Atlaspool – Havuz Sektörünün Parlayan Yıldızı

Atlaspool – Havuz Sektörünün Parlayan Yıldızı

HAVUZ SEKTÖRÜNÜN PARLAYAN YILDIZI

atlaspool-2

atlaspool-1

Atlas Grup Havuz Arıtma San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Köklü

2007 yılında altı ortakla kurulan Atlaspool, ortaklar arasındaki uyum ve dayanışma sayesinde sekiz yıldır başarılı projelere imza atmaya, sektördeki yerini sağlamlaştırmaya ve büyümeye devam ediyor.

Kuruluştaki hedefleriniz nelerdi, bu hedeflere ulaşabildiniz mi?

Firma olarak birinci hedefimiz, her markayla rekabet edebilecek kalitede ürünler imal ederek kısa sürede yalnızca ülkemize değil dünyaya da hitap edecek bir marka oluşturmaktı. İkincisi, her markayla rekabet edebilmek adına fiyatlarımızı aşağılara çekmeden, ürün kalitesi ve hızlı lojistik hizmetimizle piyasada yer edinmekti. Bir diğer husus da; piyasada ihtiyaç duyulan kalıpları kısa sürede yaparak piyasaya girmesini sağlamaktı. Firma ortakları olarak bu hedeflere odaklandık ve çok kısa sürede hedeflerimizin tamamını gerçekleştirdik.

Peki yeni hedefleriniz neler?

Atlaspool ailesi olarak yeni hedefimiz, markamızı dünya çapında tanınır ve her ülkede rahatlıkla ulaşılır hale getirmek. Bunun için de dış ticaret birimi oluşturduk. Bu birimdeki arkadaşlar canla başla, inanın gece gündüz demeden efor sarf ediyorlar. Bu eforun sonuçlarını da kısa sürede görmeye başladık.Şu an ürünlerimiz dünyanın dört bir köşesine ulaşıyor, her yılki büyüme hızımızı 2014 yılında rekor bir oranla kapatmış bulunuyoruz.

Atlaspool’un şu anki üretimleri neler?

Öncelikle havuzlarda kullanılan pompalar; 0,75 Hp’den 10 Hp’ye kadar bütün pompa kalıpları kendimize ait, polyester kum filtrelerinin bütün çaplarının üretimi firmamıza ait, havuz ızgaraları, besleme ve vakum nozulları, havuz lambaları gibi ana kalemlerin tamamı kendi üretim tesislerimizde imal ediliyor. Son olarak, üretimi sadece İtalya’da yapılan Evapool hortumunun yeni modeline “faydalı model” patenti alarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik, şu an onun da üretimini yapmaktayız.

Üretim tesislerimiz Ümraniye/Y. Dudullu ve İkitelli Organize Sanayi Sitesi’nde bulunuyor. Yakın zamanda satın aldığımız Adapazarı’ndaki fabrikamızda üretim yapma çalışmalarımız devam ediyor. Bütün üretimlerimizi fabrikamızda toplamayı hedefliyoruz.

Yurtdışı temsilcilikleriniz var mı?

Şu anda Dubai, Abu Dhabi ve Tanzanya’da direkt kendi şubelerimiz var; Azerbaycan, Türkmenistan, Hırvatistan, Kosova, Fas ve Kırgızistan’da da temsilciliklerimiz bulunuyor. Çok yakında Suidi Arabistan, Katar, Yunanistan, Cezayir ve Macaristan gibi ülkelerde de temsilciliklerimiz bulunacaktır.Yurtiçinden bölgesel veya il bazında bayilik almak isteyen firmalarla görüşmeye her zaman hazırız. 2015 ve sonraki yılların sektörümüz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


dört − üç =