Havuz projemi tasarlarken çevreyi nasıl koruyabilirim?

Havuz projemi tasarlarken çevreyi nasıl koruyabilirim?

Çevre korumanın slogan olduğu bir dönemde, herkes mümkün olabildiğince çevre dostu olmak istiyor. Peki, yüzme havuzu konusunda ne yapmamız gerekiyor? Ekipman alma zamanı geldiğinde uyulması gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Fiyat, kalite ve ekolojik performans gibi..

Fiyat karşılığında aldığınız ürünün farkında olun. Eğer sistematik olarak en ucuz ürünleri seçerseniz, kalitesi düşük ve kısa ömürlü ürünler tercih etmiş olacaksınız. Unutmayın ki, bu yaklaşım ilgili ekipman tipine bağlı olarak size pahalıya mal olabilir. Örneğin, eğer ucuz bir skimmer ile ilgili sorununuz varsa başlangıçtaki küçük tasarruf sonunda büyük bir maliyetlere yol açabilir. Hatta bu durumu düzeltmek için havuz duvarını kırmanız gerekebilir. Bu durum diğer ekipmanlarınız için de geçerlidir. Dip emiş, aydınlatma vb. Bu mantık sadece havuz pompaları ve otomatik temizleyiciler gibi kolayca değiştirilebilen ekipmanlar için uygun olabilir. Her zaman üreticinin taahhüdündeki garantili ürünleri tercih edin. Bu size işlevsel kalite ve uzun ömürlülük konusunda güvence temin edecektir.
Alırken makul ölçüde daha pahalı, çalıştırması daha az maliyetli ve daha uzun ömürlü ekipmanlara yönelin. Değeri düşük ekipmanların yarattığı sorunları küçümsemeyin. Ucuz bir ürünün 3-4 kere değiştirilmesi çevreye de büyük zararlar vermektedir. Bu yüzden daha kalıcı ürünleri tercih edin. Yani kaliteli ürünlerin tercih edilmesi mali gerekçelerle seçilmek için uygun görünmüyor olabilir. Ancak bu ürünlerin seçilmesi sorumluluk gerektiren bir davranıştır.

Gürültüyü önleme önerilerimiz

Çevre her şeyden önce gelir, bizim yakın çevremiz! Bu konuda bizi etkileyen çeşitli kaygılardan biri gürültüdür. Nüfusun ortalama %54’ü için gürültü ana problemdir. Yapılan çalışmalarda günlük yaşamımızdaki stresin gürültü ile doğrudan bağlantılı olduğunu bilinmektedir. Havuz
kullanımı rahatlama ile eşanlamlı olduğu için, havuz ekipmanları tarafından oluşturulan gürültünün önemi büyüktür. Ses seviyesindeki +3db farkın algılanan sesi 2 katına çıkarmaya yeterli olacağını biliyor muydunuz? Gürültüyü tamamen kesemeyiz ama özenle seçilmiş ekipmanlarla önemli ölçüde ve birkaç basit önlem alarak azaltabiliriz. Önde gelen gürültü yaratıcı ekipman filtrasyon pompasıdır ve bir kaide üzerine monte edilmelidir.Pompaların titreşimleri önlenmelidir. Titreşimlerin yayılımı lastik kollu boru montajı ile daha sınırlı olabilir. Borulardaki gürültüyü ortadan kaldırmak için, dar açılı ve küçük çaplı borular kullanmamanızı öneririz. Başka bir gürültü kaynağı da ısı pompası fanıdır. Pompalar, açık havada monte edildiği taktirde akustik açıdan izole edilmesi oldukça zordur. Pompanın makine dairesi gibi kapalı bir alanda olması ve duvara yeterince uzakta olması gerekiyor. Duvarlar ekran görevi görerek sesin çarpmasıyla gürültüyü dağıtırlar.

Çevreyi korumak Hayward ® için yeni bir fikir değildir. 2006 yılında başlatılan, Doğal Hayward ® konsepti kaliteli yüzme havuzu ekipmanlarının tasarımı uzun yılların deneyimi sonucudur. Enerji, su ve ürün tüketimi ile uzun ömürlülük bakımından son derece katı kriterleri karşılayan ürünler geliştirilmesine özen gösterilmiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


yedi × dokuz =