Modern Akdeniz Villası

Modern Akdeniz Villası

YARATICILIKLA KUŞANMIŞ MODERN AKDENİZ VİLLASI

Cool Blue Villa, gerçekten oldukça “cool”. Sadece Akdeniz ile değil, aynı zamanda yemyeşil ve doğal bir tabiatla çevrelenmiş. Bu tatil villasının şöhreti sadece çevresindekilerden kaynaklanmıyor; içeride ve dışarıda, evin her bir odasında bulunan yaratıcı ve eşsiz detaylar da görsel olarak ilgiyi arttırmaya yetiyor.

modern-akdeniz-villasi-1

123DV Modern Villas tarafından tasarlanan Cool Blue Villa, İspanya-Marbella’da plajın yakınında 1 hektar alana konumlandırılmış ve sahipleri için gelecekte “mutlu bir şekilde yaşlanacakları” tatil evleri olarak tasarlanmış.

Buradaki zorluk, mahremiyetten ödün vermeden, doğal arazi ve su görünümünün panaromik manzarasına sahip 6 yatak odalı bir ev yaratmak.

modern-akdeniz-villasi-2

Caddeden görünümü oldukça kişisel ve minimalist olmasına rağmen LED ışıklarının dikey şeritleri ve geometrik ifadesi görsel çekiciliğini artırıyor. Sürgülü ambar kapısı tarzında araba girişi bile eşsiz bir dizayna sahip; ilk olarak uzun çit şeridi ile bağlantıyı kesip, sonra özel bir donanımla üst bölümde yerine oturtulan buzlu cam kullanıyor. Üç katlı ev komşu mülke çok yakında konumlandırılmış ve bu nedenle dar bahçesi çit hattında bir tampon oluşturuyor. Evin bu tarafının mahremiyeti, aynı zamanda sokak cephesinin LED ışık modellerini geri yansıtan uzun ve dikey pencerelerle sağlanıyor. Evin diğer tarafında ise gerçek sihir gerçekleşiyor. Ev sahipleri sadece Akdeniz’in panaromik manzarasına değil, aynı zamanda tamamen kendilerine ait cam duvarlı yüzme havuzuna da sahipler ve cam köşeler de buna dahil.

modern-akdeniz-villasi-3

modern-akdeniz-villasi-4

Basit bir iç/dış ahenk için mutfak, havuz alanının hemen arkasına konumlandırılmış ve tasarımı, doğal taşlarla güzel bir şekilde harmanlanmış katı Corian’dan yapılan geniş üçgen şekilli Hi-macs pişirme adasını içeriyor. Mutfağın yanında evin yemek ve oturma odaları bulunuyor ve bunların hemen arkasında da ikinci bir su özelliği var.

modern-akdeniz-villasi-5

modern-akdeniz-villasi-6

 

İkinci su özelliği ise sosyal alan boyunca akan bir su kanalı fakat sadece yukarı bölümden rahatlıkla görülebiliyor. Bu su kanalı, ihtiyatlı bir şekilde ev ve arka çit arasındaki bölüme yerleştirilmiş.

modern-akdeniz-villasi-7

modern-akdeniz-villasi-8

Yemek yeme ve oturma alanları, bu alanları ve duvar raflarını ayıran ters üçgen duvar ile mimaride geometrik bir tema oluşturmaya devam ediyor. Dekor, yemek odası avizelerinde temayı sürdürüyor. Yemek masası sandalyelerinin tabanları ve vazonun lineer bambu uçlarında bu temaya alternatif ayrıntılar görüyoruz. Oturma odası siyah-beyaz alandaki kilim ile dramatik bir şekilde estetik bir ifade yaratmaya devam ediyor.

modern-akdeniz-villasi-9

Temiz parmaklıkları basamakların beyaz yüzeylerine ve basamak aralıklarına kenetleyen büyük boy paslanmaz çelik cıvatalar kullanılarak minimalist merdiven boşluğunda görsel ilgiyi arttıran bir geometri kullanılmış. Pencerelerin ve gökyüzünün yansıttığı ışık oyuları da geometriye ekleniyor ve muhteşem yüzme havuzunu camlardan net şekilde görülebilir hale getiriyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


altı × altı =