Türkiye’nin en prestijli projeleri RAVBOARD ’u tercih ediyor…

Türkiye’nin en prestijli projeleri RAVBOARD ’u tercih ediyor…

Ravboard, “Maçka Residences Interior Design by Armani/Casa Managed by Kempinski” projesi tarafından da tercih edildi.

Dow Bina Çözümleri’nin ekstrüde polistren sert köpük markası Styrofoam’dan üretilen ve özellikle banyo ve wellness
mekânlarında kişiye özel tasarımlar sunan Ravboard Yapı Elemanları; pratik kullanımı ve çok yönlü çözüm sağlama
özelliğiyle prestijli projelerde tercih edilmeye devam ediyor. Ravboard son olarak Astaş Holding A.Ş ile Armani / Casa tarafından ayrıcalıklı bir yaşam tarzı yaratmak için yapılan ve İstanbul’un en prestijli lokasyonlarından biri olan Maçka’da yer alan, Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed By Kempinski Projesi’nde de tercih edildi. Projenin kalite kontrol yöneticisi Kemal Duran; projenin havuz merdivenleri ve döşeme yükseltme detaylarında Ravboard’un tercih edilmesinin nedenlerini aşağıdaki şekilde sıraladı;

Hafif olması: “Ravboard’un muadili yapılacak olan uygulamalara karşı ağırlık konusunda çok büyük bir avantajı var. Bu uygulamalarda beton yapıyor olsaydık yaklaşık 10 kat daha ağır bir yapı oluşacaktı. Dolayısıyla statik hesaplarda bu hafiflik bize avantaj yarattı.”

Hızlı uygulanabilir olması: “2 parça halinde gelen merdiven modülü hem kolay taşınması hem de az parçadan oluşması sayesinde yaklaşık 1 saat içinde uygulandı. Benzer bir uygulamayı kalıp yapılarak beton dökümesi işlemi ile yapmaya kalksak çok daha fazla zamana ihtiyacımız olacaktı.”

Pratik olması: “Ravboard’un uygulamasının çok basit olması sayesinde herhangi bir ekip çok rahat bir şekilde Ravboard’u yerine tespit edebilir. Dolayısı ile ayrı bir ekibe gerek kalmadan doğal taşı yapacak
ekip Ravboard merdiven modülünü yerine tespit etti.”

Ekonomik olması: “Ravboard merdiven modülünü kalıp ve beton ile yapmak istediğiniz takdirde; kavisli oluşundan dolayı çok iyi bir işçiliğe ve zamana, aynı zamanda da ciddi bir beton ve taşıyıcı malzemeye ihtiyacınız olacağından Ravboard uygulaması bize ekonomi de sağladı.”

Düzgün yüzeyli oluşu: “Fabrikasyon imalat olması sayesinde ayrı bir sıva uygulaması yapılmadan direk doğal taşı yüzeyine yapıştırdık.” “Ravboard uygulamasının her aşamasında test yaptık ve son uygulamada havuzu doldurarak uygulamanın son halini de test ettik. Sonuç olarak Ravboard ürünü detayımız için optimum bir çözüm sağladı.”

Her türlü inşaat çalışmalarında, pratik ve çok yönlü çözüm sağlamak için özel olarak tasarlanmış bir yapı elemanı olan Ravboard’un yüzeyine seramik, cam, mozaik, taş gibi malzemelerin kaplanabilir olması; beyaz rengin dışında sayısız renk ve yüzey olanağına imkân sağlıyor. Malzeme istenilen tasarıma göre fabrikada şekillendirilip gönderilebilirken, fonksiyonel levhaların yerinde işlenmesiyle çok çeşitli geometrik tasarımlar da üretilebiliyor.

Ravboard’un dizayn serileri ise bençler ve yataklar, duş kabinleri ve buhar odaları için ideal bir yapı elemanı olarak kullanılıyor. Fayans veya cam mozaik kaplandıktan sonra mekana estetik ve değer katıyor.

“Ravboard” her şekle girebilen bir ürün olarak kişiye özgün tasarımların hayata geçmesine olanak sağlıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


üç + beş =