Sektöründe bir dünya lideri: Polin

Sektöründe bir dünya lideri: Polin

1976 yılında İstanbul’da kurulan Polin, su kaydırakları ve su parkları tasarım, üretim ve montajında bir dünya lideri. 90 ülkede 2500’den fazla su parkı projesi gerçekleştiren firma daima yenilikçi, dünya çapında üstün kalite ve teknoloji liderliği vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçekleştirdi. Bugün dünyanın dört bir yanındaki en büyük su parklarında Polin imzası var.

Avrupa’nın en büyük su parkı Aquarena, Afrika’nın en büyük su parkları Titanic, Hurghada ve Aqua Park City, Orta Doğu’nun en büyük su parkı WaterWaves Land, Avrupa’nın en büyük kapalı su parkı projesi Aquaworld Polin imzası taşıyor.

Bunun dışında Rusya, Ukrayna, Türkiye, Yunanistan, Vietnam, İran, Suriye, Çek Cumhuriyeti ve İtalya gibi sayısız ülkenin en büyük ve ödüllü su parklarında yine Polin imzası var. Six Flags, Carnival, Aspro Grup gibi dünyanın en önemli zincirleriyle çalışan Polin, kaydırak projelerinde de sayısız rekora sahip. Türkiye’nin ilk su kaydırağında da Polin imzası var örneğin. 300 metreyle Avrupa’nın en uzun kaydırağı ve yine Avrupa’nın en uzun kulvarlı kaydırak rekoru da Polin’de.

 
Sektorunde-bir-dunya-lideri-Polin-1

38 yıllık sektör geçmişi ve 90 ayrı ülkede 2500 proje gerçekleştirmek bize benzersiz bir teknolojik uzmanlık kazandırdı. Tüm bu süreçte değişmeyen tek şeyse, Polin’in müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya verdiği öncelik oldu: A’dan Z’ye kadar tüm ihtiyaçlara tek elden ve entegre edilmiş çözümler üretmek ve sektöre yeni, adrenalini yüksek ürünler sunmak.

2009 yılında İtalya’da yaptıkları bir kaydırak İtalya’nın “En İyi Atraksiyonu” seçildi. Yine İtalya’da 2011 yılında iki aile kaydırağı ekledikleri Acquavillage Waterpark İtalya’nın en iyi su parkı seçildi.

2012 yılında KOSGEB‘in başarılı KOBİ’lerin ve yenilikçi girişimcilerin kamuoyuna tanıtılması, desteklenmesi ve özendirilmesi amacıyla düzenlediği KOBİ ve Girişimcilik ödüllerinde yılın Kobi İhracatçı Ödülü’nü kazandı. AllWorld Network, Türkiye’nin hızlı büyüyen şirketlerinin görünürlüklerini artırmak amacıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde ve TEPAV işbirliği içinde başlatılan Türkiye 100 Programı’nda Tükiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında yer aldı. Tüm bu rekorlar üstün bir tasarım ve ileri bir mühendislik sayesinde mümkün oldu.

Dünyanın en geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Polin’in 2010 yılında lanse ettiği King Cobra kaydırağı, Alman Kirmes&Park Revue dergisi tarafından 2012 ve 2013 yıllarında Avrupa’nın En İyi Su Kaydırağı ödülüne layık görüldü. Aynı zamanda, yine 2013 yılında en inovatif ürün seçildi.

King Cobra su kaydırağı, sektörde en güçlü görsel etkiye sahip kaydırak olmasının yanı sıra, kendine has tasarım konfigürasyonu, ürünün kendi malzemesiyle sahip olduğu özel teması, kompozit sektöründe ancak yılların birikimi ve özeniyle ortaya çıkabilecek özel boyama tekniği ve benzersiz kayma parkuruyla, dikkat çekiyor. Sadece kaydıraktan kayanlara değil, seyredenlere de apayrı bir heyecan yaratmak üzere tasarlanan bu kaydırak, su parklarının görselliğine yeni bir boyut getiriyor.

Polin 2006 yılından bu yana kaydıraklarını iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) kapalı kalıp teknolojisiyle üretmeye başladı. Bu teknoloji şu anki kaydırak üretiminde en ileri nokta.

Polin bu üretim tekniğini kullanarak üretim yapan ilk ve tek Avrupalı su kaydırağı üreticisi oldu. Polin su kaydıraklarının, tüm tasarım, üretim, montaj ve servis süreçleri 2003 yılından beri ISO Uluslararası Kalite Yönetim sistemi altında; Avrupa (EN) ve Amerika (ASTM) Normlarına uygun olarak yürütülüyor. Polin bu kalite belgesine sahip ilk Avrupalı su kaydırağı üreticisi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


iki − bir =