Polin – Su Parklarında Bir Dünya Markası

Polin – Su Parklarında Bir Dünya Markası

POLİN 

SU PARKLARINDA

BİR DÜNYA MARKASI

polin-1976 yılında İstanbul’da kurulan Polin, su kaydırakları ve su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında A’dan Z’ye hizmet sunan bir su parkı tedarikçisi. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin imzası var. 97 ülkede 2500 su parkı projesi gerçekleştiren firmanın Kurumsal İlişkiler Direktörü Şöhret Pakiş ile yeni yatırımlar, ürünler ve 2016 beklentileri üzerine konuştuk.

Şöhret Pakiş
Kurumsal İlişkiler Direktörü

Gündeminizde yeni yatırım veya ürün çalışması var mı?

Çoçuk grubu ürün gamımızı tamamen yeniledik. Özellikle interaktif su oyun gruplarımızı tamamen yepyeni temalarla müşterilerimize sunuyoruz. Hem yapısal hem tasarım anlamında bir çok yenilik yaptık.

İnteraktivitiyi su kaydıraklarına entegre ediyoruz. Bu yıl kaydıraklarda trafik ışıklarından, zaman ölçerlere, led uygulamalarına, ses, ışık, efekt uygulamalarına kadar bir çok farklı sistemle tanıştırdık ülkemizi. Temalanadırma anlamında yine yeniliklerimiz var. Kendinden temalı, hikaye anlatan su kaydırakları ürettik. 2015 yılında teknolojiyi waterparklara ve kaydıraklara entegre etmek için çalışmalar başladık. Çok yakında bunu lanse ediyor olacağız. Ayrıca 2016 yılında, çok kısa bir zaman önce lanse ettiğimiz, 4 kişilik, racer ve özel bir kule tasarıma sahip olan, Space Race kaydırağımızı, ayrıca yine sektörün trendlerinin belirlendiği ve büyük yatırımcılar için de odak noktası olan IAAPA fuarında lase ettiğimiz, su kaydıraklarında oyun değiştiren, 7 yeni teknolojimizi sektöre sunuyoruz.

Eğlence-Etkinlik sektöründe projelerin başarısında etkili olan faktörler ve detaylar nelerdir?

Sektörümüz sürekli gelişen bir sektör. İnovasyon ve özgünlük olmazsa olmaz. Her proje biricik. Her birini ayrı ayrı ele alıp tüm kritik faktörleri en iyi şekilde anlamak ve ihtiyaca uygun bir proje sunmak çok önemli. Bir projede işe yarayan fikir diğer projede işe yaramayabilir. Biz her projeyi tek başına o projeyi %100 başarıya götürecek faktörleri dikkate alarak detaycı ve iyi işleyen bir proje yönetimiyle takip ediyoruz.

Kendi alanınızda 2016’da yeni trend beklentileriniz var mı? Varsa neler?

Hem globalde hem de Türkiye’de sektörümüz gelişiyor, büyüyor, kapsamı genişliyor. Bu çok sevindirici. Türkiye’ye baktığımızda, son yıllarda açılan ya da açılacak olan nitelikli ve lüks tesisler artık standart kaydıraklar yerine daha ekstrem, daha tasarım ve daha özel imza ürünlere yönelmeye başladılar. Beklentiler yükseldi. Rekabet arttı. Dolayısıyla yatırımcılar için ürün veya hizmet seçiminde yenilikçi olmak önemli. Su parklarında hikaye anlatımı ve temalandırma da giderek yükselen bir trend haline geldi. Biz kaydırak tasarlayan bir firma olarak, çalışmalarımızı müşterilerimizin ve müşterilerimizin müşterilerinin yani parka gelip bu ürünleri kullananların ne istediklerini anlamaya çalışarak yapıyoruz. Yaptığımız son pazar araştırması bize şu sonuçları verdi: Birincisi en heyecanlı, en adrenalini yüksek atraksiyonları tercih ediyorlar. İkincisi inter aktivite istiyorlar, eğlenceyi, deneyimi eşleri, çocukları, kardeşleri, arkadaşları ile paylaşmak istiyorlar. Üçüncüsü temalı kaydıraklar istiyorlar. Kaydırakların onlara hikayeler anlatmasını istiyorlar. Dördüncüsü yüksek kapasiteli kaydıraklar istiyorlar. Bu sebeple aynı anda 4 ya da 6 kişinin aynı anda bu deneyimi paylaşabileceği ürünler istiyorlar. Biz tüm tasarım çalışmalarımızı işte bu sonuçlara göre şekillendiriyoruz. Yani kaydırağın tasarımını aslında müşteriler şekillendiriyor.

2016 yılında markanız için hedef/beklentileriniz ve bu doğrultuda gerçekleştirdiğiniz çalışmalar nelerdir?

Sektörde global bir oyuncu olarak inovasyon ve teknoloji liderliği konumumuzu sürdürmek için çalışmalarımızı bu yönde konumlandırıyoruz. 40 yıllık sektör tarihçesi, 97 ayrı ülkede 2500 proje gerçekleştirmemiz bize benzersiz bir işletme teknolojik uzmanlık kazandırdı. Tüm bu süreçte değişmeyen tek şeyse, Polin’in müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya verdiği öncelik oldu. Dolayısıyla ileriye dönük planlarımızı bu önceliğe göz ardı etmeden ele aldık. Bugün ve gelecek öngörülerimiz ve müşterilerimizin görüşleri sektörümüzde iki önemli küresel gelişmeyi işaret ediyor: A’dan Z’ye kadar tüm ihtiyaçlara tek elden ve entegre edilmiş çözümler üretmek ve sektöre yeni, adrenalini yüksek ürünler sunmak. Her iki konuda da liderliğimizi ve öncülüğümüzü önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi amaçlıyoruz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× iki = ondört