PALMiYE TAVAN SiSTEMLERi

PALMiYE TAVAN SiSTEMLERi

Palmiye’den Genel Müdür Yardımcısı Tunç Alibey, kapalı veya açık havuz gibi geleneksel yaklaşımın tamamen değiştiğini belirterek, bunun yerine “istenildiğinde kapalı, istenildiğinde açık” gibi çok daha kullanışlı bir konsept geldiğini söyledi.

Öncelikle Palmiye Gölge Sistemleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Palmiye Tavan Sistemleri, yurt dışında yaygın olarak kullanılan pergola tarzı ürünlerin ülkemizde de üretilmesi amacı ile 2002 yılında faaliyetine başladı. Kuruluşumuzdan itibaren yeni bir sektörün doğumuna ve gelişmesine önderlik ettiğimiz için gururluyuz. Bugün geldiğimiz noktada, başlangıçta lüks bir tüketim ürünü olan “pergola”nın Türk insanının günlük hayatında yer alan bir unsur haline gelmiş olması, bizleri doğru şeyler yapabilmiş olma noktasında mutlu ediyor.

Havuz sistemleri ve pergola sektörleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Her şeyden önce, pergola ve havuz sektörlerinin gelişim hikayesi bize çok benzer geliyor. Havuz sistemleri son 10 yıl içerisinde tıpkı pergola gibi tabana yayıldı. “Lüks” algısının yerini “doğal ihtiyaç” algısı aldı. Sadece belli merkezlerde ve konutlarda gördüğümüz havuzları, yeni inşa edilen sitelerde veya 20 katlı bir konutun çatısında da sıklıkla görüyor olmak, açıkçası, gelişimin ve değişimin en güzel kanıtı. Aynı hızlı değişim, sizin de çevrenizde görebileceğiniz gibi, pergola için de geçerli…

Palmiye_Tavan_Sistemleri1

Pergola sayesinde havuzunuzu dilediğiniz zaman açık, dilediğiniz zaman kapalı kullanabilirsiniz.

Sektörünüzün havuz sektörü ile birlikteliği sizce nasıl gelişecek?

Öncelikle pergola’nın havuz sistemleri için mükemmel bir çözüm olduğunu düşünüyoruz. “Kapalı” veya “açık” havuz gibi geleneksel yaklaşımın tamamen değiştiğini görüyoruz. Bunun yerine “istenildiğinde kapalı”, istenildiğinde açık” gibi çok daha kullanışlı bir konsept geliyor. Havuzların Pergola ile eşleşmesi sayesinde yatırımcı, inşaat maliyetleri, görsel algı etkinliği, kullanım ve bakım kolaylığı gibi “fayda/maliyet”e değer katan unsurları çok olumlu karşılıyor. Son kullanıcı açısından bakıldığında ise olay daha da eğlenceli zira sabah çocuğu ile birlikte havuzda zaman geçiren kullanıcı, öğle güneşi ile birlikte havuz alanını terk etmeden tesisten faydalanmaya devam edebiliyor. Kullanıcının havuzun ona sunduğu tüm imkanlardan, kapalı bir mekan baskısı altında olmadan yararlanıyor olması, bizce son derece değerli bir kazanım. Bununla birlikte işletmeci veya konut sahibinin tüm bu değişimi, sadece 1 dakika içinde ve uzaktan kumandasında bulunan tek bir tuş ile gerçekleştirebilmesi, bizce çok radikal ve keyifli bir değişim…

Palmiye_Tavan_Sistemleri3

Pergola sistemlerimiz 17 farklı model ile sunuluyor müşterilerimizin beğenisine. Görsel model zenginliğimiz ve mekana özel çözümlerimiz müşterilerimiz tarafından oldukça beğeniliyor.

Palmiye_Tavan_Sistemleri4

Pergola sistemlerinin diğer havuz kapama sistemlerinden göreceli üstünlükleri nelerdir?

Bu konuyu birkaç başlık altında incelememiz mümkün: Bizce en önemli fark görsel etkinlik ve fonksiyonellik adına kattığı avantajdır. Geleneksel sabit sistemlerde “tatil/ dinlenme” konsepti ile taban tabana zıt, örüntü şeklindeki çelik kolon-kiriş görüntüsü kaçınılmazdır. Oysa pergola sistemlerimiz, uygulandığı mekanın renkleri ve mimari tarzı ile uyumlu, 17 farklı model ile müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Görsel model zenginliğimiz ve mekana özel çözümlerimiz müşterilerimiz tarafından oldukça beğenilmektedir.

Bunların yanında, birçok müşteri için son derece önemli olan kısa üretim süresi, pratik ve 2-3 günü geçmeyen hızlı montaj tekniği, mevcut alana göre revize edilebilir esnek mühendislik çözümleri, uygulama sahasında yapıyı, zemini zedelemeden montaj yapabilme imkanı gibi avantajları sayabiliriz.

Ayrıca, AR-GE çalışmalarımız neticesinde geliştirdiğimiz ve patentini aldığımız, dünya çapında kullanım hakları sadece Palmiye’de olan yalıtımlı kumaş seçeneklerimiz, teknik ve görsel olarak benzersiz özellikleri kullanıcılarına sunmaktadır. Örneğin; ısı yalıtımı, soğuk/sıcak ısı regülasyonu, yaz/ kış havalandırma sirkülasyonu kolaylığı, ses geçirmezlik gibi üstün ve benzersiz teknik özellikleri yanında, zarif renk ve desen kombinasyonlarının mekana kattığı “kalite” algısı ile de kullanıcılarını oldukça memnun etmektedir. İşletme maliyetleri açısından bakıldığında ise, ürünün kullanılması, kurulması, kapanması için ilave iş gücü gerektirmez; müşterinin “an itibarı” ile değişen beklentilerine hızla cevap verir. Bakım/onarım maliyetleri son derece düşüktür.

Müşterimiz açısından son derece değerli olan “kalite beklentisi” için ise Palmiye’nin tüm ürünlerine “5” yıl garanti verdiğini söyleyebiliyor olmanın rahatlığı içindeyiz. Pergola sektöründe ve ülkemizde bu alanda verilen en uzun garanti süresidir. Üretim ve ürün kalitemiz ile hammadde seçimlerimizde göstermiş olduğumuz büyük titizlik, açıkçası bu noktada bizi diğerlerinden farklılaştırıyor.

İletişim : www.palmiyeturkiye.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


sekiz − bir =