Havuz ve SPA Yeni Ürünler

Havuz ve SPA Yeni Ürünler

Havuz – Sauna – SPA Yeni Ürünler / Mart 2016

 

trona

 

İTALYAN MALI LÜKS YÜZER KOLTUKLAR

Trona’nın tamamı İtalya’da üretilen modüler ev eşyaları orijinal tasarımlarıyla hem havuz içinde hem de havuz dışında kullanılabiliyor! Bu zarif koltuklar, yüzebilir malzemeden yapılmakla birlikte havuz dışında da muhteşem bir görünüme sahip. Modüler sistemi sayesinde koltuklar yüzer birer sandalyeye dönüşebilirken havuz veya plaj matları ise bir veya iki kişi için yüzer birer çift kişilik koltuğa dönüşebiliyor! Trona ayrıca tüm ailenin keyfini düşündüğü için “bebek koltuğu” versiyonu da sunuyor. Yüzme havuzunda içkinizin tadını çıkartmak mı istiyorsunuz? Trona serisi zarif, sağlam ve yüzer bir masa da sunuyor.

 

POOLBIKING

POOLBIKING HAVUZ BİSİKLETLERİ İLE FARKLI BİR WELLNESS DENEYİMİ ŞİMDİ TÜRKİYE’DE!

Günümüz mevcut yaşam şekli tüm motor sistemi-mizin fonksiyonlarını değiştirdi. Poolbiking yanlış hareket alışkanlıklarına karşı, kalp damar hastalıklarına karşı ve günlük hayatta oluşan kas dengesizliğine karşı mükemmel bir alet. Kalori tüketimi saatte 800 kaloriden yüksek.

Bilindiği üzere, suyun kaldırma kuvveti vücut ağırlığını hissettirmediğinden duruş (postural) rahatsızlıklarının tedavisinde çok faydalı. Poolbiking bu prensipten yola çıkarak tasarlanmış harika bir ürün. Havuzda ve denizde kullanılabilen birçok modeli mevcut. Poolbiking One 2.0 en temel modeli. Barselona yapımı tasarım, rahatlık ve performans bir arada. Kullanım kolaylığı ve FPR (Tüm artan mukavemet) teknolojisi sayesinde değişken mukavemet kalitesine sahip. Fitness merkezleri, rehabilitasyon merkezleri, sağlık merkezleri, oteller ve futbol kulüpleri gibi değişik sektörlerden çok sayıda uzmanın tercihi. Uzman gözetiminde travma sonrası tedavi gibi farklı alanlarda da kullanılıyor.

solar-dus

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELDE ETTİĞİNİZ SICAK BİR DUŞUN KEYFİNİ ÇIKARIN

CRM Solar Duşlar ile güneş enerjisinden faydalanılarak sıcak su üretiliyor. Güneş kollektörü sayesinde duş suyu 60°C’ye kadar ısıtılabilir. Gün boyunca kullanılabilir ve su sürekli olarak yenilenir. Diğer solar duşların aksine az güneşli veya kapalı günlerde kullanılabilir.

Açık hava için (bahçe, yüzme havuzu vesaire) tasarlanan solar duşların herhangi bir enerji maliyeti bulunmuyor, ürünler elektriğe ihtiyaç duymuyor. Kullanıcılara enerji tasarrufu sağlıyor. Yüksek kaliteli malzemeden üretilmiş. Güneş kollektörü antikorozif işlem görmüş alüminyumdan yapılmış. Ürünün farklı ön panel seçenekleri mevcut. Ayak musluğu seçenekleri ile birlikte 30L, 40L ve 60L kapasiteli farklı modelleri bulunuyor. Ayrıca zaman kontrollü modelleri de mevcut. Ön paneli modeline göre galvanize çelik veya AISI 304 paslanmaz çelik olarak üretilmiş olup patentli bir ürün. -15°C’ye kadar düşük sıcaklıkta donmaya ve 10 bar basınca karşı dayanıklı, kireçten etkilenmeyen, oynar duş başlıkları mevcut.

certikin

CERTİKİN’İN ÇIĞIR AÇAN YENİ ÜRÜNÜ FİLTRELEMEYİ 21. YÜZYILA TAŞIYOR

OC-1 Filtration Media ürünü geleneksel yöntemin aksine henüz kurulum aşamasındayken çalışmaya başlıyor. İngiliz üretimi olan bu filtreleme sistemi bazı istisnai faydalar sunuyor. Kum veya cam gibi genellikle kullanılmakta olan filtreleme sistemleri yerine OC-1 Filtration Media kullanıldığında filtreleme sistemlerindeki hidrolik yük kaybının önüne geçmek mümkün hale geliyor. Ayrıca birikinti tuzaklamasının önemi olmaksızın, bu cihazla sürekli akış altında filtreleme yapmak mümkün. En çarpıcı olan özellik ise cihaz ister küçük bir pompayla, ister değişken hızlı pompayla isterse de kontrolörle çalışsın, filtreleme esnasında kayda değer ölçüde enerji tasarrufu sağlanıyor.

Certikin’in Satış Müdürü Steve Nelson “Certikin için bu çok heyecan verici bir lansman zira OC-1’in eşsiz faydaları sayesinde bu ürün için devasa bir talep olacağını öngörüyoruz,” diyor.

Certikin’in Uluslararası İşletme Müdürü Jon Maskell ise “Filtreleme medyası artık hali hazırda ürün içinde bulunabileceğinden ötürü, OC-1’i tüm dünyaya ihrac etme konusunda son derece heyecanlıyız. Bu sadece ulaştırma maliyetlerini kısmakla kalmayıp, zaman ve saha satış eforundan da tasarruf anlamına geliyor. Havuz pazarı bir süredir enerji verimliliği yüksek ‘yeşil’ ürünlere yönelmekteydi ve OC-1 bu trende mükemmel uyum sağlıyor,” diye ekliyor.

OC-1 filtreleme ortamı tüm uluslararası standartlara uyumlu. Ürün ömrünü tamamladığında geri dönüşüme sokulabiliyor ve 6-12 ay içinde kendi maliyetini çıkartıyor. OC-1 bağımsız bir ölçüm merkezi olarak İngiltere Cranfield Üniversitesi tarafından da test edilmiş durumda.

OC-1’in sağladığı kilit faydalar arasında şunlar sayılıyor: Enerji tüketimini azaltması. OC-1, filtreleme ortamı kirlense bile sürekli sabit akış oranlarına sahip. Sabit akış demek pompaların düşük hızlarda çalıştırılabilmesi demek ve bu da enerji tasarrufu anlamına geliyor. Kum veya cama kıyasla 20 kat daha fazla birikinti kapasitesi sunuyor. Geri yıkama gereksiniminin düşmesi ve daha etkili bir geri yıkama. Su tüketimini, kimyasal kullanımını ve ısınmayı azaltıyor. Yeni kurulumlarda yeniden başlatma için geri yıkamaya gerek kalmıyor. Filtre içinde bile kargolanabiliyor, taşıması kolay ve kurulumu hızlı ve basit. Daha az bakım maliyeti. Kuma kıyasla daha uzun süre dayanıyor, sistemdeki basıncı azaltıyor ve ekipman ömrünü uzatıyor. Tüm kurulumlara uygun. Yerel, ticari, dış mekân, iç mekân, yeni kurulum veya hali hazırdaki filtre tiplerinin tamamına uyumlu.

 

SPA yeni ürünler- aquavia

 

AQUAVIA’DAN ÖZEL TASARIM JAKUZİ CUBE HOT TUB

Aquavia, orijinal bir tasarıma ve güçlü çizgilere sahip zarif bir spa yeni ürünü olan yeni Cube Hot Tub jakuzisini tanıttı. Jakuzi, 4 kişinin rahat edebileceği şekilde tasarlandı. EcoSpa ürün ailesine dahil olan jakuzi daha az enerji tüketimi için çiftli izolasyon teknolojisi kullanılarak geliştirildi. Harici ışıklandırma sistemi kurulu olan beyaz Solid Surface verisyonu ve Walnut veya Anthracite Grey adını alan gri versiyonuyla satışa sunuluyor.

Cube Hot Tube’da spa’nın tüm kenarı boyunca uzanan ve maksimum konfor sağlayan baş dayanağı ve kullanıcıların favori içkilerini soğuk tutmalarını sağlayan bir buz kovası mevcut. Opsiyonel olarak 4 çevresel ve 1 bas hoparlöründen oluşan bluetooth ses sistemi de eklenebiliyor ve böylece kullanıcılar rahatlama seansları sırasında mükemmel bir ses deneyimiyle favori müziklerini dinleyebiliyorlar. Bu özelliklere ek olarak 5 renkli LED ışıklandırmaya sahip bir aydınlatma sistemi var. Gece kullanımında bu aydınlatma sistemiyle birlikte su yüzeyi tamamen yumuşak renklerle kaplanarak kromoterapinin doğal faydalarından yararlanmayı olanaklı hale getiriyor.

SPA yeni ürünler-aquavia-wave

KOMPLE HİDROMASAJ DEVRESİNE SAHİP YENİ JAKUZİ MODELLERİ WAVE VE SUNSET

Aquavia Spa’nın Exclusive serisine dahil olan Wave modeli, beyaz ve sağlam bir yüzey ile Enigma HPL renklendirmeye sahip. Kabin içinde kurulu ışıklandırma ve modern tasarımı, jakuziye dekoratif bir özellik (Pure Line Işıklandırma opsiyonuyla birlikte) katıyor. Diğer model olan Sunset ise firmanın Premium ürün serisine dahil edilmiş. Vidasız kabine sahip olan bu model özel bir dış tasarım ve 3 farklı renk seçimiyle geliyor. Bu jakuzide ayrıca paslanmaz çelik bir tutacak da yer alıyor. Jakuzinin iç tasarımında kullanıcılara maksimum mobilite sunulması planlanmış. Yumuşak hatlara sahip bu jakuzi farklı küvet derinlikleri sunuyor.Böylece kullanıcılar jakuziye girdiklerinde ister oturuyor ister uzanıyorlar. Her iki modelin içindeyse temel olarak aynı ergonomik ve hidromasaj özellikleri yer alıyor; geniş bir kullanım alanı ve 6 farklı pozisyonda masaj seçeneği.

Özel opsiyonlar

Yeni Sunset modeli profesyonel bir masaj opsiyonuyla geliyor. Esnek Masaj adını alan bu masaj serisi jakuzinin koltuklarından yalnızca birinde mevcut ve bu koltuğa geçen kullanıcı, sırt ve bacaklara özel bir jetle gönderilen suyun oluşturduğu profesyonel masaj opsiyonundan faydalanabiliyor. Bu masaj koltuğuna oturan kullanıcı önceden ayarlı 10 farklı program arasından seçim yaparak jet hızını da ayarlayabiliyor.

heatsavr

HEATSAVR GAZ VE ELEKTRİK KULLANIMINI KAYDA DEĞER ÖLÇÜDE AZALTIYOR

HEATSAVR sıvı havuz örtüsü, 2013 yılı Ağustos ayında gerçekleşen kurulumunun ardından İskoçya’daki Deer Park Golf and Country Club’ın gaz ve elektrik kullanımını %25 oranında azaltma hedefini tutturmasına yardımcı oldu. Söz konusu golf kulübü, daha önceleri geleneksel bir havuz örtüsü kullanmaktaydı ancak havuz oval bir yapıda olduğu için ısı ve nem kaçakları dolayısıyla bu örtü verimli bulunmuyordu. Heatsavr havuz yüzeyi üzerinde görünmez bir tek katlı örtü oluşturuyor. Böylece yüzeyde herhangi bir kesinti olmadığı için ısı ve nem kaçaklarını önlüyor. Heatsavr’ın sıvı yapısı sayesinde, aktif kullanım olmayan dönemlerde veya geceleri havuz örtüsü serme ve kaldırma işlemlerine gerek kalmadığından, kulüpteki işgücü kullanımı da azalmış oldu. Ek bir fayda olarak, artık buharlaşma şikayeti de almadıkları belirtiliyor. Heatsavr sıvı havuz örtüsü, kimyasal distribütörlük alanında global ölçekte lider firmalardan birisi olan Brenntag UK & Ireland tarafından satılıyor. Brenntag şu an Fransa, İtalya ve Almanya’da dağıtımcı ağını genişleterek Heatsavr’ın sağladığı faydaları daha geniş ölçüde tanıtmaya çalışıyor.

 

FILBUR ECO3-300 RETROFİT YEDEK KARTUŞ SETİ

FILBUR Manufacturing, bayilere ve son kullanıcılara System:3 yedek kartuşlarına bir alternatif sunmak üzere Pentair System:3 için yeni ECO3-300 Retrofit Yedek Kartuş Setini piyasaya sürdü. FILBUR, System:3 ev ürünlerine patentli, döküm bir çıkış borusu ekleyerek kendi Dirt Matser teknolojisine sahip eşsiz bir çiftli kartuş konfigürasyonu sunuyor.

SPA yeni ürünler-filbur

YENİ TASARIMLI SOĞUK DUŞ HAVUZU

 

 

aquarite-1

 

aquarite

Aquanale 2015’teki firmalardan Riviera Pool, yeni soğuk duş havuzu temalı ve Ice Cube (Buz Küpü) isimli havuzunu tanıttı. Düz çizgilere ve oldukça sade bir tasarıma, kare ve minimalist forma sahip bu yeni havuz modern sauna ortamlarına mükemmel uyum sağlıyor. Havuzun etrafındaki taşın kanalı, temizlemesi son derece kolay olan ve akrilik camdan yapılma transparan bir ızgaraya sahip. Mavi sualtı LED ışıklandırması orijinal bir ambiyans sağlarken cam duvarları ise suyun sanki bir buz tabakasıymış gibi durmasına yol açıyor. İstenilen etki bu havuzda tamamen yaratılmış durumda! Tüm Riviera Pool saunaları gibi Ice Cube da epoksi akrilattan yapılma ve etrafları doğal taş bezeli. Akrilik cam ile yapılan buz kütleleriyse estetik bir son dokunuş sağlıyor.

Bu özelliklere ek olarak Cube Hot Tube’de 5 renkli LED ışıklandırmaya sahip ve atmosferi daha da rahatlatıcı hale getiren bir aydınlatma sistemi vardır. Gece kullanımında bu aydınlatma sistemiyle birlikte su yüzeyi tamamen yumuşak renklerle kaplanarak kromoterapinin doğal faydalarından yararlanmayı olanaklı hale getirir. Solid Surface versiyonunda ayrıca, jakuzinin içindeki renk sekansıyla senkronize olan harici ışıklandırma da bulunur.

 

INTER-FAB VİNİL HAVUZ ASTARI BAĞLANTISI

Inter-Fab, havuz profesyonellerinin vinil astarlı bir havuza havuz masası ve banklarını kolayca eklemesini sağlayan vinil havuz astarı bağlantısını piyasaya sunuyor.

Güneşlenme sergeni, bronzlaşma resifleri ve sığ kenarlara monte etmek için ideal olan bu bağlantı vinil astarlı havuz sahiplerinin bronzlaşma resifinde bir masaya ya da bar sandalyeleri olan bir yüzer masaya sahip olmasını kolaylaştırıyor. Masalar 40 ve 75 cm. ölçülerinde yuvarlak formda (75 cm. olanın bardak tutacağı da mevcut) ve 10 farklı renk seçeneğiyle geliyor ve bahçe dekorundaki son modalara uygun olarak yedi granit astar ve üç düz renk seçeneği mevcut. www.interfab.com

 

5’i 1 YERDE ÇOKLU HAVUZ TEST CİHAZI): KESİN DOĞRULUKTA HAVUZ SUYU ANALİZİ

Sağlıklı bir banyo ve mahremiyet içinde yüzme keyfini garanti eden en temel şeylerden birisi, kesin doğrulukta su analizi ile derinlemesine atık su yönetimi yapabilmektir. Değişik parametreler farklı test metotları gerektirir ve 5 in 1 Multi Pooltester beş farklı parametreyi tek bir kit altında toplayabilmektedir. Bu kompakt ve elde taşınabilen cihaz, farklı testler gerçekleştirebilmek için sezgisel bir kullanıcı ara yüzü içerir. Bu cihazla ölçülebilen parametreler arasında serbest aktif klor (0.1-3.0 mg/l), pH değeri (6.8-8.2), siyanürik asit/stabilizör (20-200 mg/l), alkalilik-m/karbonat sertliği (20-800 mg/l CaCO3), ve kalsiyum sertliği (20-800 mg/l CaCO3) yer alıyor.

 

 

pooltester

 

 

cmp

CMP’DEN YENİ LED AYDINLATMA ÜRÜNÜ BRILLIANT WONDERS

CMP’nin yeni 1.5 inçlik LED aydınlatmaya sahip Brilliant Wonders ürünü. Bu ürünün yüksek performansı ve sade tasarımı tüm 1.5 inçlik havuz yuvalarına uygun ve çeyrek dönüşle birlikte yerine kilitlenerek sektördeki ilk kolay servis verebilen IP68 hızlı tak-çıkar LED aydınlatma ürünü olma özelliğini taşıyor. Cree LED’ler aydınlatma, enerji tasarrufu ve ürün ömrü konusunda muhteşem bir denge sağlıyor. Üründe kurulu olarak gelen CMP Smart Sync senkronizasyon teknolojisiyse kullanıcıların ana havuz tedarikçisi ve ekipman sağlayıcılarından (OEM) aldıkları ürünlerle kolaylıkla aydınlatma ve kontrol senkronizasyonu sağlamalarına olanak tanıyor.

DAHA DA VERİMLİ LED PROJEKTÖRLER

LED projektör alanının öncülerinden olan CCEI, 10 yılı aşkın bir süredir LED teknolojisini temel alan projektörler üretiyor. Fransız üretim firması, Avrupa pazarındaki havuz kurulumlarının büyük bir çoğunluğuna uyumlu (PAR56 spotu, inlet nozzle, oyuksuz havuzlar vs…) olacak şekilde geniş bir yelpazede projektör imalatı ve sunumu gerçekleştiriyor. Bu teknoloji enerji tüketimini hatırı sayılır ölçüde azalttığı gibi ışıklandırma sisteminin ömrünü de uzatıyor.

CCEI, ürün gamında beyaz (sıcak veya soğuk) veya çoklu renklerde (4 milyara kadar renk desteği) birkaç tipte ışıklandırma sunuyor.

Çok renkli ışıklar için şirket, kullanıcıların projektör rengini uzaktan ayarlayabilmesini sağlayan çözümler de üretiyor. Bu çözümler giderek daha sezgisel hale gelmekte ve böylece tercih ettiğiniz renkleri akıllı telefon uygulaması ile seçmeniz veya yüzme havuzunuzu aydınlatmak için önceden programlanmış renk yelpazesini kullanmanız mümkün hale geliyor. Üstelik bu yeniliklerin hepsi kullanıcı dostu bir yaklaşımla sunuluyor ve tek gereken 2 kablo oluyor. Ne olduğu anlaşılmaz bir yığın detayın içinde kaybolmuyorsunuz.

 

 

ccei

 

 

electro

ELECRO’DAN ÇEŞİTLİ ÜRÜN TANITIMLARI

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Elecro üç yenilikçi ürün tanıtımı gerçekleştirdi: Quantum, Spectrum Hybrid ve Thermecro solar ısıtıcı.
Spectrum Hybrid adlı ürün, UV dezenfekte işleminin tüm faydalarından yararlanırken bunu titanyum reaksiyon haznesi ve hidroksil radikaller ile kombine ederek ‘sadece bir ampul kadar enerji sarfiyatıyla’ suda bulunan bakteriler, virüsler, kloraminler ve patojenler gibi zararlı mikroorganizmaların yok edilmesini sağlıyor.
Quantum ürünüyse tamamen test edilip onaylanmış bir biçimde foto katalitik oksidasyon ve nano kristal teknolojisi gibi heyecan uyandıran yeni temizleme yöntemlerini kullanıyor.
ThermecroSolar ürünü ise benzersiz bir biçimde adapte edilen tahliye edilmiş tüp teknolojisini kullanan bir ısıtıcı. Ürün, radyasyonu absorbe ederken güneş ışığını yönlendirmekle kalmıyor ve tüm sıcaklıklarda ve hava koşullarında sıfır ısı kaybıyla çalışıyor. Topladığı solar radyasyonun %92’isini sıcak suya dönüştürüyor.

 

Aquastar-air

HEPSİ BİR ARADA AKILLI HAVUZ VE EV ÇÖZÜMLERİ: LOXONE AQUASTAR AIR SAYESİNDE HAVUZ BAKIMI AKILLI EVLERİN BİR “PARÇASINA” DÖNÜŞÜYOR

Manuel havuz teknolojisi ile donatılmış havuzlar, temiz suda yüzme keyfini garanti etmek istiyorsanız, genellikle pek çok işi de beraberinde getirir. Bu işlerin pek çoğu da manuel olarak yapılması gereken işlerdir. Ancak Avusturyalı iki firma bu alanda güçlerini birleştirerek “otomatik havuz kontrolü” adını verdikleri bir konsept ile bu duruma son verme iddiasındalar. Komple havuz çözümlerinde lider tedarikçi firmalardan birisi olan Peraqua ile Akıllı Ev tasarımında lider firmalardan Loxone’un geliştirdiği konseptte, teknolojinin en ileri noktasında tam otomatik 6 yönlü geri yıkama valfleri kullanılıyor. Bu yenilikçi tasarımla birlikte havuzların otomatik ve akıllı kontrol ve taklipleri yapılabiliyor.

Loxone Aquastar Air’in sunduğu bu konforun yanında, en önemli faydalarından birisiyse kullanıcılarına zaman tasarrufu sağlıyor olması. Peraqua Professional Water Products GmbH firması genel müdürü Wolfgang Irndorfer “Burada son derece yeni bir inovasyondan söz ediyoruz. Pazarda otomatik geri yıkama valf pozisyonları zaten bulunuyor. Ancak bunlar filtre, geri yıkama, durulama ve devirdaim gibi motor kumandalı valf pozisyonları ile sınırlı. Loxone Aquastar Air ise bir adım öteye geçiyor ve ‘Akıllı Havuz-Ev Kontrol’ sistemlerinde geleceği inşa ediyor. Bu yenilikçi sistemler sayesinde Peraqua tarafından pazara sunulan sualtı ışıklandırmaları, akıllı ısı pompaları, tuz elektroliz üniteleri ve daha pek çok bileşen akıllı bir biçimde uzaktan kontrol edilebilir hale geliyor,” diyor.

Loxone AquaStar Air sayesinde havuz bakımı Akıllı Evlerin bir “parçasına” dönüşüyor. Geri yıkama valfi aynı zamanda Loxone Air kablosuz teknolojisiyle birlikte Loxone Smart ev çözümlerine de entegre edilebiliyor. AquaStar Air, su kalitesi bakımından jet akışına, havuz örtüsünden havuz aydınlatmasına kadar bir havuzdaki tüm işleri otomatik olarak yapmasının yanında hata raporları da gönderebiliyor.

Bu karmaşık ve normalde manuel olarak gerçekleştirilen temizleme süreçlerinin otomasyonunu Loxone Ceo’su Martin Öller şu cümleyle özetliyor: “Bizim akıllı ev sistemimizi kullanarak havuzunuz kendi duşunu kendisi alıyor.” Filtre, geri yıkama, durulama ve devir daim işlemleri elbette akıllı telefonunuz aracılığıyla uzaktan da yönetilebiliyor ve istenildiği zaman devreye alınabiliyor.

HAVUZ SUYU ANALİZİ İÇİN MİNİ PAKETTE 3 HAZNELİ TEST KİTİ

Bu test kitinin farklı versiyonları, klor-pH’ı, brom-pH’ı, aktif oksijen-pH’ı veya biguanit (PHMB)-pH’ı gibi değişik parametre kombinasyonlarını analiz etmeye imkân tanıyor. Test kiti içinde her birisi 20 testte kullanılabilen belirteç tabletleri ve el kitapçığı yer alıyor. Test kiti, her şeyin açıkça görülebildiği ve her an kullanıma hazır olmasının sağlandığı transparan mini paketler halinde satışa sunuluyor. Kullanması oldukça pratik. Havuz suyunu kontrol etme ve sorunları hızla belirleme konusunda işinizi epey kolaylaştırıyor.

espa

FREKANS GÜÇLENDİRİCİLİ SILEN PLUS HAVUZ POMPASI

Silen Plus, ESPA firmasının “Evopool” adı verilen teknolojiye sahip ilk havuz pompası ürünü. Bu ürünün ana karakteristik özellikleri arasında inanılmaz su ve enerji tasarruf düzeyleri gösteriliyor. Silen Plus’ta kurulum yapılan yere göre hızını adapte etmesini sağlayan bir frekans güçlendirici bulunuyor. Bu sayede pompa, geri yıkama esnasında mümkün olan maksiumum su ve enerji tasarrufu sağlıyor. Üründe ayrıca yüzme havuzunun filtrasyon ekipmanın kullanımını ve otomasyonunu kolaylaştıran Evopool Kontrol Sistemi teknolojisi de bulunuyor. Çok girişli valf aracılığıyla veya kendi adını taşıyan akıllı telefon uygulaması ile ayarlanabiliyor. Silen Plus ayrıca başlangıç ve durdurma saati olarak işlev gören ve bu sayede harici programlamayı gereksiz hale getiren dahili bir saate de sahip. Ürünün nasıl çalıştığını daha iyi anlamak isterseniz YouTube kanalındaki bir dizi videoya göz atabilirsiniz.

Silen Plus’ta yer alan en yeni özelliklerden birisi de filtrenin kirliliğini kontrol eden ve doygunluk seviyesine ulaşıldığında bir temizleme döngüsü (Backwash Plus) uyarısı yapan Filterwatch Plus sistemi. Bu fonksiyon aynı zamanda fitreleme hızını sabit tutabilmek için pompa parametrelerini de değiştirebiliyor.

pahlenPAHLÉN FİRMASI MİNİMASTER ÜRÜN AİLESİNE pH ve REDOX ÖZELLİKLİ YENİ BİR MODEL EKLEDİ

İsveçli havuz ekipmanları üreticisi Pahlén, pH/Redox özellikli yeni MiniMaster ürününü tanıttı. Bu yeni ürün, su kalitesini sürekli olarak takip edebilmenizi ve yüzme havuzunuzdaki kimyasal dozunu otomatik olarak ayarlayabilmeyi sağalayan akıllı bir ölçüm birimine sahip. MiniMaster, birbirinden bağımsız iki elektrot yardımıyla havuz suyundaki Redox ve pH seviyelerini ölçüp kontrol ediyor. Yapılan ölçümler renkli LED ışıklandırması olan ve kolay görüntülenme sağlayan bir elektronik panel üzerinde gösteriliyor. Ekrandaki yeşil ışık, kristal berraklığında suya sahip mükemmel su dengesinde bir havuzu işaret ediyor. MiniMaster aynı zamanda havuz suyu arıtma sistemine bağlı olarak çalışıyor; kalibrasyon ve kullanımı son derece kolay. İleri düzey ve akıllı bir MiniMaster tüm özel havuz çeşitlerine uygun. pH ve Redox özelliği olan MiniMaster çevre dostu, maliyet efektif ve dertsiz bir havuz sahipliği hedefleyen Pahlén Havuz Sistemleri ürün ailesinin yeni bir ürünü. Pahlén’in Pazarlama Müdürü Gunnar Samuelsson “Bu yeni ürünle birlikte tüm özel havuzların ihtiyaçlarını karşılamış oluyoruz,” diyor. Pahlén, 1967 yılından beri yüzme havuzu ürünleri imal edip satıyor. Pahlén ürünlerinin %70’i 50’den fazla ülkeye ihraç ediliyor.

TAM DİZİLİ GÜVENİLİR HAVUZ VE SPA TEST ÇUBUKLARI

LaMotte test çubuğu dizisi, tüm havuz ve spa parametreleri için test gereksinimlerini karşılamaktadır. Klor (serbest ve toplam), brom, alkalilik, pH, toplam setlik ve siyanürik asit değerlerinin yanında sodyum klorit ve fosfat gibi özelleşmiş parametreleri de bu test çubukları ile ölçülebilir. Bu test çubuklarının kullanıcıları kararlı bir renk gösterimi, hızlı ve anında sonuç alma gibi imkanlardan faydalanabiliyorlar.

oaseOASE’DEN PVC VE POLİKARBONAT ÇITALAR

OASE firması, havuz örtüsü sektöründe pazara sunduğu normal PVC çıtalara ek olarak son 10 yıldır 30’dan fazla ülkede yüksek kalite polikarbonat çıta da ihraç ediyor. Bu çıtalar 60 mm standart profilde, 83 mm anti-alg destekli profilde ve 63 mm anti-alg lüks profilde olmak üzere 3 farklı tipte pazara sunuluyor ve UV ışınlarına karşı ekstra dayanıklı materyalden üretiliyor.

Solar Version ürün gamında şu modeller sunuluyor: Vived Aqua (mavi), Garden Green, (yeşil), Crystal Clear (transparan) ve Silver (gümüşi görünümlü). The Oase Deluxe serisi ürünler 83 mm genişliğe ve 16 mm kalınlığa sahip anti-alg solar çıtalar olarak karşımıza çıkıyor.

oxymaticEKOLOJİK DEZENFEKSİYON VE UZAKTAN HAVUZ YÖNETİMİ

OXYMATIC Smart akıllı sistemleri havuz suyunun klor, tuz veya diğer kimyasal oksidanlar olmadan ekolojik olarak arındırılmasını sağlıyor ve dolayısıyla hem çevreyi hem de yüzücü sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Hydrover’ın %100 ekolojik dezenfeksiyon sistemi, tüm dünyada pek çok kurumda kullanılan uluslararası patentli ABOT (Gelişmiş Bipolar Oksidasyon Teknolojisi) teknolojisi aracılığıyla hem çevreyi hem de insan sağlığını koruyor. Bu dezenfeksiyon sisteminin bir diğer önemli avantajıysa su kullanımı, klor, kimyasal ve enerji tüketimlerinde devasa bir tasarruf sağlanabilmesi.Sistem, 10 inçlik dokunmatik ekrana ve bir önceki modele göre pek çok gelişmiş özellik barındıran tamamen yenilenmiş bir tasarıma sahip. Oxymatic Smart ayrıca havuzdaki su ve bakır düzeylerini ve iletkenliğini takip edip yönetme ve otomatik su yumuşatma sistemini devreye alma özelliklerine de sahip. Dahası, bu sistem havuzların iPhone, Android ve PC uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlardan uzaktan yönetilmesine de imkân sağlıyor.

Bu yenilikçi entegre uzaktan yönetim formu, tüm havuz süreçlerini (pH seviyesi, su devir daimi, filtreleme, dezenfeksiyon, enerji tasarrufu, ısıtma, ışıklandırma vb…) optimize hale getirip havuz sahiplerinin su parametrelerini gerçek zamanlı olarak görüp müdahale edebilmelerini sağlıyor.

itsINDUSTRIAL TEST SYSTEMS EUROPE, (ITS) EXACT IDIP® UYGULAMASINA BAZI EKLENTİLER AÇIKLADI

ITS Europe, akıllı cihaz uygulamasına otomatik hesaplama eklentisi getirdiğini duyurdu. Langelier Doygunluk İndeksi (LSI) ve Magnezyum Sertliği hesaplamaları artık bu cihazla yapılabiliyor. eXact iDip® Photometer System™’in beyni olarak akıllı cihazlar kullanıldığında sınırsız eklenti ve güncelleştirme de mümkün hale geliyor. Bu güncelleştirmelerin en yenisi, LSI ve Magnezyum Sertliğini kolayca tespit etmelerine olanak sağlıyor. Cihaz, kullanıcı tarafından toplanan veriyi yorumlayacak, istenilen tüm değerleri hesaplayacak ve hesaplama sonuçlarını hem cihaz üzerine hem de uygulama içinde gösterecek. Bu teknoloji öncesinde, havuz suyu güvenliği için LSI indeksini kullananlar her bir testi gerçekleştirip sonrasında bir dizi hesaplama yaparak LSI değerlerini elde etmek zorunda kalıyorlardı. Şimdi ise eXact iDip® bu işlemleri kullanıcı yerine çok daha hızlı ve kolayca gerçekleştirebiliyor. eXact iDip® fotometre cihazı uygulama ile kablosuz olarak iletişim kurabildiği ve yazılım güncelleştirmeleri de cihaza otomatik olarak yüklendiği için kullanıcıların cihazı bir üst modele yükseltme zorunlulukları da bulunmuyor.

yeni-ürünler-ahsap-tugla

TÜRK MALI KATLANABİLİR AHŞAP TUĞLA ULUSLARARASI BULUŞ FUARI’NDA

Tıp eğitimi alan tasarımcı Adem Arıbaş’ın “diz eklemi çapraz bağlarını” ilham alarak tasarım danışmanı Gürçağ Özler ile birlikte Hobi Endüstriyel Tasarım bünyesinde geliştirdikleri dünyanın ilk ve tek katlanabilir ahşap tuğlası ‘’Brick B’’, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Uluslararası Buluş Fuarı’nda görücüye çıktı. Alet-edavat, yapıştırıcı gerektirmeden katlanabilir ahşap tuğlalarla başta ev olmak üzere masa, yatak, köpek kulübesi gibi birçok eşya tasarlanabiliyor.

Fuarla birlikte uluslararası yatırımcıların karşısına çıkan Türk malı katlanabilir ahşap tuğla; inşaat, iç mimari, dekorasyon ve fuar sektöründe önemli gelişmeleri de beraberinde getirecek.

Güvenilirliği en önemli özelliklerinden biri olan ve yatırımcıların dikkatini çeken katlanabilir ahşap tuğla aynı zamanda yaşayan bir ürün. Çünkü tasarımlarında değişiklikler yapılabiliyor, aynı ürün başka gereksinimler için tekrar tekrar kullanılabiliyor.

Ustasız 10 Günde Ev!

Tasarımcı Adem Arıbaş katlanabilir ahşap tuğlanın inşaat sektörüne ve iç mimariye sayısız avantajlar sağlayacağını söyledi: “Katlanabilir ahşap tuğlanın yeryüzünde bir benzeri yok! Katlanabiliyor, tekrar tekrar kurulabiliyor. Molozu olmayan tek yapı malzemesi. Katlanabilir ahşap tuğla ile hiçbir ağır makina ve hatta iskele kullanılmadan 60 metrekarelik bir ev sıfırdan 4 kişi ile 10 günde yapılabiliyor. İstenildiğinde evin metrekaresi katlanabilir ahşap tuğlalarla büyütülebiliyor. Yani Brick B, hem yaşayan hem gelişen hem de canlı bir ürün. Nakliye hasarı sıfır. 4 kat küçülebilir olması da nakliye, depolama ve bir yerden bir yere aktarmada önemli kolaylıklar sağlıyor.

Yüzde yüz geri dönüşümlü ve sürdürülebilir olmasıyla da gerçek bir çevre dostu. Tüm bu özellikleri de Brick B’nin tercih edilmesinde önemli rol oynuyor.’’

yeni-ürünler-S5P2R

YEREL HAVUZLAR İÇİN YÜKSEK ENERJİ TASARRUFLARI

S5P2R™ VS pompası, değişen hız pompası teknolojisi sayesinde cazip fiyatlarla yerel havuzlara kayda değer enerji tasarrufu getiriyor.

Bu yeni su pompaları düşük hızlarda fısıltı sessizliğinde çalışırken bir yandan havuzunuzu kristal berraklığında ve temizliğinde tutmanızı sağlarken bir yandan da %70’e varan oranda enerji tasarrufu yapmanıza olanak tanıyor. Bu pompada kullanılan değişken hız teknolojisi Pentair tarafından geliştirildi ve ilk olarak yüzme havuzlarına 10 yıldan daha uzun bir süre önce tanıtıldı.

Bu yeni pompa, aynı zamanda Birleşik Krallık’ta yüzme havuzlarında en popüler olan Sta-Rite 5P2R™’ye doğrudan veliaht olarak sunuluyor. Kurulumu ve ayarlanması kolay olmak üzerine tasarlanan bu pompa, sade ve sezgisel ara yüzüyle programlama ve operasyonu son derece hızlı hale getiriyor. Pompanın paslanmaz çelik kelepçeleriyse hızlı ve basit bir servis vaat ediyor.

Tuzlu suya dayanıklı bu pompa, zaman ayarlı 4 programlanabilir hız seçeneğine sahip ve standart bir havuz saatiyle kontrol edilebiliyor. Bu yeni ürünün heyecan verici ekstra özelliklerinden birisiyse; havuz örtüsü, ısı pompası, temizleyici, fıskiye ve hatta acil durdurma butonu gibi farklı 4 harici uygulamanın doğrudan pompaya bağlanabilmesi ve böylece hem enerji tasarrufunu hem de konforu maksimize edecek özel bir hız seçimi yapılabilmesi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


dört − = iki