Kranaya Polyana Sochi Rixos

Kranaya Polyana Sochi Rixos

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ
KRASNAYA POLYANA SOCHI RİXOS

 

Seva-Selahattin-Ciftci

Seva SPA&Pool Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiftçi

Sochi Rixos Otel, 2014 Kış Olimpiyatları’na da ev sahipliği yapan Krasnaya Polyana’da bulunan bir Rixos projesi. Her detayında lüks ve konforun ön planda tutulduğu proje, 114 oda ve süitten oluşan seçkin bir tesis. Projede imzası bulunan Seva’nın Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiftçi’nin görüşlerini aldık.

Sochi Havalimanı’na 40 dakika mesafede bulunan otel, eşsiz dağ manzarası, kış sporları için ideal konumu ve toplantı turizmi ile de ön plana çıkıyor. Projenin SPA bölümü 10.000 m2’lik bir alana sahip. Müşterilerini Kafkasya’nın eşsiz ve büyüleyici doğasıyla etkileyen otelin SPA bölümü otel misafirlerinin her anından keyif almasını sağlamak amacıyla tasarlandı. Otel aynı zamanda Sberbank’ın üst düzey yöneticilerinin ağırlandığı özel bir VIP kulübü de bünyesinde barındırıyor.

“RİXOS’UN SEVA’YI TERCİH ETMESİNDEKİ EN ÖNEMLİ ETKEN PROJELERİMİZDEKİ TESLİM SÜRELERİMİZLE İLGİLİ HASSASİYETİMİZDİ”

Proje, büyüklüğünün yanı sıra teslim tarihinin çok kısa olması ile de zorlu bir çalışma gerekiyordu. Rixos’un Seva’yı tercih etmesindeki en önemli etken projelerimizdeki teslim sürelerimizle ilgili hassasiyetimizdi. SPA alanını tamamlamak için çok kısa bir süresinin olması, buna karşın özellikle altyapı çalışmaları ile ilgili gerek duyulan yüksek nitelikli mühendislik çözümlerinin vakit alacak olması gibi birtakım sorunlar söz konusuydu. Bu noktada devreye girerek Eylül ayında teslim aldığımız SPA alanını Aralık ayı başı gibi rekor bir sürede teslim ettik. Bu süre içinde altyapı çalışmaları, rus saunaları, saunalar, buhar odaları, şok havuzları ve kar çeşmelerinin yanı sıra 250 m2’lik kapalı yüzme havuzu, jakuziler, şadırvan ve şelaleler de yapıldı. Otelin lojistik olarak zorlayıcı bir bölgede yer alması ve çetin kış koşulları, etkili ve programlı bir çalışma sürecini zorunlu kıldı. Özellikle günün belirli saatlerinde çalışan ve tek ulaşım aracı olan teleferik sistemi, üretimde kullandığımız bileşenlerin yerleşim sıralamasına göre belirli bir ulaşım planına sadık kalarak yukarıya taşınmasını gerektirdi. Bu sorunu eğitimli ve yetenekli ekibimizle iş akışlarını her aşamada paylaşarak ve projede bulunduğumuz noktayı sürekli geri bildirim sağlayarak aştık. Bu çalışma disiplini daha uygun iklim ve ulaşım imkânları bulunan projelerde işimize yaradığı gibi, şartların çetin olduğu Sochi Rixos projesinde de değerini ispatladı.

“PROJEDE KARŞILAŞTIĞIMIZ BİR DİĞER ZORLUK RUSYA’DA İŞ YAPABİLMEK İÇİN GEREKLİ OLAN GOST BELGESİ KONUSUNDA YAŞANDI”

Yüksek standartta ürünlerde bulunan bu belge olmadan herhangi bir ürünün Rusya’da onay görmesi mümkün değil. Ekibimizin planlı çalışması ile projede kullanılan tüm ürünlerin bu belgeye sahip olmasını titizlikle sağladık. Böylelikle proje, planlanan bitiş tarihinde hiçbir sorunla karşılaşmadan otel yönetimine teslim edilebildi. Otel tarafından teşekkür belgesi ile onurlandırılan Seva, bu projede gösterdiği üstün gayret, teslim sürelerine riayet ve SPA alanının sorunsuz çalışması ile büyük beğeni toplamış, bu beğeninin doğal bir sonucu olarak birçok yeni projeye başlamıştır. Bu noktada ekip çalışmasının önemi yadsınamaz.

“ORTA VE UZUN VADEDE MÜŞTERİLERİMİZİN MEMNUNİYETİNİ SAĞLAMANIN EN DOĞRUSU OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Seva ekibi olarak bizler, işimizi en yüksek standartları sağlayarak layıkıyla yapmanın, orta ve uzun vadede müşterilerimizin memnuniyetini sağlamanın en doğrusu olduğunu biliyor, tüm çalışmalarımızı bu çerçevede gerçekleştiriyoruz. Özellikle SPA&Wellness projelerinde işletmenin sağlıklı ve kazançlı olabilmesi için gerekli olan bu niteliklerin her geçen gün proje sahipleri tarafından değer görüyor olması, bu konuda ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor. Bir kez daha tüm ekibime şirket değerlerimize gösterdikleri bağlılık ve özverili çalışmaları için teşekkür ederim.

Sochi-Rixos-Seva-1

Sochi-Rixos-Seva-2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


sekiz + üç =