Myrtha Havuzları

Myrtha Havuzları

MYRTHA HAVUZLARI 2016 RİO OLİMPİYATLARINDA

Myrtha Havuzları bu yıl Rio Olimpiyatları’nda gerçekleştirilecek su sporları etkinliklerine ev sahipliği yapmak üzere 17 tane havuzun inşasını üstlendi. Şirket şu anda ayrıca “Parque dos Atletas”da eğitim amacıyla tahsis edilmiş 3 adet 25 metrelik geçici havuz inşasına devam ediyor.

mayrtha-havuzlari

İlk 50 metrelik havuz yüzme yarışlarına ayrılırken, aynı boyutlardaki ikinci bir havuz Olimpik Su Sporları Stadyumu‘nda atletlerin ısınmaları için kullanılacak. Başka bir dizi havuz Maria Lenk Su Sporları Merkezi’nde senkronize yüzme eğitimi için inşa edilecek. İtalyan yapımı ve olimpiyat tarihinde bir ilk olan bu havuzlar, oyunlar sona erince kaldırılacak ve ülkenin başka bölgelerinde yeniden kurulacak.

Bu sözleşme, şirketin uzmanlığı ve inovasyonları sayesinde kazanıldı ve Myrtha Havuzları için 10 milyon Avro’nun üzerinde bir miktarı temsil ediyor.

Eşsiz ve patentli Myrtha® modular sisteminin birçok avantajı; paslanmaz çelik panellere sahip olması, denge içerisinde ağır olması, güvenilirliği garanti etmesi, milimetrik hassasiyet ile kurulumunun yapılması, yapımının hızlılığı ve yapısının uzun ömürlü olmasında yatıyor.

Ana havuzların inşasının yanı sıra şirket, etkinliğe yönelik mühendislikten de sorumlu olacak.

Atlanta (1996), Peking (2008) ve Londra (2012)’nın ardından, ve Brezilya FINA ve CBDA tarafından seçildikten sonra, Myrtha Havuzları Olimpiyat Oyunlarıyla beraber dördüncü randevularını ustalıklı bir şekilde yönetiyor. Şirket Brezilya’da Kuzeydoğu Fortaleza Olimpik Eğitim Merkezi, Esporte Clube Pinheiros ve São Paulo’da tamamlandığı zaman dünyanın en büyük projesi olacak Brezilya Paralimpik Merkezi gibi projeleri de şu anda tamamlama sürecinde.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


+ altı = onbir