Atlantis Pool

Atlantis Pool

ATLANTIS POOL

KONUT PROJELERİNE SU PARKI AKTİVİTELERİ SUNULUYOR!

ATLANTIS POOL®, Ema Makina ve Yapı Mekanik Sistemleri Tic. Ltd. Şti’nin markası olup, 1996 yılında İstanbul’da kurulmuş ve su sistemleri konusunda lider firmalardan biri olmuştur. Atlantis Pool®, yüzme havuzları, su parkları, dalga havuzları, sörf havuzları, tembel ve rafting nehirleri, özel ve ticari havuzlar için filtrasyon sistemleri (mekanik tesisatını), sirkülasyon sistemleri, EasyTainer® projelendirmesi, dizaynı ve uygulaması konularında faaliyet göstermektedir.

atlantis-pool-1 Atlantis Pool®. 20 yıl içerisinde yaklaşık 300 projeye imza atmış. Su parklarının sadece bir eğlence kompleksi olmadığını, aynı zamanda çok iyi bir yatırım sektörü olduğunu bilen firma, yatırım için diğer bir kârlı sektör olarak da inşaat sektörünü değerlendirmiş. Malum inşaat sektöründe rekabet oldukça yüksek, bu nedenle yatırımcıların ev/daire/villa mimari konut kompleksi projelerinde farklı çözümlerle rekabet etmeleri gerekiyor.

Bundan dolayı, bu tip projelerde spor salonu, oyun alanları ve diğer sosyal tesis imkanları projenin sunumunda ekstra bir çekicilik sağlıyor. Bu detayların getirdiği avantajları kullanmak adına, Atlantis Pool® konut projelerine su parkı oyunları ilave ederek sektörü bir adım ileriye götürmüştür.

atlantis-pool-2
2016 yılında Atlantis Pool®, 400 villadan, çeşitli sosyal tesislerden, kafelerden, performans sahnelerinden, spa merkezinden ve sinemadan oluşan Hindistan Surat kentine; spa havuzu, çocuk havuzu, animasyonları, tembel nehir ve dalga havuzu da ekleyerek projeyi farklı bir noktaya taşımıştır.

Su kompleksinin toplam alanı 2000 m², su hacmi 900 m³’tür. Animasyonlar ve bir Su Kulesi ile çocuk havuzu 350 m²’dir, relax havuz 200 m² civarındadır. Yeni teknoloji ile dizayn edilmiş tembel nehir sirkülasyon sistemi tamamen Atlantis Pool® know-how ile projelendirilmiştir. Tembel nehrin uzunluğu 72 metre, derinliği 1 metre ve genişliği 3 metredir. Nehrin akışı özel bir teknoloji ile Atlantis Pool® tarafından projelendirilmiş ve 7,5 kW elektrik gücü ile çözümlendirilmiştir. Dalga havuzu alanı 390 m²’dir. Elektrik gücü 55 kW’tır ve özel dokunmatik ekran bilgisayar teknolojisiyle sonsuz dalga çeşitleri üretebilir.  Dalgaların yüksekliği, karışık dalgada 1,5 metreyi bulmaktadır. Bu konut projesinin su kompleksinin toplam maliyeti, toplam yatırımın bütçesi ile karşılaştırıldığında oldukça küçük bir miktar olan 200 bin euro civarındaır. Bu bütçe yatırımcıları çok fazla zorlamayacağı gibi ilerleyen zamanlarda konut sahiplerini işletme açısından da maddi olarak zorlamayacaktır. Küçük bir bütçe ile konut sahipleri basit ve sıkıcı bir yüzme havuzu yerine 7’den 77’ye kadar herkesin eğlenebileceği bir su parkına sahip oluyorlar.

2016 Nisan ayında açılan proje ilk su parkı faaliyetleri içeren konut kompleksi olma özelliği ile ulusal ödülü almıştır. Atlantis Pool® 9 yıl önce İstanbul’da buna benzer bir projede bu fikrin temellerini atmıştı, Acarkent projesinde 350 m² bir dalga havuzu tasarlamış ve teslim etmişti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


altı − = bir