Las Vegas’ın en yeni su parkı Cowabunga Bay Waterpark

Las Vegas’ın en yeni su parkı Cowabunga Bay Waterpark

Las Vegas’ta açılacak Su Parkı’nda yine Polin imzası!

Las Vegas’ın en yeni su parkı Cowabunga Bay Waterpark, 2014 Haziran ayında açılıyor. Parkın tasarımı, tüm su kaydıraklarının üretimi, mühendisliği ve montajı merkezi Gebze, Kocaeli’nde bulunan Polin firmasına ait. Geniş bir ürün yelpazesine sahip parkta, Polin’in birçok kaydırağına ek olarak dünyanın ilk “Surf Safari” kaydırağı da yer alıyor.

 

Polin’in Cowabunga Bay Las Vegas için özel olarak tasarladığı ve park tarafından adı “Wild Surf” olarak lanse edilen, aynı anda dört kişinin kayabileceği dev kaydırak, Surf Safari, başlangıçta yer alan hızlı kapalı bir tüp yolculuğundan sonra baş döndürücü 55 metrelik düşüş ile dünyanın insan yapımı en büyük parabolik dalga yapısına kavuşuyor. Bu yüksek kapasiteli kaydırak içindeki yolculuk boyunca kayanları birçok heyecan verici sürpriz beklerken, hızla varılan dalga ucundaki su perdesiyle ıslanıp, dalga yapısının içinde salınıp havuza düşerek heyecanı sonlandırıyorlar. Cowabunga Bay su parkının genel müdürü Shane Huish, Surf Safari’nin benzersiz kaydırak tasarımının yanı sıra ziyaretçilerine diğer kaydıraklara göre daha uzun süreli bir deneyim yaşattığını ve kaymak için kule üstünde bekleyenlere kendilerinden önce kayanların yaşadığı heyecan verici anlara tanıklık ettirip heyecan dozajını artırdığını belirtiyor.
Cawabunga-Bay-Waterpark-1

Cawabunga-Bay-Waterpark-2

Cawabunga-Bay-Waterpark-3

EĞLENCENİN KALBİNDE POLİN İMZASI

Las Vegas’ta 23 dönümlük arazide yer alacak park üç temalı bölümden oluşacak; “Aloha Shores” adı verilen bölüm Hawai teması ve içinde yer alan 10 mini kaydırağı ile çocuklu ailelerin ilgisine hitap ederken, “Surf City” bölümü 1950’lerin Kaliforniya teması ile retro bir eğlence vadediyor. “The Boardwalk” bölümü de Amerika’nın doğu kıyısındaki Atlantic City ve Jersey kıyılarına gönderme yapıyor.

İlerleyen zamanlarda genişlemeye uygun olarak tasarlanan park içinde, parka özel olarak isimlendirilen Wild Surf’e ek olarak yer alan Polin’in kaydırakları arasında; Bölgenin en geniş dalga havuzlarından biri olan “Surfa-Rama Wave Pool”, Polin’in rocket launcher ile başlayan hızlı Looping Rocket kaydırağı ile “Zuma ZOOMa”, Black Hole kaydırağı ile “Point Panic”, Uphill Multisurf kaydırağı ile “Surfin’ USA”, Family Rafting kaydırağı ile “Beach Blanket Banzai”, Space Boat kaydırağı ile “Rocka- Hoola”, Space Shuttle kaydırağı ile “Surf-A-Go-Go” ve “Cowabunga River”, “Boardwalk Bay” ile “Cowabunga Splash” yer alıyor.

Cowabunga Bay Las Vegas, Polin’in Amerika’da gerçekleştirdiği en büyük anahtar teslim su parkı projesi

Polin 2003 yılından beri ABD’de bir eyalette birçok proje gerçekleştirdi. Ancak Cowabunga Bay projesi Polin’in bugüne dek ABD’de yaptığı en büyük anahtar teslim su parkı projesi. Polin 2007 yılından beri uyguladığı kapalı kalıp üretim teknolojisini Cowabunga Bay projesinde de uyguladı. Projedeki bir çok kaydırak Polin’in özel doğal ışık efekti, desen efekti gibi uygulamalarıyla sunuluyor. Proje bu yıl ABD’de açılacak en önemli su parkları arasında gösteriliyor. ABD’nin önde gelen yayınlarında şimdiye kadar projeyle ilgili bir çok haber, bilgi yayınlandı. Polin ekibi Nisan ayında sahada montaja başladı. Mayıs ortasında montaj ve tsetler tamamlanmış olacak. Projenin beklenen açılış tarihi Haziran 2014.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


yedi − üç =