SANKURT

SANKURT

Bahçenizde rüya gibi bir havuzda serinleyin

Uzun bir kışın ardından nihayet bahar geldi! Belki de uzun zamandır düşündüğünüz ama bir türlü karar veremediğiniz “bahçeye yüzme havuzu yaptırma” fikrini hayata geçirmenin tam zamanı!

Sankurt-1

Sankurt-2

Sankurt Havuz, 30 yıldan beri yüzme havuzu, sauna, SPA konusunda Türkiye’de ve dünyada eşsiz tasarımlara imza atmış ve bu alanlarda “kişiye özel” konseptiyle çalışan bir firma. Yıllara dayanan tecrübesini; dinamik iş gücü, kişiye özel tasarım ve üst düzey teknoloji ile sentezleyen Sankurt; birçok evde görmeye alıştığınız sıradan yüzme havuzlarının aksine tamamen size özel tasarlanmış, son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış ve uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz yüzme havuzları inşa ediyor.

Evinizin bahçesinde sanki denizin ya da ormanın içinde yüzüyormuş hissine kapılabileceğiniz; aynı zamanda havuzunuzun bir kısmında jakuzi keyfi yaşayabileceğiniz, karşı akıntı sistemleri sayesinde havuzunuz ne kadar küçük olursa olsun denizde yüzüyormuşcasına kulaç atıp spor yapabileceğiniz, ozon ile dezenfeksiyon sayesinde hiç klor kullanmadan sizin ve ailenizin sağlığının güvende olduğundan emin olabileceğiniz bir havuz sahibi olabilirsiniz. Konuya ilişkin merak ettiklerimizi, Sankurt’un Yönetim Kurulu Üyesi Kutluhan Kurtoğlu’na sorduk.

Ne tarz havuzlar yaptığınızla başlayabilir miyiz?

Öncelikle mimarların ve müşterilerimizin taleplerini göz önünde bulundurarak ve günümüz teknolojisinin tüm imkanlarını kullanarak; her biri özgün tasarıma sahip, sıradışı, görsel olarak etkileyici, aynı zamanda kullanışlı, sağlam ve hijyenik havuzlar inşa ediyoruz. İster özel bir ev havuzu, isterse otel veya sosyal tesis havuzu olsun; her zaman üst düzey kalitede havuz projelerini hayata geçiriyoruz.

Sankurt-3

Havuz yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle, havuzun yapılacağı yere, şekline, ebatlarına ve çalışma tekniğine profesyonel bir havuz firması danışmanlığında karar verilmeli. Ayrıca, havuzun yapıldığı zeminin sağlam olması veya kapalı alanda yapılacak ise binanın statik hesabına uygun olarak yapılması çok önemli. Havuzun betonarme imalatının, katkılı hazır beton ile statik hesaba uygun donatı kullanılarak, doğru inşaat tekniği ile yapılmalıdır. Havuzun iç ve dış izolasyonlarının doğru uygulanmalı ve izolasyon aşamasından sonra mutlaka kaçak testi yapılmalıdır. Kışın çok soğuk olan bölgelerde yapılan havuzlarda cam mozaik veya su emme özelliği çok düşük olan özel havuz porselenleri tercih edilmeli. Havuz bordürü, çevre döşeme kaplaması ve havuza iniş merdiven basamakları ayak kaydırmayan malzemelerden olmalı. Havuzun makine dairesine açık bir rögar yapılmalı ve bu rögarın mutlaka doğal gideri bulunmalı. Havuzun makine dairesi çok iyi şekilde havalandırılmalı. Havuzun kullanım yoğunluğu, yüzey alanı, hacmi ve çevresel etkenler göz önünde bulundurularak, standartlar çerçevesinde filtre ve pompa seçiminin yapılması ve kimyasal kullanımının mümkünse otomatize edilmesi, dikkat edilmesi gereken başlıca konular.

Sankurt-4

Havuzun kullanım yoğunluğu, yüzey alanı, hacmi ve çevresel etkenler göz önünde bulundurularak, standartlar çerçevesinde filtre ve pompa seçiminin yapılması ve kimyasal kullanımının mümkünse otomatize edilmesi, dikkat edilmesi gereken başlıca konular.

Sankurt

Bir havuzun yapımı ne kadar zaman alıyor?

Tabii bu sorunun cevabı havuzun ölçülerine, şekline, yapılacağı yere ve yapım tekniğine göre değişir. Ancak bir villanın bahçesine yapılması düşünülen betonarme bir yüzme havuzunun anahtar teslim imalatı 1,5-2 ay sürmektedir.

Havuz bakımı konusunda da hizmet veriyor musunuz?

Sankurt olarak biz, yüzme havuzlarının yapımını gerçekleştirdiğimiz müşterilerimizin tamamına ve ayrıca Türkiye’nin önde gelen aileleri ile yüzlerce otel, sosyal tesis, üniversite ve spor tesisinden oluşan geniş bir müşteri yelpazesine profesyonel servis ve bakım hizmeti veriyoruz.

Havuz yapımında hem bütçeyi hem de çevreyi koruma bakımından ne gibi uygulamalar yapılıyor?

Havuz yaptırırken bütçenizi korumak istiyorsanız yapacağınız en doğru iş ilk yatırım maliyetinden kaçmaksızın doğru ve profesyonel bir firma tercih etmek ve önerilerine kulak vermek olacaktır. Türkiye’deki mevcut yüzme havuzlarının birçoğunda su kaçırma, oturmadan kaynaklanan betonarme ve ince inşaat deformasyonları, üstten taşma sistemli havuzlarda çepeçevre taşmama ve elektromekanik tesisat donanımının yetersiz ve/veya sağlıksız olması gibi birçok problem yaşanıyor. Bu problemler de uzun vadede bütçeyi oldukça etkiliyor. Çoğu zaman tadilat yaptırmak, yeniden havuz yaptırmaktan çok daha maliyetli oluyor. Bunun yanı sıra, havuzlarda teknolojik, çevre dostu ve cebinizi koruyacak bazı ürünler kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Örneğin klor yerine ozon (O3 gazı) ile dezenfeksiyon sistemi tercih edilmesi, hem sağlığınızı hem de cebinizi koruyacaktır. Geleneksel havuz lambası yerine PowerLED aydınlatma armatürü kullanılması estetik bir çözüm olduğu gibi hem çevreci hem de uzun vadede ekonomik bir çözümdür. Havuzu ısıtmak istediğinizde, bunu evinizin/işletmenizin kazanından veya güneş enerji panellerinden getireceğiniz bir sıcak su hattına bağlanacak plakalı eşanjör vasıtası ile yapmanız; ya da ısı pompaları kullanmanız ve bunu da otomatik bir üst kapatma sistemi ile desteklemeniz en ekonomik ve çevre dostu tercih olacaktır.

Sankurt olarak, başarılı bir iş geçmişine sahipsiniz, önemli ailelere, otellere ve sosyal merkezlere hizmet veriyorsunuz, başarınızın sırrı nedir?

Firmamız ilk kurulduğu yıllarda, Türkiye’de bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda olan profesyonel yüzme havuzu ve sauna taahhüt firmalarından biriydi. Yıllar geçtikçe, tecrübemizi, dinamik işgücü ve yenilikçilik prensibi ile en iyi şekilde sentezleyerek ve altyapımızı da aynı oranda güçlendirerek, bugünkü lider konumumuza geldik.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


dört − = iki