotometre modelleri havuz testlerinde işletmeciler ve kullanıcıları bir sonraki seviyeye taşır. Ergonomik tasarım, taşınabilir, su geçirmez özelliğe sahiptir. Kullanıcıların, herhangi bir zamanda herhangi bir yerde sadece bir cihaz ile 34 parametreye kadar doğru ve güvenilir analiz yapmalarına olanak sağlar.

Suyun dengesini sağlamak için Lovibond PM 600 fotometre temel havuz parametrelerine odaklanır. Bu parametreler; Serbest Klor, Toplam Klor, pH, Siyanürik Asit, Demir, Kalsiyum Sertliği, Sodyum hipoklorit, Ozon değerleridir. Denenmiş ve güvenilir Lovibond Tablet ve reaktifleri ile uyumlu olarak; sağlam, kullanımı kolay ve kullanıcı dostu olarak tasarlanmıştır.

Lovibond PM 620 fotometre modeli 34 parametre ile asit’ ten üreye kadar test yapabilecek şekilde geliştirilmiştir. Emsalsiz tasarımı ile Lovibond tablet, sıvı ve toz reaktifleri ile uyumlu olmasını sağlayan, günümüzde kullanılabilir esnek ve eksiksiz yüzme havuz fotometresi haline gelmiştir.

Her iki model de analize yardımcı olmak için; ekranda yöntem yönlendirmelerini test ölçüm aralığını, reaktif tipini ve doğru reaksiyon süresi için otomatik geri sayımı gösteren geniş, arkadan aydınlatmalı grafik ekrana sahiptir. Dahili hafıza; saat, tarih ve numune bilgileri ile beraber 1000 adet veri kapasitesine sahiptir. Bu sonuçlar her istendiğinde görülebilir ve ek bir infra-red (ı-Rim Ünitesi-Opsiyonel) ile bilgisayara aktarılabilir.

Scuba II ile serbest klor, toplam klor, pH, alkalinite, siyanürik asit ve brom olmak üzere 5 parametreye birkaç dakika içinde bakılabilir. Kısa süre içinde yapılan testler ile su analizi zahmetten çok büyük bir keyfe dönüşmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

LOVIBOND SCUBA II ELEKTRONİK POOL TESTER

Öne Çıkan Özellikler

 • Modern, ergonomik tasarım
 • Kullanıcı Dostu
 • Su geçirmez kaplama* (*) IP68 tanımlandığı gibidir 0.1 metrede 1 saat batmaz.
 • Geniş ekran

Lovibond Scuba II Karşınızda

Su kalitesini doğru bir seviyede tutmak ve optimum miktarda dozajlama sağlamak için her havuz suyunda belli periyotlarda önemli parametreleri mutlaka ölçülmesi gerekmektedir.

Scuba II Elektronik Pool Tester modeli, havuz suyunun hızlı ve doğru bir şekilde kontrol edilmesine olanak sağlar. Cihaza entegre numune haznesi havuza daldırılarak su ile doldurulur. Tablet reaktif eklenerek karakteristik renk değişimi meydana gelir. Fotometrik prensipte olduğu gibi ölçüm yapılır ve ölçülen sonuç ekranda gösterilir. Scuba II modeli, düşük kapasiteli özel villa havuzları, küçük yüzme havuzları, sportif havuzlar, kamu havuzları gibi birçok yüzme havuzunda kullanılabilir.

Scuba II ile serbest klor, toplam klor, pH, alkalinite, siyanürik asit ve brom olmak üzere 5 parametreye birkaç dakika içinde bakılabilir. Kısa süre içinde yapılan testler ile su analizi zahmetten çok büyük bir keyfe dönüşmektedir.

Scuba II modeli ile test yaparken suya düşerse endişelenmenize hiç gerek yoktur. Suya düşmesi cihaza hiç bir zarar vermez aynı zamanda suya dayanıklı olmasından dolayı su üzerine yüzebilmektedir. Küçük havuz yardımcısının sizi şaşırtmasına izin verin.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


altı × = onsekiz