SAUNA

SAUNA

YENİ NESİL SAUNA DİZAYN

 

CHALET SAUNA TASARIMI

Bu sauna kreasyonunun çağdaş şale yorumu geleneksel ve modern arasındaki mükemmel dengede duruyor. İlk bakışta Alpler’in cazibesini akla getiren bir malzeme seçimi: canlı çizgilere sahip İsviçre fıstık çamı, ferah zeminler ve düz hatlarla kontrast oluşturuyor. Asma tavan ve duvarlardaki dekoratif nesneler geleneksel dokunuşlar sunarken oturak döşemeleri sade bir zarafete işaret ediyor ve dengeli bir genel görünüm oluşturuyor. Ancak CHALET saunanın tek çarpıcı özelliği dört dörtlük tasarımı değil: yüzyıllardır İsviçre fıstık çamı sağlık ve esenlik kaynağı sayılıyor. Bunun doğru olup olmadığını bir de kendiniz tecrübe etmeye ne dersiniz? Pişman olmayacağınızdan eminiz.

yeni-nesil-sauna-dizayn-2

yeni-nesil-sauna-dizayn-3
yeni-nesil-sauna-dizayn-4
yeni-nesil-sauna-dizayn-5

PROTEO SAUNA TASARIMI

KLAFS PROTEO sauna tasarımı, saunaya girmenin ne kadar fantastik bir deneyim olabileceğini hiç unutmamanızı sağlıyor. Daha dışarıdayken bile cam kapıdan ve geniş pencereden içeri bir göz atmak, içeride sizi bekleyen keyfin habercisi. Somon pembesi ya da yeşil renkte yarı saydam raflı kapılar bu sauna tasarımının yarattığı ferahlık etkisini artırmaya yardım ediyor.

PROTOE sauna tasarımının iç kaplamaları tamamen katran ağacından ve duvarlarla tavanlar kısmen avangart kaplama tasarımlarına sahip ve bu da onları iç mekanın geri kalanından zarifçe ayırıyor. STARRY SKY POLAR ilavesi bu sauna tasarımına yakışan son bir atmosferik dokunuş katıyor. Çarpıcı stili sayesinde PROTEO sauna tasarımı pek çok tasarım kitabını süslüyor. Sizin bu süreçteki yaratıcı katkınızsa dış kaplamada toz ağacı, katran ağacı ya da Zebrano kaplama ve çeşit çeşit cam ve ayna ünitesi arasından bir seçim yapmak şeklinde gerçekleşiyor. Ve tabii bir de uygun bir montaj ortamı bularak.

yeni-nesil-sauna-dizayn-1

yeni-nesil-sauna-dizayn-6
yeni-nesil-sauna-dizayn-7
yeni-nesil-sauna-dizayn-8

MATTEO THUN SÜRÜMÜ SAUNA TASARIMI

İki mükemmel inziva yeri, iki koza. Dış dünyadan korunaklı ama yine de dışarıya açılan bir pencereye sahip – ana rahmindeki günlerimizi anımsatan korunaklı bir cennet. İki basit tasarım: pürüzsüz hatlar ve kübist hacimler. Samimiyet ve mutlak sükûnet. Hiçbir özellik ya da gözle görünür teknoloji gevşemenizin tadını kaçıramaz.

Bolca odun, bolca cam ve bolca mahremiyet. Her tarafı saran ahşap şeritlerle aralıkların eşsiz birlikteliği bu saunanın kendine has çarpıcı yüzünü karakterize ediyor. Katran ağacı, meşe ve ceviz seçenekleri mevcut: tercih size kalmış. Yan duvarların ön ve ileri bölmeleri tavana kadar cam kaplamalı ve bu da hem dış dünyayla görsel bir bağlantı sağlıyor hem de ışığın içeri ahenkle süzülmesine olanak veriyor. Buna rağmen saunanın dışından içeriyi görmek imkânsız. Kaç sauna mahremiyetinizi böylesine iyi korur ki?

Önemli olan ışığın kendisi, aydınlatma armatürleri değil. Dolaylı aydınlatma sistemleriyle özel olarak ilgilendik. Aydınlatma armatürleri davetkâr geniş oturma zeminlerinin hemen yanlarına kusursuz biçimde gömülmüş. Tavana monte edilmiş pervazın arkasınaysa başka bir ışık kaynağı yerleştirilmiş. Bu sayede tüm mekânı sıcaklığıyla kuşatan ışığın dışında hiçbir şey görmüyorsunuz ve bu da benliğinize nüfuz eden derin bir gevşeme hissi sağlıyor. Teknolojiyi görünmez kılmak Matteo Thun’un kılavuz ilkelerinden biri. Bu nedenle ısıtıcı da ihtiyatlı bir biçimde oturakların altına yerleştirilmiş.

yeni-nesil-sauna-dizayn-9

yeni-nesil-sauna-dizayn-10
yeni-nesil-sauna-dizayn-11
yeni-nesil-sauna-dizayn-12

BIORHYTHM ÖZEL SÜRÜM SAUNA TASARIMI

Gevşeme hayati önem taşır ve bu amaç için tasarlanmış bir mekânın da sakin ve huzurlu olması beklenir. BIORHYTHM ÖZEL SÜRÜM sauna tasarımını cidden özel kılan tek şey gösterişli görünümü değil; sadece 111 adet olarak sınırlı sayıda üretilmiş olması gerçeği de onun sunduğu rahatlığın daha çok arzulanmasının nedeni.

BIORHYTHM ÖZEL SÜRÜM aynı zamanda Frankfurt’taki beş yıldızlı Roomers Hotel’in spa ve konferans salonu peyzajının da yaratıcısı olan tasarımcı ve içmimar Nik Schweiger’ın eseri. Kendisinin ‘Bioritm – Modern Dinlence” yaklaşımı saunanın her yerine yansıyor. Malzemeler biçim ve ışıkla buluşarak bütüncül bir konsept sunuyor ve saunanın organik hatları ve yumuşak geçişleri insan bedenini başka bir saunanın yapamayacağı şekilde şımartıyor. Dış cephe kaplamasının Bağdadi tasarımı kabine gerçekten eşsiz bir görünüm katarken iç mekân yekpare ahşaptan oyulmuş izlenimi veriyor ve iki adet beden formunda oturağıyla gerek insan bedeninin biçimine gerekse bizim derinlerdeki rahatlama ihtiyacımıza hitap ediyor.

yeni-nesil-sauna-dizayn-13

yeni-nesil-sauna-dizayn-14
yeni-nesil-sauna-dizayn-15

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


bir × = dört