Piscine Global 2014 “SPA ve özel havuzlar uluslararası fuarı”

Piscine Global 2014 “SPA ve özel havuzlar uluslararası fuarı”

Dünyanın en önemli havuz fuarlarından Piscine’in genel koordinatörü Noemi Petit ile vizyonlarını, bu yıla ilişkin beklentilerini ve etkinliğin sektördeki yerini konuştuk.

Öncelikle ana hatlarıyla bahsedebilir misiniz fuardan?

Piscine Global tüm dünyadan havuz ve SPA profesyonellerinin ilgisini çekecek pek çok avantajı bünyesinde barındırıyor. Bunların en önemlilerini şöyle sıralayabiliriz; Mevcut tedarikçilerin nitelik ve niceliği; sunulan enformasyonun nitelik ve niceliği (konferanslar, Piscine su testleri, canlı havuz, havuz vizyonu…); pek çok ülkenin temsili (35 katılımcı ve 90 ziyaretçi ülke); atmosfer (Lyon hem çalışmak hem de gezmek için çok hoş bir şehir). Ayrıca Piscine gerek sergi boyunca, gerekse de havaalanı ve tren istasyonlarında sıcak bir karşılama ve ev sahipliği sunuyor. Yeni ürünler de tabi cabası, bu yıl 100 yeni ürün lanse edildi. Katılımcılara göre Piscine Global dünyanın en büyük havuz ve SPA fuarı. Tam da bu yüzden pazarın ana tedarikçilerini ve alıcılarını bir araya getiriyor.

Programda özel etkinlikler de mevcut mu?

Piscine Global’de yeni ürünlerin lansmanı her daim şaşaalı olur. Bu yıl ziyaretçilerimize 75 yeni ürün sunacağız. Bu yıl bir de yeni etkinliğimiz var: gerçek bir havuz ve SPA teşhir salonu. Ana fikir ürünleri müşteriye bir havuz dükkânında sunmanın en iyi yolunu göstermek. Pek çok ülkede havuz ve SPA dükkânları havuz siparişi vermek ya da ilave ekipmanlar almak açısından son derece önemli. Ziyaretçiler Piscine Su Testleri’ne (yeni ürünlerin yüzme havuzunda canlı sunumu – Zodiac ve Hayward ortaklığıyla) de davetli olacak. Ayrıca kamuya açık havuzlar ve özel havuzlar üzerine konferanslar veriyoruz ve en azından özel bir alanı havuz çevresi tasarımına ayırdık: zemin döşeme, aydınlatma, mobilya. Her zaman olduğu gibi havuz vizyonu yarışması da düzenliyoruz: dünya üzerindeki en güzel havuz, aslında Orta Doğu birincisi bir Türk tasarımıydı, bakalım dünya birinciliği ödülünü de kazanabilecek mi?

Bir önceki fuara katılım nasıldı?

2012’deki fuara 35 ülkeden 600 katılımcıyla muazzam bir başarı sağlanmıştı. 90 ülkeden 17,611 ziyaretçiyle 1167 puanlık tam bir seri çıkarttı.

Bu yıldan beklentileriniz ne?

Trend 2 yıl öncesiyle aynı. Belki daha çok uluslararası ziyaretçi gelir zira bazı ülkeler Piscine Global’i ziyaret edecek delegasyonlar düzenliyor.

Fuarın sektöre en önemli katkısı ne sizce?

Günümüzde pek çok şeyi internet üzerinden görüp satın almak mümkün ama insani ilişki halen önemli. Bu yüzden diyebilirim ki Piscine Global’in profesyonellere en büyük getirisi ilişkiler, aynı etkinlik içerisindeki insanların birbiriyle insani ilişkiler kurması. Bir bakıma Piscine Global’i hem yeni tedarikçilerle hem de dünyanın her tarafından sizinle aynı sektörün içinde yer alan meslektaşlarınızla tanışabileceğiniz büyük bir teşhir salonu olarak düşünebilirsiniz!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


+ yedi = onüç