Piscine Global Lyon

Piscine Global Lyon

PİSCİNE GLOBAL
LYON EUREXPO’DA!

Piscine-Lyon-2016-1  35 yıldan daha uzun bir süredir yapılan ve tüm havuz & spa endüstrisini kapsayan pazar lideri fuar organizasyonu Piscine Global, 15-18 Kasım 2016 tarihlerinde Lyon Eurexpo’da yer alacak. Piscine Global’in, katılımı beklenen 600 teşhirci ve 18.000 ziyaretçisi ile sektör profesyonellerinin dünyada gerçekleştirdiği en büyük toplantı olacağı düşünülüyor. Gösteri direktörü Noémi Petit’in görüşlerini aldık.

2014 yılında bazı Türk tedarikçiler ve imalatçılar da fuarda yer almıştı: Akboru, Atlantispool, Er Kalıp, Gemaş, Neta, Piarpi, Pina, Polin, Sanica, Serapool ve Tüm Plastik katılımcılar arasındaydı ve Türk ziyaretçiler davete %37,5 oranında bir artışla cevap verdi!

Bu yıl düzenlenen fuar, sektördeki öncü etkinlik olma konumuna ulaştı mı?

2016 fuarı için umut veren işaretler görüyorum. İlk olarak, 2015 sonu için havuz ve spa piyasa gelişmeleri cesaret vericiydi ve 2016 yılı iyi bir başlangıçtı. İkinci olarak, 2014 yılında elde ettiğimiz yüksek başarıyla geçmiş yılların acısını çıkardık ve tedarikçilerin çoğu katılımlarının tekrarı için onay verdiler. Çünkü, fuara katılımlarının, stratejilerinin ana hatlarını çizmelerine katkı sağlayacağından eminlerdi: yeni ürün lansmanı, ihracat, ekip teşviki, üyeleri için etkinlikler ve ürün eğitimi… Piscine Global, bu amaçlara yönelik olarak düzenlenen hizmetler sunuyor. Piscine inovasyon alanları arasında bulunan iş toplantıları, havuz demonstrasyonları, yerel otoriteler günü, şartname hazırlıkları ve turizm organizatörleri ile sağlanan konuk ağırlama hizmetlerinin tamamı teşhircilerin ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamak, katılımlarından en büyük faydayı sağlamalarına destek olmak için her şeyi en uygun hale getirmek üzere tasarlanıyor.

Sonuncu ve en önemli nokta ise Piscine Global’in tasarımdan inşaata, kuruluma, bakıma ya da havuz ve spaların renove edilmesine kadar çeşitlilik gösteren en seçkin alıcıların katılımını sağlamayı garanti ediyor olması.

Özel etkinlikler ile inovasyon bir kez daha fuarın kalbinde olacak. İnovasyonu teşvik etmek neden sizin için bu kadar önemli?

İnovasyon yapılmayan bir pazar yok olmaya gebedir. Neyse ki havuz ve spa sektörü kreatif ve özgün! Havuz imalatçıları cirolarının neredeyse %2’sini araştırma ve geliştirmeye yatırıyorlar. Spa tasarımları da sürekli olarak ortaya çıkan yeni ekipmanlarla beraber bir dönüşümden geçiyor. Bu bağlamda geleceğin havuzlarını şekillendirecek inovasyonları vitrine çıkarmak Piscine Global için hayati önem teşkil ediyor. Yeni ürünler, fuarın girişindeki Piscine inovasyonları alanında ön planda olacak ve aynı zamanda tüm iletişim kaynaklarında ve websitesinde de dikkat çekecek şekilde yer alacak.

2012 yılında Piscine Global konseptini diğer ülkelere de ihraç ettiniz. İlk olarak Piscine Orta Doğu ve Piscine Asya’yı örnek gösterebiliriz. Bu açılış fuarlarının sonuçları nelerdi?

2008 yılında Piscine Global’e katılan tedarikçiler, bir takım yüksek potansiyelli ihracat destinasyonlarında sürdürdükleri atılımlarda onlara eşlik etmemizi istediler. Biz Birleşik Arap Emirlikler’ni ve Singapur’u seçtik, çünkü bu ülkeler temsili havuz piyasaları ve İngilizce’nin yaygın olarak konuşulduğu dayanıklı ekonomileri olan ülkelerdi. Piscine Orta Doğu ve Piscine Asya’yı 2012 yılından beri geliştiriyorduk ve her iki fuar da bu yıl üçüncü kez gerçekleşecek.

Bu üç fuar şu anda global etkinlik ve onun uluslararası yan ürünleri arasında sinerji yaratmak ve bu sinerjiyi donanımlı hale getirmek amacı doğrultusunda “Piscine Overseas Pool Export Network-Piscine OPEN“ isimli bir network’de gruplandırıldı.

Bu üç fuar da sergi açan firmaların daha fazla ihracat fırsatı yakalamasına destek vermek ve bir fuara katılmak ya da bir ülkeyi ziyaret etmek için yaptıkları hazırlıklar sırasında firmalara birtakım hizmetler sunmak üzere tasarlanır: uluslararası temsilcilerimizin destek vermesi, iş toplantıları ve ihracat çalışma programlarının organizasyonu, konaklama düzenlemeleri, ulaşım desteği, sosyal ağlardaki tartışmalar v.b. Sonuç olarak bizler global boyutta 22.000 profesyonel ile bütünüyle temas halindeyiz ve bu muhtemelen havuz ve spa endüstrisinin en büyük ağını oluşturuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


üç + sekiz =