Procopi

Procopi

PROCOPI 

SATIŞ REKLAMCILIĞINDA BİR DEVRİM: OYUNU DEĞİŞTİREN YOLCULUK

procopi-1 Christophe DURAND – Pazarlama ve İletişim Müdürü

Teşhir standlarınızı bir kenara atın! Bu POS aracı sizi ürünün kalbine kadar götürecek. Sadece hayal edin: Bir müşteri ısı pompalarına olan ilgisinden bahsediyor. Ona küçük bir kulaklık veriyorsunuz, kulaklığı takıyor ve… Isı pompasının kalbine doğru olağanüstü bir yolculuğa çıkıyor. Görsel gerçeklik. İnanılmaz derecede gerçek görünüyor! Nefes kesici görüntüler.

DÜNYA SATIŞLARINI GÜÇLENDİRECEK GÖRSEL GERÇEKLİK

Müşteri iki dakika boyunca makinenin içinde kalıyor; önce içeriye doğru seyahat ediyor, sonra titanyum boruların içinden geçiyor ve ısı aktarma sıvısını görüyor. Zekice yapılmış tasarımı anlıyor ve cihazın üstünlüğünü öne çıkartan teknolojik özelliklerini kendi gözleriyle görüyor. Müşteriler, detaylara daha yakından bakarak her bir özelliği inceleyebiliyorlar. Sadece gözlerini oynatarak müşterileriniz aşağı yukarı ya da geldikleri yere doğru hareket edebiliyorlar. Pompanın kalp noktasında bulunuyorlar. Görüyor, asimile oluyor ve kavrıyorlar. Böylece ürün hafızalarına yerleşiyor. Artık unutmaları mümkün değil.

Bu icat geleneksel POS reklamcılığının değerini düşürmez mi?

Tabii ki düşürür; ürünün içine dalmak, mevcut satış tekniklerini sarsacak. Havuz yapımcılarının sipariş defterleri için bu şahane bir haber. Evet, eski POS görüntüleri biraz demode görünecek. Pazarlama alanında mevcut olan ve gelecek yıllarda büyümeye devam edecek trend müşterinin gerçekten hissedeceği eşsiz bir deneyim yaratmak. Çünkü müşterilerin sevdiği ve satışları teşvik eden gerçek bu.

BU İNOVATİF FİKRE NASIL ULAŞTINIZ?

Cansız pompalar, model robotlar ve diğer POS gereçlerinin mağazalardaki teşhirlerinin ve showroom’ların müşterilerin ilgisini çekemediğini, onlara pratik bilgiler sağlayamadıklarını gördüm. Reklam araçlarının bir çoğunu siparişle beraber imalatçılar tedarik ediyor ve havuz yapımcısının bunda hiçbir rolü olmuyor. Buna karşılık, Procopi’nin misyonu sadece müşterinin teknik uzmanlığını değil, aynı zamanda marka imajını da desteklemek. Burada güdülen amaç, işlerini büyütmek ve mağazalarındaki satışları teşvik etmek. Bunu başarmak için, kaliteli ticareti sağlamak üzere çeşitli alanlarda hedefe yönelik eğitimler veriyoruz ve inovatif satış araçları geliştiriyoruz.

Bu devrim yaratan icada kimler sahip olabilir?

Beş ürünümüzden birine katılan müşterilerimiz Sarmal VR cihazına sahip olabiliyor; Aquareva, Climexel, Delta, Label Bleu ya daThalao. Ürüne olan ilgi açık.

Lütfen bize nasıl çalıştığını da anlatır mısınız?

Görsel gerçeklik kulaklıkları, başta bizim seçtiğimiz Samsung Gear VR olmak üzere, değerlerini otomobil, telefonculuk, otel ve kitle perakende piyasalarında gösterdiler. Uzmanlarla ve bir kısmı PlayStation 4’ü geliştiren mühendislerle beraber çalıştık. Güzel görünen, çelikten yapılmış bir konsol tasarladık. Kafa takibi mükemmel ve görsel anında değiştirilebilir. Bu ürünle beraber tedarik edilen kulaklık ve akıllı telefonla müşteriler önceden yüklenmiş olan uygulama “Procopi 3D”’yi, gelecek Procopi 3D ürünleri dünyasının filmlerini şifreli ve güvenli bir alandan indirmek için kullanabilirler. Ürün kullanıma tamamen hazır. Kulaklığı takıyorsunuz ve film otomatik olarak başlıyor.

procopi-2

Müşteriler, detaylara daha yakından bakarak her bir özelliği inceleyebiliyorlar. Sadece gözlerini oynatarak müşterileriniz aşağı yukarı ya da geldikleri yere doğru hareket edebiliyorlar.

Konsolda neden bir tutacak bulunuyor?

Görsel gerçekliğin içine dalmak endişelendirici olabilir ve bu nedenle tutunacak bir şeyler olması faydalı olacaktır. Biz, eksiksiz ve iyi tasarlanmış bir paket sunmak istedik. Ürün konsol, kulaklık, Galaxy S7 akıllı telefon ve kulaklıkları muhafaza edecek bir stand içeriyor. Sistem hırsızlığa karşı bir alarmla da güvenceye alındı çünkü müşteri kulaklıklarını takıp unutulmaz bir deneyim yaşarken rahat olmalı diye düşündük.

DUYUSAL BİR DENEYİM

Aquareva, Delta, Label Bleu ve Thalao ürün gruplarıyla beraber, öncelikli olarak Climeel ürün dünyamıza hızlı bir başarıyı takip ederek konsantre olacağız. Müşteri, uzun listeden bir film seçebilecek. Procopi ürünlerini içeriden takip etmeleri için birçok deneyim onlara açılmış durumda. Climexel ısı pompası deneyimi, 31 Mart 2016 tarihinde Fransa, Lion yakınında Debernardi Piscines tarafından düzenlenen Uluslararası Açık Günler sırasında ilk kez tanıtıldı. Nihai kullanıcı müşterilerle beraber olağanüstü bir tanıtım oldu.

Procopi bir öncü. Neden?

Biz sürekli olarak havuz yapımcılarına en iyi olanı sunmak istiyoruz; en iyi ürünlere ek olarak en iyi pazarlama. Bu, göze çarpmamızı sağlayan niteliklerimizden bir tanesi ve bizi, dünya çapındaki platformda yüzme havuzları için ilk olarak güç redresörü ve Zubadan teknolojilerinden faydalanan bir ısı pompasının lansmanını yapan Fransız sanayici olmaya götürdü. Mitsubishi Electrics ile yaptığımız işbirliğinin meyvesi milyonlarca yerli ısı pompası satmamız oldu.

Havuz yapımcısı filmleri güncelleyebilecek mi?

Havuz yapımcısının Wi-Fi bağlantısı varsa ve VR cihazı açıksa, biz güncellemeleri uzaktan yönetebileceğiz. Alternatif olarak, müşteriler “Procopi 3D” uygulamasını kullanarak güvenli şahsi alanlarından yeni filmler indirebilecekler.

Müşteriler cihazı ne zaman kullanmaya başlayabilecekler?

Öncelik, Climexel ürünlerimize ilgisini bildiren ilk yirmi beş müşteriye verilecek. Climexel etkileşimli POS VR aracına sahip olmak için müşterilerimizin ürün gruplarımızdan birine katılması gerekiyor. Bu inovatif araç müşterilerimizin satış noktalarına olan ilgisini artıracak. İnsanlar görsel gerçekliği deneyimlemek isteyecekler. Ürünlerimizi keşfetmek ve öğrenmek için birçok fırsat sunuyoruz.

5 Ürün dünyası için ortak bir film olacak mı?

Climexel ürün dünyasına katılan müşteriler, yani Climexel ısı pompalarını satmaya karar veren müşteriler Procopi’nin genel etkileşimli filmiyle ve Climexel filmleriyle başlayabilecek. Daha sonra diğer ürün gruplarımıza (Delta, Label Bleu, Aquareva and Thalao) katıldıkça başka filmleri de ekleyebilirler. Müşterimizde sadece bir VR terminali bulunacak fakat içerisinde beş, hatta 10 film olacak. Örneğin, Aquareva Ürün Dünyası için havuz yapımcısı kendi müşterisine hidrolik optimizasyonun ekonomik faydasını açıklamak istediğinde, bu konu hakkında etkileşimli 3D film izletebilirler; bu uzun bir konuşmadan daha zevkli ve daha etkili olacaktır.

Bir filmin süresi ne kadar?

Eğlenceli ve erişilebilir bir deneyim sağlamak için iki dakikalık bir zamanı uygun gördük. Görsel gerçeklik hızlı bir şekilde evriliyor ve Samsung şu anda, maliyeti oldukça azaltacak entegre ekranlı kulaklıklar üzerine çalışıyor. Biz, aynı zamanda Futuroscope in Poitiers’de satılan Cardboard’lar sunacağız, ya da bu Volvo, Mini, Asus ve Google gibi büyük markaların pazarlama kampanyalarının bir parçası olacak. Bunlar kartondan yapılmış ve deneyimi hissedeceğiniz kulaklıklar olacak; havuz yapımcısı, müşterilerine 3D görselini sunduktan sonra evlerinde akıllı telefonlarını kullanarak bu deneyimi tekrar yaşamaları için karton kulaklıkları verebilecek.

Seyahat adımlarımız şöyle;

  1. Geniş görüş, havuzlu güzel bir ev ve havuzda eğlenen insanlar görüyoruz.
  2. Kamera Climexel ısı pompasına doğru hareket ediyor ve zumluyor.
  3. Kamera ısı pompasının içine giriyor.
  4. Boruların içinde, ısı pompasının içindeki çeşitli dönüşüm aşamalarını göreceğimiz bir rotada ilerliyoruz.
  5. Yolculuğun sonunda, havuzun içine atılıyoruz.
  6. Üç panel kullanıcının etrafında 360° olarak görünüyor ve ısı pompaları hakkında daha fazla detay sağlıyor.

Samsung telefona ihtiyacımız var mı?

Şu an için, evet. Gelecekte Apple dünyasına geçmeyi deneyeceğiz. İnovasyonumuzun bir diğer büyük avantajı, aynı zamanda bir mağazaya sahip olmayan havuz yapımcıları tarafından da kullanılabilmesi, ki bu birçok müşteri için geçerli olabilir. Müşterileriyle beraber kulaklıklarını ve akıllı telefonlarını beraberlerinde getirerek toplantıya katılabilir ve ürün dünyalarının sunumunu unutulmaz ve heyecan verici bir deneyime çevirebilirler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× üç = dokuz