Açık Havada Jakuzi Keyfi

Açık Havada Jakuzi Keyfi

AÇIK HAVADA JAKUZİ KEYFİ

 

Açık hava mekânlarını eşsiz kılan parçalardan birisi jakuzi. Açık havada jakuzi ile tabi ki uygulanan tasarıma da bağlı olarak, göz kamaştıran bir köşe yaratabilirsiniz; terasınızda ya da bahçenizde. Ahşap, mermer, eskitme taş; kombinasyonunuzu nasıl alırsınız?

Oturma grupları, şömine, odunluk, minderler, şezlonglar, mumlar, spotlar, abajurlar, let sarkıtlar, dekoratif saksılar, tasarım havluluklar, doğal taşlar, dev bitkiler, mini mini çiçekler… Jakuzi çevresini güzelleştirirken kullanabileceğiniz çok fazla dekorasyon malzemesi var.

İlk adım jakuzinin ne tür bir malzemeyle kaplı olacağını seçmek tabi ki. Ahşap kaplamalı olanlar sıcak bir atmosfer yaratmayı her zaman kolaylaştırıyorlar. Diğerleri ise modern ve keskin hatlara sahip tasarımlarda çokça kullanılıyorlar. Jakuzinin kaplamasından sonra hakim renk tonlarına karar vermenizde
fayda var.

Toprak tonlarından mı gitmek istersiniz, yok daha canlı ve hareketli bir şeyler mi arıyor gözünüz? Sizin için seçtiğimiz birbirinden farklı ve göz alıcı tasarım uygulamaları nasıl bir şey istediğinizi bulmak konusunda rehberlik edebilir belki. Uygulama yapacağınız mekânın büyüklüğü de önemli bir ölçü tabi. Ama çok büyük bir alana sahip değilseniz de üzülmeyin, aklınıza gelmeyecek çözümlerle küçücük alanlar bile inanılmaz keyifli hale gelebiliyor.

Tasarım da olduğu kadar teknik altyapı konusunda her zaman pimpirikli davranın. Su tahliyesi -özellikle teraslarda- doğru altyapı uygulaması yapılmadığında büyük sorunlara yol açabiliyor.

 

Acik-havada-jakuzi-keyfi-1

 

Acik-havada-jakuzi-keyfi-2

 

Acik-havada-jakuzi-keyfi-3

 

Gömme jaukuziler, özellikle de modern tasarım uygulamalarını seven peyzaj mimarları tarafından sıkça tercih ediliyor. Mekânın çok daha ferah bir şekilde düzenlenmesine yardımcı olmaları da bir diğer tercih sebebi. Terasta veya bahçede kullanıldığı zaman, kışın üzerini örtmek ve korumaya almak da daha kolay oluyor. Işık kullanımı gömme jakuzilerin tüm havasını değiştiriyor, bu nedenle de göz önünde bulundurulacak önemli bir nokta.

 

Acik-havada-jakuzi-keyfi-4

 

Acik-havada-jakuzi-keyfi-5

 

Acik-havada-jakuzi-keyfi-6

 

Acik-havada-jakuzi-keyfi-7

 

Acik-havada-jakuzi-keyfi-8

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


− altı = üç