Bıçakcılar, dünyaya açılıyor

Bıçakcılar, dünyaya açılıyor

Bıçakcılar, dünyaya açılıyor; “3 farklı ülkede 3 yeni fabrika”

Tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler üreticisi Bıçakcılar firması, İran, Tunus ve Ukrayna’da fabrika kurmak için düğmeye bastı. Türk medikal sektöründe 1959 yılından beri tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında öncü rol üstlenen Bıçakcılar, dünyanın dört bir yanına gerçekleştirdiği ihracatın yanı sıra artan kapasite kullanımına istinaden yurt dışında üretim için kolları sıvadı.

80’den fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi malzeme üreticisi Bıçakcılar, şimdi de İran, Tunus ve Ukrayna’da fabrika kurmayı planlıyor. Bu ülkeler içinde ilk fabrikayı Ukrayna’da 2014 yılında açmayı planladıklarını kaydeden Bıçakcılar CEO’su Sadrettin Dai, Ukrayna’da açılacak fabrikadan sonra Tunus ve İran’da da fabrikaların açılacağını bildirdi. Çalışmalarına başladıkları yurtdışı yatırımlarının yaklaşık 10 milyon dolara ulaştığını belirten Sadrettin Dai, daha sonraki planlarında bu üç ülkeyi izleyen fabrikaların olacağını da söyledi.

Yeni yatırımlarla önümüzdeki 5 yıl içerisinde Bıçakcılar firması olarak küresel piyasalardaki varlığını artırmayı hedeflediklerini kaydeden Sadrettin Dai; “Piyasaya sunacağımız yeni ürünler ve mevcut üretimde yapılacak kapasite artışları bu büyümenin motoru olacak” dedi. Dai, uluslararası işbirlikleri Bıçakcılar’ın küresel marka olma modelinin temelini oluşturacağını vurguladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


sekiz + dokuz =