Dünyanın En Derin Havuzu

Dünyanın En Derin Havuzu

DÜNYANIN EN DERİN HAVUZU – “Derin Haz”

Y-40 Derin Haz gibi sıra dışı isme sahip bir yüzme havuzu “dünyanın en derin havuzu” olarak Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girdi. “Derin Haz” İtalya’daki küçük Montegrotto Terme mıntıkasındaki Hotel Millepini Terme’de yer alıyor.

Meşhur mimar Emauele Boaretto’nun parlak fikri olan Derin Haz 2014 Haziran’ında açıldı. Kapalı havuz dudak uçuklatacak şekilde yaklaşık 14 katlı bir binanın yüksekliğinde, yani 40 metre derinlikte, 4300 metreküp su tutuyor ve 32°C sıcaklığa kadar ısıtılıyor. Akrilik bir su altı yürüyüş yoluna, mağaralara, platformlara ve gözleme pencerelerine sahip ve İtalya’da ufak bir kasaba olan Montegrotto Terme’deki Hotel Millepini Terme’de yer alıyor.
Havuz keyfi dalışlar, dalış eğitimi ve fotoğraf çekimleri için tasarlanmış. Özel mağaraları, resifleri ve ıslanmak istemeyen seyirciler için sualtı cam izleme panelleri bile var. Havuzdaki aktiviteler arasında tüplü dalış, serbest dalış, aqua fitness, watsu, hidrokinezi terapisi ve hamile kadınlar için özel etkinlikler yer alıyor. Y-40 Derin Haz Brüksel, Belçika’da yer alan ve dibine ulaşmak için 34 metre inmek gereken Nemo 33’ün rekorunu kırıyor.

En-Derin-Havuz-1

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


altı − üç =