Termal oteller kış aylarının favorisi

Termal oteller kış aylarının favorisi

Termal oteller, şifalı suları ve tedavi merkezleriyle birçok hastalığın tedavisi için alternatifler sunuyor.

Tatil boyunca sağlık ve huzur arayanlar için en uygun seçenek olan termal oteller şifalı suları, farklı yöntemleri ve tedavi merkezleriyle birçok hastalığın tedavisi için alternatifler sunuyor. Son yıllarda sundukları alternatif tedavi şekilleriyle her yaş grubuna hitap etmeye başlayan termal otellere genelde sonbahar ve kış aylarında talep artıyor. Kendi bünyelerinde yer alan sağlık merkezleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümlerinde, fizyoterapistler, danışman hekimler, hemşireler ve hasta danışmanlarıyla misafirlerine yol gösteren termal otellerde uzman terapistlerle çamur, bitki, süt banyoları, cilt bakımları, masaj alternatifleri, SPA ve wellness aktiviteleriyle değişik kür ve aroma terapiler de sunuluyor.

Kervansaray Termal Otel Bursa

Termal otel denildiğinde ilk akla gelenlerden biri olan Kervansaray Termal Otel Bursa’nın en gözde otellerinden biri. Geniş arazi üzerine kurulu tesisleriyle dikkat çeken otelin önemli bir özeliği, Roma döneminden kalan, Bizans kraliçesi Thedora’nın güzelliğinin ve gençliğinin sırrını keşfettiği, şifa kaynağı kaplıcası. Bayan ve erkek kısmı olmak üzere iki bölümden oluşan otel kaplıcası tarih ve kültürel zenginliğin otantik havasıyla şifa ve gençlik veriyor. 44°C sıcaklıktaki termal su, iltihabi romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde, yumuşak dokunun romatizmal hastalıklarında, ortopedi ameliyatları ve kırık sekelleri rehabilitasyonunda tedavi amaçlı kullanılıyor.

Kervansaray Termal’de zengin minerallerle beslenmiş şifalı sularıyla tüm konuklarına ücretsiz yararlanabilecekleri termal havuzlar ve ayrıca yaz döneminde kullanıma açık olan açık yüzme havuzu mevcuttur. Termal açık ve kapalı yüzme havuzu bay, bayan ve çocuklar için ortak kullanımdadır. Termal kaplıcada yer alan bay ve bayanlara özel havuz rahat kullanım imkânı sağlamaktadır. 40ºC sıcaklığı olan havuz tüm konuklarına yüzyıllardan beridir şifa dağıtmaya devam ediyor. Hem sağlık kürlerine bulunduğu katkı hem de yaşayan tarihi tüm konuklarını büyülemeye devam ediyor.

Güral Afyon Wellness & Convention

Diğer önemli bir termal otel ise Güral Afyon Wellness & Convention. Afyon merkeze 7 km uzaklıkta bulunan tesisin 428 odası bulunuyor. Otelin sunduğu termal olanaklar arasında bayanlara özel yüzme havuzu, karma yüzme havuzları, özel derecelendirilmiş termal havuzlar, fizyoterapi alanları, fin saunası, bio sauna, aromaterapi odası, Türk hamamları, tepideryum, şok duşları, macera duşları, kar çeşmesi, tekli masaj odaları, çiftli masaj odaları, jakuzi shiatsu-thai masaj süiti, cilt bakım odaları, vücut bakım odaları, ayurveda masaj odaları, soyunma odaları, wellness (hidroterapi masaj süiti) gibi hizmetler bulunuyor. Güral Afyon Wellness & Convention’da en dikkat çeken tedavi şeklileri ise hidro terapi ve sporcu rehabilitasyonudur.

Hidro Terapi (Su Terapisi)

Hubbar tank, tüm vücut galvani banyo, tüm vücut girdaplı banyo, diz için basınçlı banyo gibi sıcak su, girdap, çeşitli elektrik akımlarından oluşan tedavi yöntemleri hastanelerin hidroterapi bölümünde önerilmektedir. Akuaterapi bölümünün en önemli cihazlarından biri yine Türkiye’de tek, dünyada benzeri az olan ARJO Axona tedavi havuzudur. Bu cihaz, şeffaf cam çerçevesiyle hastanın su içerisinde gözetimine olanak sağlar. İstendiğinde girdap oluşturma özelliği ile relaksasyon ve dolaşımı artırmak amacı ile kullanılabilir. Ayrıca, yürüme ve merdiven çıkmayı kendi başına yapamayan hastalar, havuza transferleri için lift olanağı mevcuttur (oturarak veya yatarak). Akuatik terapinin avantajı olan suyun kaldırma gücünden yararlanılarak, su içi kas güçlendirmesi, yürüme ve bel ağrılı (lomber hemi gibi) hastalar için geliştirilen ritmik stabilizasyon tekniği ile yüzme öncesi su içi bel stabilizasyon egzersizlerini özel ısıtılmış ARJO tedavi havuzunda hayata geçirmekte.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


+ iki = dört