Ravboard ’un yenilikleri

Ravboard ’un yenilikleri

ravboard-3
Mardav Yalıtım’ın İş Geliştirme ve Üretim Müdürü Eray Doğan’a Ravboard ürünü hakkında merak ettiklerimizi sorduk. Her türlü inşaat çalışmalarında, pratik ve çok yönlü çözüm sağlamak için özel olarak tasarlanmış bir yapı sistemi olan Ravboard, yüksek su ve ısı yalıtımı sayesinde ıslak mekanlar için oldukça ideal.

Ravboard’un genel özelliklerinden başlayalım mı?

Dow Chemical firmasının ekstrüde polistren sert köpük markası Styrofoam’dan üretilmiştir. Styrofoam’un her iki yüzeyi cam elyaf file ile güçlendirilmiş suya dayanıklı endüstriyel sıva kaplıdır.

Her türlü inşaat çalışmalarında, pratik ve çok yönlü çözüm sağlamak için özel olarak tasarlanmış bir yapı sistemidir. Bu yenilikçi ürünün üstün özellikleri onu benzersiz kılar. Yüksek su ve ısı yalıtımı sayesinde ıslak mekanlar için ideal bir yapı elemanıdır. Son derece sert ama aynı zamanda hafif, sağlam ve kolay uygulanabilir bir üründür.

ravboard-4

Neden Ravboard tercih edilmeli?

Spa Wellness ve Havuz Sektöründe özgün tasarımların hazırlanması ve bunların pratik bir şekilde hayata geçirilmesi çok önemli bir husustur. Var olan standart malzemelerle bu tasarımları hayata geçirmek uzun bir zaman ve çok iyi bir işçilik gerektirmektedir. Durum böyle olunca projede ekonomiklikten uzaklaşılmaktadır ve sonuçlar tatmin edici olamayabilmektedir. Ravboard ile malzemenin istenilen tasarıma göre gerek fabrikada şekillendirilip gönderilmesi, gerekse fonksiyonel levhalar ile yerinde işlenmesiyle çok çeşitli geometrik tasarımlar pratik bir şekilde hayata geçirilebir.

Ravboard’un kullanım alanları nerelerdir?

Ravboard sisteminin sayısız şekilde kullanım alanı vardır. Üzerlerine seramik, mermer, taş veya muadili hayal edebileceğiniz ürünler ile kaplanabilen temel yapı elemanı olarak kullanılabilir. Bunun yanı sıra banyo mobilyaları olarak raf, vitrin, küvet duvarı, duş kabinleri vb. kullanılabilir. Spa uygulamalarında; duş kabinleri, merdivenler, oturma grupları, ısıtılmış yataklar, buhar kabinleri, yaratıcı tasarımlar olarak kullanılır. Önemli avantajlarından biri de renevasyon çalışmalarında ortaya çıkar. Yukarıda görülen tasarımdaki Ravboard elemanları standart levhalar kullanılarak yerinde işlenerek uygulanabilir veya istenilen tasarımlar fabrikada hazır hale getirilerek pratik bir şekilde yerinde montajı yapılarak sonlandırılabilir. Malzemenin en önemli özeliiği taşıyıcı bir konstruksyona ihtiyaç duymamasıdır.

Ravboard nerede üretiliyor?

Ravboard muadili ürünler Avrupa’da çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de ise birçok Spa&Wellness projelendirme ofisi bu malzemeleri yutdışından getirmekteydi. Bazı firmalarda ilkel yöntemlerle kendileri çözüm getirmeye çalışmaktaydı. 5 sene önce Gebze Dilovası fabrikasında üretimine başladığımız Ravboard ürünleri sektörün öncü proje ve tasarım firmaları tarafından tercih edilerek prestijli projelerde yerini almaya başladı.

ravboard-2

Ravboard; üzerlerine seramik, mermer, taş veya muadili hayal edebileceğiniz ürünler ile kaplanabilen temel yapı elemanı olarak kullanılabilir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


dokuz × = onsekiz