Sualtında Özgürlük

Sualtında Özgürlük

“SUALTINDA ÖZGÜRLÜK”
ZAMANI!

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2014 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği Sualtında Özgürlük Projesi, 6 Mayıs Çarşamba günü Ataköy Sutopu Federasyonu Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşecek saat 17.00’de 20 ortopedik engelli katılımcının gerçekleştireceği sualtı dalışı ile başlıyor.

Proje, Omurilik Felçlileri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (OFSKD) koordinatörlüğünde ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ortaklığında gerçekleştiriliyor. 15 Temmuz’a kadar İstanbul ve Bodrum’da gerçekleştirilecek etkinliklerle 18-29 yaş arasındaki 20 ortopedik engelli gence su altı dalışı ve su altı fotoğrafçılığı eğitimleri verilecek. Proje aracılığıyla ortopedik engelli gençlerin bilgi, beceri, yaratıcılık ve girişimcilik kapasitelerinin geliştirilmesi, sportif deneyimlerinin artırılması hedefleniyor.

Engelli insanların rehabilitasyon ve fizyoterapi metotlarını tamamlayıcı bir tedavi olarak giderek daha yaygın kullanılmakta olan sportif aktivitelerden birisi de dalış.

Bu anlamda su sporları günlük yaşamında sayısız engelle karşılaşan ve bu engellerin yaşattığı stresle beraber yaşamak zorunda olan engelli kişilere özlemini duydukları özgür bir atmosfer oluşturuyor. Proje kapsamında profesyonel su altı dalış eğitmenleri eşliğinde 20 ortopedik engelli katılımcı su altı dalışı gerçekleştirecek. www.tofd.org.tr

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


üç × = oniki