BETSAN MOSAIX

BETSAN MOSAIX

Betsan Mosaix’ le Yeni sezon, yeni projeler ve yeni bir ivme

BETSAN MOSAIX / ALPEKA’nın Havuz Bölüm Yöneticisi Ziya Karacan’ın sektördeki son döneme ve gidişata ilişkin görüş ve değerlendirmelerini aldık.
betsan-mosaix-1
Havuz sektörü en hareketli dönemlerinden birini yaşıyor. 2013 yılında birtakım ekonomik sıkıntılar ve sınırlarımızda bulunan ülkelerde görülen belirsizlikler nedeniyle bu yıla bırakılan projeler, neredeyse ülkemizin tamamında normalin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları sayesinde birçok bölgede havuz taahhütçü ve uygulamacı firmalarımızın yoğun bir sezon geçirmesini sağladı.

Bu projelerde kullanılan havuz ürünleri, uygulayıcı ve müşterinin algıları yanında, üretici ya da ithalatçıların arzlarına, dolayısıyla ürünlerin kalite ve fiyat dengesine göre hem yerli, hem ithal olarak seçiliyor. Kimi projelerde bu seçimlerin fiyat veya zaman odaklı, kimilerinde ise önce kalite denilerek yapıldığını görüyoruz.

2014 yılı itibariyle yalnızca içinde bulunduğumuz yapı sektöründe değil, neredeyse tüm üretim kollarında en yüksek kaliteyi yakalayabilen konuma geldiğimize inanıyoruz. Yerli üretimler arasında kalitesiz ürünlerin pazarda görülmesinin sebebi ise, aslında daha iyisini üretme imkanları varken, kısa hedeflerle yola çıkan üreticilerin tercihleridir. Biz, çeyrek asırlık üretim tecrübesine sahip Betsan Cam Seramik ailesi olarak; kaliteli ürünün, satış sonrası hizmetin, güler yüzlü bir satıcının, bunlarla birlikte güçlü bir markanın, karar vermede en önemli parametreler olduğunu biliyoruz, tüm çalışmalarımızı bu değerlere göre yapıyoruz.

Kaliteli üretilen bir ürünü, ülke şartlarını da bilerek, hak ettiği değerde satmak, hem alıcının aldığı ürünün değerini bilmesini sağlar, hem de üretici, satıcı ve son tüketici dengesini korur. Buradaki kıstas, ürünü maliyeti seviyesinde satmak gibi, uzun vadeli düşünen ve kurumsallaşmış markaların asla yapmayacağı bir hataya düşmemek, aynı zamanda son tüketicinin, kalite fiyat dengesinde en ideal ürünü seçtiğini anlatabilmektir.

Dünyanın birçok noktasında Türk mozaiğini Betsan Mosaix markamızla temsil ediyoruz. Yurtiçi pazarda da rekabetin en önemli konusunun kalite olması gerektiğine inanıyoruz. Kalite standardına ulaştıktan sonra, fiyat, teslim süreleri, inovasyon ve arge alanlarında sürekli çalışmalar yapılırsa, markalarımız, sektörümüz ve genel anlamda ülkemiz adına başarı düzeyi kalıcı olarak yakalanmış olacaktır.

2014’ün tüm meslektaşlarımızın ve havuz taahhütçüsü iş ortaklarımızın kendi alanlarında başarılı işler çıkaracağı bir sezon olmasını ve havuz sektörüne yeni bir ivme kazandırmasını temenni ediyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


yedi − = dört