Samsun Sheraton Otelinde SANKURT İmzası

Samsun Sheraton Otelinde SANKURT İmzası

SAMSUN’UN
EN LÜKS VE PRESTİJLİ
OTELİNDE SANKURT İMZASI

Samsun Atakum’da yapılan Karadeniz’in en büyük ve en lüks 5 yıldızlı oteli olan Samsun Sheraton Otel, SANKURT tarafından 2015 yılında anahtar teslim olarak tamamlanan ve toplamda 3500 m2’ye ulaşan benzersiz havuz & SPA alanlarıyla misafirlerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

samsun-sheraton-7

samsun-sheraton-5 Tanrıverdi Holding’in yatırımı olan, proje tasarımını Kreatif Mimarlık’ın, Havuz ve SPA alanlarını Sankurt’un anahtar teslimi olarak yaptığı, aralarında kral daireleri de olmak üzere 22’si süit toplam 221 odası bulunan Samsun Sheraton Otel, Atakum’da Deniz Feneri plajının hemen yanı başında yükseliyor.

Açıldığı günden itibaren, Karadeniz’in en dinamik şehri Samsun’un önde gelen iş adamları, bürokratları ve ailelerinin uğrak yeri haline gelen Sheraton Otel, yazın çok geniş alana sahip açık havuz alanı, kışın ise bölgenin en büyük ve kapsamlı SPA alanı sayesinde tam kapasite olarak en üst düzeyde hizmet veriyor.

samsun-sheraton-2Otelin plaj kısmında yer alan ve Sankurt’un titiz işçiliğinin bir ürünü olan 450 m2 alana sahip infinity pool (sonsuz havuz), muhteşem deniz manzarası ile birleşerek kullanıcılarına adeta Karadeniz’in hırçın sularında yüzüyormuş hissi yaşatıyor. Betonarme imalat sonrası tüm ince inşaat ve elektromekanik tesisat işlerinin Sankurt tarafından yapıldığı bu havuzda, havuz çanağı içerisinde iki farklı mavi tonunun kompozisyonundan oluşan %100 cam mozaikler, çevre bordürü ve güneşlenme teraslarında özel gümüş traverten taşlar, şelale duvarında ise özel siyah kayrak taşı kullanılmış.

samsun-sheraton

samsun-sheraton-3
samsun-sheraton-4

samsun-sheraton-1
samsun-sheraton-8* Otelin kapalı yüzme havuzu alanındaki tüm imalatlar A’dan Z’ye Sankurt tarafından tedarik edilmiş ve uygulanmış. Kapalı yetişkin ve çocuk havuzunun zemini, duvarları ve çevresinde İtalyan Floor Gres Walks serisi 40×40, 40×80, 60×60 cm ebatlarında porselen seramikler etkileyici bir desen oluşturulacak şekilde kullanılmış.

* Duvarlarda Oikos marka dekoratif boya tercih edilirken, neme ve sıcaklığa dayanımı sebebi ile havuz tavanında epoksi esaslı boya uygulaması yapılmış.

* Tamamen masif iroko ağacından özel olarak imal edilmiş olan havuz üzerindeki lineer ahşap tavan uygulaması mekânın en dikkat çeken mimari detayını oluşturuyor.

* Tercihe göre katlanarak açılıp kapanabilen ve yine iroko ağacından mamul dekoratif cam doğrama önü separatörleri, fonksiyonelliğinin yanısıra ahşap renginin grinin tonlarıyla uyumunu tamamlıyor.

samsun-sheraton-9

sankurt-sheraton-10

sankurt-sheraton-11

* Yaklaşık 2.000 m2’lik Fitness ve SPA alanının projesi de SANKURT tarafından yapılmış ve anahtar teslim olarak uygulanmış.

* Fitness alanı kapsamında, Karadeniz manzaralı 5 metre tavan yüksekliğine sahip ferah bir spor ve GYM alanı; pilates, spinning, yoga ve diğer özel dersler için ayrı ayrı stüdyolar, çarpıcı mimari detaylara sahip geniş bir resepsiyon ve bay-bayan ayrı soyunma-duş alanları yer alıyor. Fitness alanının tavanlarında ayous (abachi) ağacından özel olarak imal edilmiş perfore ahşap tavan detayı ve arasındaki aydınlatmalar bu alanının en dikkat çekici unsuru olarak ön plana çıkıyor.

* Zeminde Belçika’dan özel olarak getirilmiş PVC ve kauçuk kaplamaların kullanıldığı fitness ve GYM alanında yer alan dev aynalar ve onları çevreleyen özgün tasarıma sahip ahşap uygulamalar bu alanın dekorasyonunu en iyi şekilde tamamlıyor.

sankurt-sheraton-12

samsun-sheraton-13
samsun-sheraton-14
samsun-sheraton-15
samsun-sheraton-16

sankurt-sheraton-18* Resepsiyon bankolarının kaplamasında kullanılan arkası ışıklı dekoratif paneller ise özel olarak İtalya’dan getirilmiş.

* SPA bölümünde ise bay-bayan ayrı olmak üzere saunalar, buhar odaları, Türk Hamamları, Vip kese odaları, macera duşları, kar çeşmeleri en ince ayrıntılarına kadar Sankurt’un kalitesini yansıtıyor.

* Buhar odalarında, Sankurt’un Türkiye yetkili dağıtıcısı olduğu Alman Hygromatik firmasının elektrotlu tip buhar jeneratörleri tercih edilmiş.

* SPA ile Fittness bölümlerini ayıran koridorlar boyunca gizli ışık detayları ile tam bir görsel şölen yaratan dekoratif ahşap duvar panelleri, özel dokulu duvar kağıtları ve SPA alanı girişlerinde yer alan 12 metre uzunluğundaki şeffaf cam mozaik üzerinden akan duvar şelalelerinin dinlendirici etkisi, misafirlerini gerçek bir SPA deneyimine hazırlamış oluyor.

* Toplam 7 adet ayrı masaj odasına sahip SPA kapsamında, 2 adet VIP masaj odası da, çift masajı konsepti altında hizmet veriyor. Masaj odalarının uygulamasında sadelik ile kaliteyi en iyi şekilde sentezleyen Sankurt, detaylardaki farkını bu alanlarda da sergiliyor.

* Sektördeki 33 yıllık tecrübesiyle sayısız prestijli otel ve inşaat projesinin havuz ve SPA alanında imzası bulunan Sankurt; konusunda uzman ve profesyonel ekibi ile 5 ay gibi kısa bir sürede tamamladığı bu yeni projesi ile adından uzun süre söz ettireceğe benziyor.

samsun-sheraton-17

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× iki = ondört