Doğal Jeotermal Enerji 2015 Semineri

Doğal Jeotermal Enerji 2015 Semineri

‘’DOĞAL JEOTERMAL ENERJİ SİSTEMLERİ BU YILKİ SEMİNERİNİ 10-11-12 KASIM TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRDİ!

Toprak, hava ve su kaynaklı ısı pompalarında dünya lideri Nibe’nin Türkiye distribütörü Doğal Jeotermal Enerji Sistemleri’nin kurucularından ve yöneticisi olan H. Emin Ergüven, üç gün süren teknik eğitim ve seminerleri hakkında bilgi verdi ve 2016 yılının kendileri için öneminden bahsetti.

Ergüven, “Her yıl Kasım ayında yaptığımız ve bu sene de 10-11-12 Kasım tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz eğitim seminerimizde Nibe’nin yeni ürünlerini ve 2016 yılı hedeflerimizi konuştuk. Seminerin ilk iki günü Türkiye’nin dört bir yerinden gelen teknik personele eğitim verildi. Son günü ise üst düzey yöneticilere 2016 yılı stratejilerimiz, satış hedeflerimiz, yeni ürün ve yeni yapılanmalarımız hakkında bilgi verildi. Bu yıl yeni bir markamız var; Water Fournace, Amerikan markası. Distribütörü olduğumuz İsveç menşeeli Nibe, bu yıl 380 milyon dolar gibi bir rakam karşılığı Amerika’nın ısı pompası lideri WaterFurnace markasını satın aldı. Türkiye’deki distribütörü de biz olduk. Nibe’nin 2016 yılında ürün yelpazesine eklenecek yeni ürünlerinin lansmanlarını yapıyoruz.

Djes markası Doğal Jeotermal Enerji Şirketi’ne ait bir markadır ve lansmanını yapmaktayız. Djes’in kendi içinde yeni ürünleri var ve fan-coil ünitesinin üretimine Türkiye’de başlayacağız. Pek çok ülkeye satışını da buradan yapacağız. Başka bir önemli haberimiz ise yeni Genel Müdürlük binamızın yapımına başlamış olmamız. Gururla söylüyorum ki Leed Platin sertifikası adayı olan binamız Türkiye’de bir ilk olacak. İnşaatı Ocak 2016 itibariyle Ataşehir Ferhatpaşa’da başlayıp Ağustos 2016’da da tamamlanacak gibi gözüküyor.”

Ergüven, yeni inşa edilecek Genel Müdürlük binasının yüzde yüz çevreci ve yeşil bir bina olacağını ve 58 ülkeye yayılan Nibe bünyesinde Leed Platin sertifikası alması beklenen ilk bina olacağının heyecanını duyduklarını belirtti. Ayrıca binanın ısıtma, soğutma ve sıcak su temini için kullanılacak değişik ısı pompaları konuyla ilgili bilgi almak isteyenlere gösterilebilecek.

Doğal Enerji Isı sistemleri çevreci ve yüksek tasarruflu olması sayesinde gelecek nesillere daha temiz bir dünya sunmaktadır. Isıtma soğutma, sıcak su ve havuz suyu ısıtması sağlayan, toprak ve hava kaynaklı ısı pompaları enerjinin daha da önem kazandığı günümüz dünyasında Türkiye’de yeni kabul edilen yasalar dahilinde daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

ALTERNATİF ISI SİSTEMİ

Yaz aylarında yeryüzü, güneşten aldığı enerjiyi toprak, su ve kayada depolar. Yeryüzü bu enerjiyi havaya nazaran daha uzun süre muhafaza eder.

NIBE ısı pompası, yeryüzünde depolanmış doğal enerjiyi bulunduğunuz ortamlara taşır. Tüm yaşam alanları için en uygun çözümleri sunar ve büyük ölçekli mekanları da yaşanabilir kılar.

%100 ÇEVRECİ

Çalışırken iklime, hava koşullarına dolayısıyla insan sağlığına zarar veren hiçbir gaz çıkarmaz. Diğer sistemlerdeki gibi CO2 gazı üretilmez.

Yakıt kullanılan sistemlerde karşılaştığımız global ısınmaya neden olan sera gazı etkisi, ısı pompalı sistemlerde yoktur. Sadece bugün için değil gelecek nesillerin sağlığı için de olumsuz etkisi yoktur. İçerisinde kullanılan bileşim
zehirsizdir.

NIBE ısı pompaları ile ısıyı farklı kaynaklardan alabilirsiniz:

  • Toprağa Sondaj Yöntemi
  • Toprağa Serme Yöntemi
  • Hava Yöntemi
  • Sudan Suya Yöntemi
  • Suya Serme Yöntemi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× iki = iki