SPA Örtüsü

SPA Örtüsü

SPA ÖRTÜSÜ SATIŞLARI İÇİN 7 İPUCU

İnsan bir jakuzi satın almayı düşünüyorsa, buharlı suda gevşemenin o güzelim hayali vardır aklında. Ancak bir satıcı olarak sizin işiniz, jakuzi tecrübesini bir bütün olarak rahatlatıcı kılmak olmalı. Bunun için de bir jakuzi örtüsü ya da örtü kaldırıcısı olmazsa olmazlardandır. Ne de olsa hiçbir müşteri içine su dolmuş bir örtüyle güreş tutmak zorunda kaldıktan sonra jakuzinin keyfini süremez değil mi?

SPA örtüsü ve kaldırıcısı üreticilerinden perakende satıcılar için verebilecekleri en iyi tavsiyeleri toparladık. Buyurun bakalım ne demişler.

1 Teşhir Salonunda Sergileyin: Satıcılar örtü kaldırıcılarını giriş kattaki SPA modelleri üzerine kurmakla kendilerine büyük iyilik yapmış olur. Genelde büyük/hantal SPA örtülerini kaldırıp yerleştirmek jakuzi kullanmanın en külfetli yanı olarak görülür. Örtü kaldırıcılarını müşterilere göstermek onları rahatlatmakla kalmaz aynı zamanda satın alma konusunda da heyecanlandırır.

2 – Onları Tecrübenin Parçası Kılın: Örtü ve kaldırıcıya, SPA tecrübesinin vazgeçilmez bir parçası muamelesi yapın. Bir karma taşıt alıp da elektrik deposunu hiç şarj etmezseniz satın aldığınız şeyin tam hakkını asla veremezsiniz. SPA örtüsü/kaldırıcısı olmayan bir jakuzi aldığınızda da aynısı
geçerlidir.

3 – Yenilemeler Önerin: Bu yenilemeler kar yükü ya da diğer aşırı iklim unsurlarına dayanıklı yeni köpük seçeneklerinden yeni bir örtüyü koruyup ömrünü uzatacak bir temizleyici ve şartlandırıcıya dek çeşitlilik gösterebilir.

4 – Müşterinin İhtiyaçlarına Odaklanın: Örtü ve kaldırıcılar genelde bakım departmanında yer alır. Her bir müşterinin bireysel ihtiyaçlarını anlamaya vakit ayırarak onların yaşam tarzına, evlerine ve hayatlarının durumuna en iyi ürünü seçmelerine yardımcı olmanız, bu ürünlerden daha çok mu, daha az mı sattığınızı belirler. Örneğin bir müşteri örtüyü kaldırıp yerleştirmekte güçlük yaşıyor mu? Jakuziyi yıl boyu kullanmak onlar açısından daha mı elverişli olur, yoksa buz gibi kış soğuğunda ya da yazın kavurucu sıcağında kullanmaya pek hevesli değiller mi?

spa-ortusu-1

5 – Aksesuarlar Konusunda Aktif Olun: Swim SPA’ların satışları giderek artıyor, tabii siz çoğu satıcının yaptığı şeyi yapmayıp daha aktif davranırsanız! SPA örtüsünü bir kenara saklayıp sonra da müşterilerinizin örtü sormasını ummayın. Bir de örtünün nasıl kullanıldığına dair mutlaka detaylı bilgi verin, hatta uygulama örneği ile gösterin. Aksi taktirde elde edeceğiniz sonuç, ücretsiz bir kaldırıcı çözümü bekleyen memnuniyetsiz bir müşteri ya da memnuniyetsizliği yüzünden sizin hakkınızda ileride kötü konuşacak bir müşteri olacaktır. Ya da daha beteri, asırlık satış tamamlama hatası nedeniyle satışı asla gerçekleştiremezsiniz: müşterinin satın alma esnasında sormayı hiç akıl etmediği ve sizin de sunumunuzda hiç değinmediğiniz bir hususta itirazla karşılaşırsınız.

6 – Çevrimiçi Kataloğunuzda Bulundurun: Bu ürünlerin web sitenizde var olması her zamankinden de önemli. Ana sayfanızda ürünlere tek tıklamayla ulaşılacak şekilde dikkat çekmeyi ihmal etmeyin. Pek çok satıcının, bu satış sonrası ürünleri web sitelerinin derinliklerine gömdüğünü görüyoruz. Kurulu ürünün bir videosunu ana sayfaya eklemek daha fazla satışın anahtarı olabilir.

7 – SPA Satışına Dâhil Edin: Sattığınız her SPA, bilhassa da swim SPA’nın fiyatına en iyi kaldırıcı sistemi de dahil etmek önemlidir. Teklif edilen fiyata bir swim SPA aldıklarında, ileride sizin önereceğiniz tüm satış sonrası ürünlere güvenen ve daha iyi müşteri ilişkileri geliştirerek kârlılığınızı artırmaya yardımcı olacak mutlu bir müşteri kazanmış olursunuz. Fiyatı düşürmek istediğinizde kâr marjınız zarar görmeden kaldırıcıyı satıştan çıkartmak kolay bir seçenek olur. Iskontolu fiyattan kaldırıcı olmaksızın swim SPA’yı aldıklarında teslim planında ya da yıllar sonra yeni bir örtüye ihtiyaçları olduğunda bu kolay bir yeni satış olabilir. Hepsinden de önemlisi, müşterinize onların doğru ürünü satın almasını satış yapmaktan daha çok önemsediğinizi göstermiş olursunuz.

 spa-ortusu-2TÜRKİYE’DE BÜYÜMEYE ELVERİŞLİ BİR ALAN

Son kullanıcının SPA ürünlerini evine taşıması dünyada her ne kadar yaygınlaşmış olsa da, bizde hâlâ otellerde ve sağlık merkezlerinde bulunuyor çoğunlukla. Sauna, jakuzi gibi SPA ürünlerinin evlere girmesi ülkemizde oldukça yeni ve genele bakıldığında düşük oranda… Bunda pazarlama stratejilerinin de payı var tabii ki. Özellikle kapalı havuz inşaaları sırasında çok daha rahat satılabilir SPA ürünleri. Evinin bir bölümünü kapalı havuz için ayıran son kullanıcı, aynı lokasyonda sauna ve jakuzi bulunmasına da sıcak bakıyor çoğunlukla. Bu tür SPA ürünlerini sonradan eklemenin, projeye en başta dâhil etmeye kıyasla ne kadar pahalıya geldiğini hatırlatmak, işe yarar ve sonuç veren bir yaklaşım oluyor. Müşteriyi en doğru şekilde yönlendirmek her zaman gözetilmeli.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


altı + dört =