Betaş Havuz Ürünleri

Betaş Havuz Ürünleri

“Sektöre artı değer katacağız”

betas-1

Betaş Havuz Ürünleri ve Kurumsal Projele Müdürü Osman Çevik, 2013 yılında Türkiye ve dünyada yaşanan gelişmelerin kendi sektörlerini derinden etkilediğini söyledi. Hızlı gelişmelerin yaşandığı bir ülkede ayakta kalabilmenin çok zor olduğunu belirten Osman Çevik, yeni dönemde çıkaracakları ürünlerle de sektöre artı katacaklarını açıkladı.

 

 

Gelişme yolunda adımlara devam
2013 yılının ekonomik ve siyasi alanda çalkantılarla geçtiğini ve tüm bu olanların yaşandığı bir Türkiye’de Betaş Cam Mozaikleri olarak yollarına devam edeceklerini belirten Osman Çevik; “2012 yılı başlarında piyasaya sunmuş olduğumuz BETAPOOL Markamız ile sadece havuz konusunda uzmanlaşma ve gelişme yolunda adımlarımız devamını sürdürmektedir. Diğer kolumuz olan dış cephe ve dekoratif cam mozaik imalatımız Betaş Cam Mozaik markamız ile devam edecektir.

 

 

2013 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz arsa yatırımları ile birlikte müşterilerimize kalite ve hizmet anlamında bir adım daha yaklaşarak tıpkı geçmişte olduğu gibi önümüzdeki yeni dönemde de alışılan kalite anlayışını hissettirmeye devam edeceğiz. Firmamıza katılan Mimari kadro ile birlikte bünyemizde kurmuş olduğumuz mimari projelendirme ve mekana uygun ürün imalatı ile desen, pano ve değişik renk çalışmaları müşteri memnuniyetini daha da arttırmış bulunuyoruz. Yeni dönemde çıkardığımız yeni ürün seçenekleri ile sektöre artı katıp marka değerimizi hem yurtiçi hem de yurt dışında arttırmaya devam ediyoruz. Çalıştığımız müşterilerimizin ürün tedarikleri konusuna anında cevap vermekte ve daima stoklarımızda muhtelif ebatlarda havuz kaplama cam mozaiği ve bununla birlikte porselen havuz tutamak kaymazları bulunmaktadır. Bu da müşterilerimizi zaman bakımından mağdur etmeden istenen taleplerini karşılamaktadır” dedi.

 

 

“Ayakta kalabilmek çok zor”
Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmelerin imalatçıları ve tedarikçileri derinden etkilediği kaydeden Osman Çevik; “2013 yılı içinde ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler tüm imalatçıları ve tedarikçileri derinden etkilediği gibi bizim sektörümüzü derinden etkilemiştir. Bu kadar hızlı gelişmelerin yaşandığı bir ülkede ayakta kalabilmek gerçekten çok zor. Şartlar malum, üretmiş olduğumuz ürünün yardımcı malzemesini nakit ithal ediyorsunuz. Fakat iç piyasada satış aşamasında yıl bütününe yayılan vadelerle iş yapılması söz konusu olduğunda büyük döngü sıkıntıları yaşıyorsunuz” şeklinde konuştu.

 

 

Tedarikçiler olarak tüm sektörü finanse ettiklerini söyleyen Betaş Havuz Ürünleri ve Kurumsal Projele Müdürü Osman Çevik, “Bunun karşılığı olarak da üretmiş olduğumuz ürünlerin tam karşılığını alamayan üreticiler iç ve dış piyasada maalesef hizmet ve kalite gerilemesine sebebiyet vermektedir. Böyle bir durumun karşısında ancak sermayesi güçlü yeniliklere ve gelişmeye açık kendini yenileyebilen köklü firmalar ayakta kalabilmekte ve devamlılığını sağlayabilmektedir. İnanıyorum ki hem ülke içinde hem de ülke dışındaki piyasalarda tedarikçilerin ve tüketicilerin güvenli ve huzurlu bir ortamda iş yapabilmeleri için her iki tarafında kontrollü olması zorunludur, ülkemize has tabir ile herkes ayağını yorganıza göre uzatması gerektiğini düşünüyorum. Ülkemizin en büyük sorunu sermayesel gücü yeterli olmadığı halde, mevcut kapasitelerinin çok üstünde işlerin altında girerek en ufak bir ödemesel aksamada kendisi ile birlikte iş yaptığı tüm çevresini ekonomik olarak sarsmakta veya batırmaktadır. Bunların yaşanmaması için Üretici ve tüketici arasındaki risk oranı iyi belirlenmeli anlamsız risklerin altına girmeyerek sağlam hareket edilmedir. Üreticiler ve tedarikçiler mal satacağım diye kendisini reel olmayan ödeme sistemleri ile kendi içinde fiyat kırma politikaları uygulayıp genel düzene ve ülke büyümesinin önüne geçmemelidir” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


dokuz + yedi =