Pool EXPO 2014

Pool EXPO 2014

Yüzme havuzu, sauna ve SPA sektörlerinin en büyük iş etkinligi POOL EXPO 2014 gerçekleşti!

Pool Expo 2014, İstanbul Fuar Merkezi 11. salonda 7-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında, Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından gerçekleştirildi. Temsilcilikler ile birlikte 55 firmanın katılım sağladığı fuar, toplamda 2.769 m2 alanda, ISK-SODEX 2014 Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlendi. Fuar, yapılan yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlar sayesinde, yeni iş bağlantıları kurmak isteyen katılımcılar için vazgeçilmez bir platform oldu. Bu önemli iş etkinliğini, yerli ve yabancı toplam 7500 kişi ziyaret etti. Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı tarafından da desteklenen fuarda düzenlenen Alım Heyeti programı dahilinde toplam 9 farklı ülkeden 16 profesyonel Pool Expo’yu ziyaret etti. Fuarın tüm ziyaretçileri sektör ile ilgili en son gelişme ve yenilikleri takip etme fırsatına sahip oldular. Sergilenen ürün grupları arasında yüzme havuzları, SPA’lar, saunalar, buhar odaları, havuz kimyasalları ve test ekipmanları, filtrasyon sistemleri, pompa, vana, boru ve bağlantı elemanları, dezenfeksiyon sistemleri, havuz kaplama malzemeleri, sualtı aydınlatma ekipmanları, havuz aksesuarları, yüzme havuzu inşaat ve izolasyon malzemeleri ile olimpik havuz ekipmanları bulunuyor. www.sodex.com.tr

PoolExpo_20141

Tüm Plastik’ten Efsun Eren’in fuar görüşlerini aldık…

Fuar sizin açınızdan nasıl geçti?

Tüm Plastik olarak fuar katılımlarımızı prestij amaçlı gerçekleştiriyoruz. Bu fuar sektörün önde gelen kuruluşu olarak iş yaptığımız arkadaşlarımızla bir araya gelmek açısından bir fırsat oldu. Fuar vesilesiyle aynı yolda yürüdüğümüz dostlarımızla düzenlediğimiz yemek organizasyonu birlikteliğimizi ve azmimizi pekiştirdi. Ayrıca fuarın nihai tüketicinin bilincini artırmak ve ürünlerimiz ile tanışmalarını sağlamak açısından da olumlu sonuçlar verdiğine inanıyoruz.

Öne çıkan ürünleriniz nelerdi?

Termoplastik pompalar, küresel ve kelebek vanalar, çekvalfler, fittingsler öne çıkan ürünlerimiz oldu. Ürünler özellikle çeşitlilik konusunda dikkate değer. 20 mm’den 315 mm’ye varan ölçülerde, elektrikli veya elektro-pnömatik veya el kumandalı, PP veya U-PVC veya HDPE bağlantılı gibi birçok alternatif sunuluyor.
Firmamızın en kuvvetli olduğu alanların başında Ar-Ge geliyor. Yenilik ve gelişim firmamızın en kuvvetli olduğu yan. 2014 yılında birçok yeni proje var gündemimizde. Genel hatları ile pompalar, nozullar, vanalar, filtreler konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Konumuzda dünyanın en ilerisindeyiz. Kendisini örnek alacağımız bir ülke yok.

İlk kez fuarda yer alan yeni ürünleriniz var mıydı?

Hemen hemen her fuarda yeni ürünümüz bulunur. Bu fuarda da ilk kez Hamsi serisi pompalarımız yer aldı. Kategorisinin en verimli ve en küçük ebatlı pompası özelliği ile 1/4HP – 1/3HP – 1/2HP – 3/4HP – 1HP Hamsi serisi Nozbart pompalarımız oldukça büyük ilgi gördü.
Firmamızın en kuvvetli olduğu alanların başında Ar-Ge geliyor. Bu çalışmalarla ilerlemeye devam ediyoruz. Yenilik ve gelişim firmamızın en kuvvetli olduğu yan. 2014 yılında birçok yeni proje var gündemimizde. Genel hatları ile pompalar, nozullar, vanalar, filtreler konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Konumuzda dünyanın en ilerisindeyiz. Kendisini örnek alacağımız bir ülke yok. Ar-Ge için bilgi birikimimiz, tecrübe ve yeteneğimiz var. Biz bütün dünyaya örnek oluyoruz ve olacağız.

Firmamız, 43 yıllık deneyim ve kalite ile ürettiği ürünler arasında özellikle çarkıda dahil termoplastik pompalar konusunda dünya lideri. Bilgi birikimi, tecrübe ve son teknoloji kullanılarak üretilen tüm ürünlerimiz dünyada kalitesi ve güvenilirliği ile bilinmektedir. Sektörün en büyük fuarı olan Lyon Piscine 2012’de; ülkemiz ve firmamız adına büyük bir gurur olan “Filitrasyonda İnnovasyon” dalında dünyanın en büyük yenilikçi fikri ödülü Tüm Plastik’e verildi. Tsunami serisi 15-20-25-30 HP gücündeki termoplastik pompaların üretimi dünyada ilk defa firmamız tarafından gerçekleştirilmiş, benzeri olmayan ürünler. Bu konuda 2012’de bir ilke imza attığımız gibi kendi rekorumuzu yenileyerek yine bir ilki daha gerçekleştirmek üzere olduğumuzu da sizlerin aracılığıyla okurlara duyuralım.

Genel olarak fuara katılımı nasıl buluyorsunuz?

Aynı anda birçok fuarın bir arada olması sebebiyle bir ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Ancak günümüzde fuarların pazarlama açısından cılız kaldığını düşünüyoruz. Yine de firmamız açısından fuarın olumlu geçtiğini söyleyebiliriz. www.tumplastik.com

PoolExpo_20142

Superkim’den Ahmet Akçelik:

İlk kez havuz fuarı olarak güzel sayabileceğimiz, katılımcının çok ve yurtdışı ziyaretçilerin yoğun olduğu bir fuar yaşadık. Fuarın geniş bir yelpazeye hitap etmesi nedeni ile katılımcı sayısı çoktu. Dönem olarak sezonun açılmış olması kendi sektörümüz açısından zor olsa da diğer fuarlarla bir arada olması ilgiyi ve katılımcı sayısını artırdı. Bu fuar gelecek fuarların daha güzel ve katılım sayısının fazla olacağını ve ilginin çok olacağı gösteriyor. Gelecek dönemde de bu fuara katılacak ve yeni ürünlerimizi sunacağız, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Öne çıkan ürünleriniz nelerdi?

İkinci kez katıldığımız bu fuarda yeni urun olarak jakuzi, tuz tuğlası ve odaları yeni filtre aksesuarları ve karşı akıntı sistemleri sergiledik. Ürünlerimize yoğun ilgi oldu ve çok memnun kaldık. Tuz tuğlaları ve termal filtreler öne çıkan ürünlerdi.

Tuz tuğlası nedir, biraz bahseder misiniz?

Tuz tuğlası Himalaya tuzundan yapılıyor. Himalaya tuzu tuğlaları ile hazırlanan tuz odasında oluşan iyon etkisi, insanların kısa surede fiziksel ve ruhsal olarak rahatlamalarını sağlıyor. Taban, tavan ve duvarda, istenilen olcude uygulamalar yapılabiliyor. Son dönemde oldukça revacta. Bir de Himalaya kristal tuz lambalarımız var. Bilgisayar ve televizyon ekranından yayılan radyasyonu notralize ediyorlar. Yaydığı negatif iyonlar havayı temizliyor, havaya tazelik ve canlılık veriyor. Strese, uykusuzluğa, nezle, migren, astım gibi rahatsızlıklara iyi geliyor. Akciğerlerin kapasitesini yukseltiyor. Bağışıklık sistemini guclendiriyor.

Fuarda sergilenen yeni filtre hangisi, özellikleri neler?

SMG serisi polyester filtrelerimiz yeni. Anti korozif jel kaplama ve fiber cam tank, filtre alanını daha rahat görmeyi sağlayan şeffaf kapak, 36 psi (2,5 bar) maksimum çalışma basıncı, 43 derece maksimum sıcaklık gibi özellikleri var.

PoolExpo_20143

Er Kalıp’tan Ertuğrul Çelebi;

Er Kalıp adına Pool Expo 2014 ve Yapı 2014 fuarlarına katılan Ertuğrul Çelebi, Er Kalıp olarak her sene bu fuarlara katılmayı bir gelenek haline getirdiklerini belirtti. “Pool Expo ve Yapı fuarları bizim için bilgilendirici ve yararlı fuarlar oldu. Yeni ürünlerimizi müşterilerimize tanıtma imkânı yakaladık. İhracata yönelik hedeflerimizin bilincinde olarak hareket etmekteyiz. Bu bağlamda, kaliteli ürün üretmeye devam edip yurtiçi ve yurtdışındaki müşteri portföyümüzü yükseltmeyi amaçlıyoruz.”

20 yılı aşkın tecrübe

Bu sene İstanbul’da düzenlenen Pool Expo Havuz Fuarı ve 37.’si düzenlenen Yapı Fuarı çok sayıda katılımcı ile açıldı. Sektörün ve bölgenin önemli temsilcilerinin ziyaret ettiği fuarlarda Er Kalıp olarak biz de yerimizi aldık. Er Kalıp, hem Türkiye’deki müşterilerine hem de dünyanın birçok ülkesinden gelen ziyaretçilere yeni ürünlerini tanıttı. İki fuar da, dikkat çekici ürünleri ile Er Kalıp açısından oldukça verimli ve faydalı gecti. Sektörde 20 yılı aşkın tecrübemizle yüzme havuzları ve plastik ekipmanları üzerine faaliyet gösteren firmamız, yerli ve yabancı müşterilerle diyalog kurma imkanı yakalayarak, uluslararası vizyonunu geliştirme fırsatı yakaladı. Bu tur yeni tanışıklıklar bizim acımızdan çok değerli.

Yeni ürünümüz “havuz armatür kasası”

Zaman ve işçcilik kaybını en aza indiren yeni ürünümüz havuz armatür kasasının üretimini fuardan önce bitirdik ve değerli müşterilerimizin beğenisine sunduk.

Diğer ürün gruplarımız

Er Kalıp olarak oldukça zengin bir ürün yelpazesine sahibiz. Havuz kenar ekipmanları, havuz seramikleri, elektrikli havuz ekipmanları, havuz kimyasalları, vanalar, rekorlar, çekvalfler, gözetleme camları, fittingsler, borular, havuz kum filtreleri, havuz pompaları, süs havuzu fiskiyeleri, su oyunları ve aksesuarları, yer kaymazları, ozon jeneratorleri, sauna ve buhar ekipmanları başlıca gruplarımız arasında.

PoolExpo_20144

Arıtes’ten Hidayet Uslu;

“Yaptığımız havuz uygulamalarından görüntüleri ve kullandığımız ekipmanlardan örnekleri sergiledik fuar boyunca. Ayrıca temsilcisi olduğumuz Beadcrete, Waterair, Aquaviaspa, Praher ve Hayward firmalarına ait ürünleri de sergiledik. Fuarda standımızı onurlandıran tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.”

Fuardan Görüntüler…

PoolExpo_20145

PoolExpo_20146

PoolExpo_20147

PoolExpo_20148

PoolExpo_20149

PoolExpo_201410

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


yedi + = onbir